اصالت: موثرترین ابزار رهبر مجازی

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

هدف نهایی یک رهبر با کیفیت، ایجاد روابط معنادار و از طریق آنها، تیم هایی با عملکرد بالا است. این هدف در زمینه رهبری مجازی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

بر اساس گزارش  آینده مشاغل  مجمع جهانی اقتصاد،  در آینده «مهارت‌های نرم» مانند همدلی، هوش هیجانی و تفکر خلاق ارزش بیشتری پیدا خواهند کرد. به من اجازه دهید اعتبار را به آن لیست اضافه کنم.

اصالت موثرترین ابزار رهبر مجازی در ایجاد روابط با کیفیت، واقعی، معنادار و ارزشمند است. در این مقاله، من راه‌هایی را برای دستیابی به رهبری معتبر و همچنین مجموعه کلی از ویژگی‌هایی که رهبران اصیل باید داشته باشند را بررسی می‌کنم.

تعریف رهبری معتبر

راه رسیدن به رهبری هوشمند مؤثر از طریق اصالت منتهی می شود. 

اصیل بودن به معنای اصلی، اصیل و منحصر به فرد بودن است. اصالت در تضاد با تقلید، کپی کردن رفتارها، و «قرض گرفتن» قطب‌نمای راهنمای دیگران است.

در زمینه رهبری هوشمند، اصالت به معنای شناخت نقاط قوت و ضعف خود، استفاده صحیح از اولی و بر عهده گرفتن مسئولیت کامل در قبال تأثیری که بر گزارش ها/ رهبران همکار خود می گذارید، است. رفتار یک رهبر اصیل به طور مداوم اعتماد را القا می کند.

خودآگاهی

شما نمی توانید اصیل باشید بدون اینکه بدانید برای چه چیزی هستید، برای چه چیزی ارزش قائل هستید و ماموریت شما چیست.

در  کتابم با عنوان رهبری هوشمند، خودآگاهی را توانایی درون نگر بودن و تشخیص احساسات به هنگام وقوع تعریف کردم. من همچنین خودآگاهی را به عنوان سنگ بنای هوش هیجانی معرفی کردم.

به من اجازه دهید این تعریف را با افزودن توانایی خود انعکاس مداوم، یادگیری در مورد خودتان، و ایجاد دیدی که خود و جهان را می بینید، گسترش دهم.

شفافیت و صداقت در روابط

اغلب، دسیسه، پرخاشگری منفعلانه، و پیام های پیچیده رهبری کیفیت را از بین می برد. یک رهبر اصیل با تیم خود صادق است و اشتباهات را به عهده می گیرد. هدف رهبری اصیل، تقویت اعتماد است. صداقت و شفافیت از اجزای ضروری کوکتل اعتماد هستند.

تیم شما و طرفین شما باید بدانند که شما همیشه در کجا ایستاده اید.

دست کشیدن از نفس

یک رهبر اصیل قبل از تصمیم گیری، دیدگاه های دیگر و راه حل های جایگزین را در نظر می گیرد. ممکن است وسوسه شوید که فقط بر توانایی ها و تجربیات خود تکیه کنید، اما باز ماندن در مورد بحث حداقل به اندازه پایبندی به ارزش های خود مهم است.

این نفس را از سر راه بردار!

در نظر گرفتن دیدگاه های مخالف ممکن است توجه شما را به نقص برنامه هایتان جلب کند. به عنوان یک رهبر معتبر، باید نفس خود را از مسیر خارج کنید، و محیطی ایجاد کنید که گزارش های شما را تشویق کند تا نظرات و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارند.

کار درست را انجام دادن

رهبر اصیل در حالی که نفس خود را از سر راه برداشته است، می فهمد که هدف نهایی موفقیت او نیست، بلکه هدف سازمانش است.

علاوه بر این، چنین رهبرانی موفقیت بلندمدت سازمان خود را بر راه حل های کوتاه مدت اولویت می دهند. همراه با یکپارچگی و یک قطب نمای اخلاقی قوی، اصالت آنها بر میانبرهای وسوسه انگیز اخلاق مشکوک غالب است.

هیچ دستورالعمل دقیقی برای رهبری معتبر وجود ندارد. هر رهبر اصیل برند اصالت خود را ایجاد می کند. آنچه من در اینجا بحث کردم نقطه شروع خوبی است و شاید پایه ای برای این شایستگی مهم رهبری باشد.

علاوه بر اینکه شما را رهبر و سازنده روابط بهتری می کند، در دنیایی که دائماً در حال تغییر و شتاب است، اصالت ممکن است آخرین پناهگاه ثبات شما باشد. این ابزاری است که همیشه به شما کمک می کند تا با تغییر و پیچیدگی کنار بیایید.

به دنبال یک فرصت رهبری هستید؟ یک امتیاز کوچینگ اجرایی را در نظر بگیرید

بدون نظر

پاسخ دهید