4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

“ما آنچه هستیم که مدام تکرار میکنیم. تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.» – ارسطو زمانی گفت.

با وجود فرسوده شدن و گاهاً بی معنی بودن این نقل قول، در زمینه  مربیگری اجرایی خود را حفظ می کند .

هدف شما تبدیل برتری به عادت است. 

به عنوان یک مربی رهبری، من بسیار آگاه هستم که ارتباط بین دانستن تئوری ها و تبدیل آنها به عمل یک عادت است. من می توانم به رهبران آموزش دهم که چگونه می توانند نسخه های بهتری از خود شوند. من می توانم به آنها کمک کنم تا با تغییر سازگار شوند و رفتارهایی را اتخاذ کنند که شایستگی های رهبری درونی و بیرونی آنها را توسعه می دهد. با این حال، من نمی توانم این عادات را برای آنها ایجاد کنم.

کاری که من می‌توانم انجام دهم این است که آنها را در جهت درست راهنمایی کنم، با توضیح اینکه چگونه می‌توانند عادات خود را توسعه دهند و کدام عادات شایسته تمرکز آنهاست.

در کتاب‌هایم بیشتر درباره ویژگی‌ها و شایستگی‌های رهبری بحث می‌کنم. چنین ویژگی هایی برابر با عادات رهبری نیستند. هنگامی که من و مشتریانم زمینه های بهبود را شناسایی می کنیم، مسیر توسعه قانع کننده ای را تعیین می کنیم که رهبرانی را که من مربیگری می کنم قادر می سازد تا ویژگی ها و عادات رهبری مورد نیاز خود را کسب کنند.

صفات، کیفیت های طبیعی هستند که به تلاش هایی که برای شکل دادن و توسعه آنها انجام می شود پاسخ می دهند. از سوی دیگر، عادات یا به طور خود به خود ایجاد می شوند، یا باید عمدی ایجاد شوند. افزودن یک عادت به برنامه روزانه شما ممکن است تلاش قابل توجهی داشته باشد.

عادات نیاز به تمرکز، صبر و تلاش آگاهانه از جانب شما دارند. به این ترتیب، ممکن است مجبور شوید چندین بار تلاش کنید و شکست بخورید قبل از اینکه با موفقیت یک عادت را در روال خود ادغام کنید.

عاداتی که باعث ارتقای عملکرد رهبری می شود

  • متعهد به بهبود مستمر باشید.  این یکی از اصول اصلی مربیگری کسب و کار است. اساس هسته بیرونی رهبری شما از سه C شما تشکیل شده است. توانایی های شما، یعنی آنچه که می توانید انجام دهید. تعهد شما، به این معناست که شما چه خواهید کرد. و ارتباط شما، که به آنچه باید انجام دهید ترجمه می شود. به عنوان یک رهبر، باید متعهد به بهبود مستمر هر سه این مؤلفه باشید. با متعهد شدن به آن، فرهنگ بهبود مستمر را در کل سازمان خود القا می کنید. کارمندان متعهدی که دائماً برای بهبود تلاش می کنند، از کار خود رضایت پیدا می کنند و این بزرگترین  عامل انگیزشی  و معیار کیفیت روز کاری است.

برنامه ریزی کوتاه مدت از قبل

  • برنامه ریزی آینده، بلند مدت و همچنین کوتاه مدت. ترسیم یک برنامه از شب قبل راهی عالی برای افزودن ساختار به روز شماست. چنین برنامه ریزی کوتاه مدت به شما این امکان را می دهد که وظایف را اولویت بندی کنید و به زمین بزنید. با پایبندی به برنامه خود، از پرت شدن حواس خود جلوگیری می کنید تا بتوانید در طول روز کارهای بیشتری انجام دهید. برای تبدیل برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت به عادت، هر روز به خودتان زمان بدهید تا برنامه‌ای ذهنی از آنچه می‌خواهید در روز بعد انجام دهید ایجاد کنید.
  • زود از خواب بیدار شوید و زودتر دست به کار شوید. شروع زودهنگام به شما فرصتی عالی برای کنترل برنامه خود می دهد. قبل از آمدن کارمندان/اعضای تیم، زمان مناسبی برای پیگیری ایمیل‌ها و پیام‌ها و رسیدن به زمین است. زود حاضر شدن نیز راهی عالی برای الگو گرفتن است.
  • از روز خود برای ورزش کردن وقت بگذارید. از نظر جسمی خود را نادیده نگیرید. آمادگی جسمانی شما ارتباط تنگاتنگی با آمادگی روحی و روانی شما دارد. ورزش کردن یک راه عالی برای مقابله با استرس است. 
  • سعی کنید هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید. به عنوان بخشی از تعهد خود به بهبود مستمر، سعی کنید  تکه‌هایی از اطلاعات را در حال حرکت، از منابع غیررسمی دریافت کنید. روابط بین فردی منبع بزرگی از چنین خرد غیررسمی است.
  • سخت ترین پروژه های خود را در اولویت قرار دهید. در حالی که انگیزه و انرژی شما در اوج است، هر چه زودتر به سهم شیر از کار رسیدگی کنید. رویارویی موفقیت آمیز با چالش برانگیزترین بخش روز می تواند به شما در طول باقی مانده روز کاری انگیزه زیادی بدهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =