پنج ویژگی رهبرانی که در طول بحران COVID-19 موفق خواهند شد

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

                                                                                                                      ممکن است در طول زندگی خود چندین بیماری همه گیر را تجربه کرده باشید، اما COVID-19 همه آنها را شکست داده است.

همه گیری جهانی تاکنون میلیون ها نفر را مبتلا کرده و ده ها هزار نفر را کشته است. این امر اقتصاد جهانی را بیش از آنچه هر یک از ما می توانستیم پیش بینی کنیم به بن بست نزدیک کرده است. بدتر از آن، ممکن است   در پاییز توپ منحنی پیچیده‌تری را برای ما ایجاد کند.

رهبران کسب و کار در سراسر جهان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که حتی سه ماه پیش نمی توانستند به درستی آن ها را ارزیابی کنند. و زمانی که شرایط سخت می شود، رهبران ناگزیر چهره واقعی خود را نشان می دهند.

برخی در برابر ناملایمات تسلیم خواهند شد. دیگران از پس آن بر می آیند. با این حال، دیگران رشد خواهند کرد. آیا بدبختی را به یک فرصت تبدیل خواهید کرد؟ آیا در دنیایی که COVID-19 یک عامل ثابت است، آنچه را که برای موفقیت لازم است دارید؟

بر اساس کار قبلی ام و با در نظر گرفتن ویژگی های بحران کنونی، معتقدم پنج ویژگی مهم رهبری عبارتند از:

  • بلوغ
  • مهارت های ارتباطی عالی
  • شجاعت
  • رحم و شفقت – دلسوزی.
  • هوش هیجانی

رهبران بالغ موقعیت های منفی را دائمی بودن تفسیر نمی کنند

برای یک رهبر بالغ، موفقیت یک موقعیت دائمی است. شکست ها موقتی هستند. COVID-19 برای تجارت ترسناک و بسیار مضر است، اما برای یک رهبر بالغ، تنها مانع دیگری است که باید بر آن غلبه کرد. اگر می‌بینید که راه‌هایی برای به دست آوردن نقدینگی از روندهایی که کووید-19 به جهان تحمیل کرده است طراحی می‌کنید و برنامه‌های روشنی در این زمینه ترسیم می‌کنید، شما یک رهبر بالغ هستید.

رهبران بالغ شکست ها را از نظر شخصی در نظر نمی گیرند. آنها سرزنش بیرونی را متوجه آنها نمی کنند. آن‌ها با چالش‌ها روبرو می‌شوند و باخت را در حال حرکت به سود تبدیل می‌کنند.

جمع آوری نیروها 

دستاوردهای ارتباطی در زمان بحران اهمیت بیشتری می‌یابد. چگونه می دانید که ارتباط خوبی دارید؟

  • شما گوش می دهید و بازخورد موثری ارائه می دهید.
  • شما روابط واقعی را از طریق ارتباط ایجاد می کنید.
  • شما همیشه در مورد آنچه که ارتباط برقرار می کنید واضح هستید و از کانال های رسمی و غیررسمی استفاده می کنید.
  • شما دستکاری نمی کنید. شما به طور سازنده تأثیر می گذارید.

یک رهبر خوب از برقراری ارتباط بیش از حد در سطح شخصی نمی ترسد. خود را در مورد موضوع کووید-19 مسئولانه آموزش دهید و مطمئن شوید که پیام‌های مشابهی با سایر رهبران شرکت در ارتباط با ایمنی، کارایی و حفظ تمرکز برقرار می‌کنید.

 یک رهبر بی باک از روی اعتقاد عمل می کند نه از روی احساس

شجاعت در زمینه رهبری تجاری قهرمانی نیست. دومی معمولاً نتیجه یک عمل تحریک شده است. اولی در مورد سازگاری است. به این ترتیب، بخشی جدایی ناپذیر از شخصیت رهبر است.

شجاعت تاج شخصیت یک رهبر است زیرا منشأ تمام ویژگی های مثبتی است که در اینجا به آن اشاره می کنم. در بحران ها ارزش شجاعت چند برابر می شود. از یک طرف، رهبر را برای انجام اقدام صحیح ترغیب می کند. از سوی دیگر، مردم را الهام می‌بخشد و به سوی هدف جمع می‌کند. شجاعت یک رهبر مسری تر از COVID-19 است.

شجاعت کارگران و تیم ها را جمع می کند.

شفقت بهترین همراه شجاعت است 

با نشان دادن شفقت، یک رهبر خوب ضعف نشان نمی دهد و زمان را تلف نمی کند. شفقت مخالف حرفه ای بودن نیست و یک رهبر خوب می داند چگونه از قدرت خود در شرایط غیر بحرانی استفاده کند.

در میان یک بیماری همه گیر، سهام شفقت همراه با شجاعت بالا می رود. افراد در چنین مواقعی بیشتر مستعد آسیب های عاطفی هستند. آنها همچنین از انسانیت و فروتنی یک رهبر بیش از هر زمان دیگری قدردانی می کنند.

نشان دادن شفقت و شجاعت، همراه با بلوغ و برقراری ارتباط سازنده، راه رهبر موفق برای پرورش فرهنگ شرکتی مثبت و متمرکز است.

هوش هیجانی به رهبر کنترل افکار و احساسات خود را می دهد 

همانطور که در کتاب  تحولات فرهنگی خود اشاره کردم ، از جمله مزایای دیگر، هوش هیجانی به رهبر این توانایی را می دهد که افکار و احساسات منفی خود را تحت کنترل داشته باشد. چنین توانایی در مواقع بحران بسیار مهم است.

با دور نگه داشتن منفی ها، رهبر بلوغ، صداقت، سازگاری و وظیفه شناسی را حفظ می کند.

آیا شما همه این ویژگی ها را دارید؟ مطمئن نیستید که نیازهای توسعه شما چیست؟ نظرسنجی شاخص رهبری استراتژیک-تاکتیکی من   راهی عالی برای ارزیابی ویژگی های رهبری شما است.

اگر به کمک تخصصی عملی نیاز دارید، خدمات مربیگری رهبری من را بررسی کنید .

بدون نظر

پاسخ دهید