رهبری انسان محور در زمان بحران

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

بحران‌های جهانی همه تا حدی «انسان محور» هستند، اما بحران COVID-19 تقریباً به همان اندازه انسان محور است.

با تسلط COVID-19 بر چرخه اخبار، رهبران کسب و کار نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

یک بیماری همه گیر افراد را در سطح عمیقاً شخصی تحت تأثیر قرار می دهد و نحوه نگاه آنها به زندگی، کار و تجارت را تغییر می دهد. در این مواقع، به ویژه، رهبران کسب و کار باید روی افراد تمرکز کنند.

بحران ها راهی برای بیرون آوردن رهبران خارق العاده دارند. این رهبرانی هستند که فرمان را با شفقت متعادل می کنند و فروتنی و انسانیت را نشان می دهند. اینها رهبرانی هستند که مردم می خواهند در زمان های غیرقابل پیش بینی و سخت از آنها پیروی کنند.

بحران کووید-19 به همه رهبران این فرصت را می‌دهد تا آنچه را که انجام می‌دهند و نحوه انجام آن را دوباره ارزیابی کنند. این یک برنامه توسعه رهبری غیرمنتظره است، و رهبرانی که قوی تر ظاهر می شوند، کسانی هستند که آمادگی بیشتری برای یادگیری از بحران دارند. در اینجا چند درس اساسی وجود دارد که ممکن است کمک کند.

دلسوز بودن “اتلاف وقت” نیست

وقتی به مشتریان، همکاران و اعضای تیم نشان دهید که به عنوان یک انسان به آنها اهمیت می دهید،  «زمان خود را تلف نمی کنید».  عواطف و حواس همه در چنین مواقعی افزایش می یابد و انسانیت و فروتنی بیش از آن چیزی است که بسیاری از مردم متوجه می شوند. “حرفه ای” بودن لزوماً به معنای سرد بودن، حذف شدن، و صرفاً مبتنی بر داده ها نیست.

به همین ترتیب، نباید بحرانی باشد تا شما را وادار به نشان دادن شفقت کند. اذعان به اینکه همه چیز عادی نیست شروع خوبی است. بیشتر رهبران نمی‌توانند همدلی خود را نشان دهند، زیرا همه‌گیری بر آنها نیز تأثیر می‌گذارد. شفقت باید نقش برجسته تری در رهبری در چنین مواقعی ایفا کند.

مشکلات رایج هنگام رهبری در یک بحران

یکی از رایج ترین و مخرب ترین مشکلات در طول بحران،  رهبر «نامرئی» است. در حالی که بسیاری از رهبران خود را در جلسات بی‌شماری با رهبران دیگر، برای پیش‌نویسی استراتژی‌ها و ارزیابی واقعیت نیروی کار و بازار می‌بینند، رهبران نباید اجازه دهند این ارتباط منظم با تیم‌ها را از بین ببرد.

اکنون زمان آن نیست که به ارتباط با تیم ها پشت کنید.

علاوه بر این، ارتباط با تیم ها باید معتبر و دلسوزانه باشد. از افراد و تیم‌ها خواسته می‌شود تا هم تاکتیک‌ها و هم استراتژی‌هایی را اجرا کنند که بر مشتریان، تأمین‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان تأثیر می‌گذارد، اغلب در محیطی از عدم اطمینان. سخت است. و رهبری خوب برای عملی کردن آن ضروری است.

اصول راهنما برای رهبری خوب در بحران

رهبری باید قابل مشاهده باشد و باید با هدف و اصالت عمل کند. رهبران نباید اجازه دهند که تعهداتشان در بالاترین سطح مانع از برقراری ارتباط منظم و واقعی با تیم هایشان شود. رهبران همچنین ممکن است نیاز به افزایش توانمندی تیم ها برای حل مشکلات در غیاب شما داشته باشند، اما این می تواند برای انعطاف پذیری و سازگاری سریع خوب باشد.

رهبران باید بحران COVID-19 را در مقیاس‌های زمانی متعدد ببینند. برای حفظ سلامت تیم ها در حال حاضر چه اتفاقی باید بیفتد؟ چه رویه های جدیدی برای جلوگیری از انتقال ویروس در محل کار لازم است؟ محل کار (و جهان) در شش ماه، یک سال و پنج سال آینده چگونه ممکن است به نظر برسد؟

اکنون نیز زمان مناسبی برای شناسایی بوروکراسی غیر ضروری و خلاص شدن از شر آن است. هنگامی که با چشم انداز کار با خدمه کوچکتر و تصمیمات بزرگتر روبرو می شوید، ممکن است چندین علامت گذاری برای ادامه کار سخت تر از آن شود. چابکی نیاز به راحتی در تصمیم گیری بر اساس بهترین اطلاعات دارد، در حالی که آماده بودن برای تغییر آنها در صورت ارائه اطلاعات بهتر.

توسعه رهبری در سرتاسر جهان به‌دلیل COVID-19 در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. این از بسیاری جهات یک “آزمایش با آتش” است و ما ممکن است برای مدت طولانی نتایج واقعی اختلال در همه گیری را نبینیم. در همین حال، مربیگری رهبری می تواند به رهبران کمک کند تا رهبری دقیقی را که تیمشان در حال حاضر نیاز دارند، ارائه دهند.

درست همانطور که مدارس از منابع آنلاین استفاده می کنند و شرکت ها یاد می گیرند که تیم های کار از خانه را مدیریت کنند، مربیان رهبری با استفاده از فناوری های راه دور با مشتریان کار می کنند. هیچ کس در این تنها نیست. و اگر شما علاقه مند به توسعه رهبری خود در طول این بحران هستید،  من شما را تشویق می کنم که خدمات مربیگری رهبری من را بررسی کنید. 

بدون نظر

پاسخ دهید