داشتن یک مربی و یک مربی بهتر از داشتن یکی یا دیگری است

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

کسی که پس از اینکه به طور مؤثر راهنمایی شده است، به یک مقام رهبری می رسد، احتمالاً برای این دستاورد – حداقل تا حدی – به مربیگری اعتبار می دهد.

یک مربی عالی به وزن طلا می ارزد.

اما راهنمایی ممکن است فرد را برای همه خواسته های رهبری آماده نکند. مربیان رهبری غالباً با رهبرانی کار می کنند که مربیان تأثیرگذاری داشته اند (و اکنون ممکن است خودشان مربیان حرفه ای جوان باشند).

با پیشرفت شغلی،  داشتن یک مربی و یک مربی  ترکیبی عالی برای موفقیت پایدار است. مربیان و مربیان متفاوت از یکدیگر عمل می کنند، اما مهارت های آنها می تواند به طرز شگفت انگیزی مکمل باشد. اینجاست که چرا داشتن یک مربی و یک مربی به طور قابل توجهی بهتر از داشتن تنها یکی از این دو است.

مربیگری: ساختاری کمتر، بلند مدت تر

برخی از شرکت‌ها، با درک ارزش فوق‌العاده مربیان، برنامه‌های رسمی راهنمایی را برای اختصاص متخصصان ارشد به عنوان مربی به افراد جدیدتر یا جوان‌تر اجرا می‌کنند. این می تواند تا زمانی که همه طرف ها موافق باشند کار کند. اجبار یک متخصص ارشد به یک مربی در حالی که واقعاً نمی‌خواهد مربی باشد، احتمالاً به نفع کسی نخواهد بود.

با این حال، لازم نیست مربیان به طور رسمی تعیین شوند. برخی از افراد از طریق شبکه های حرفه ای با مربیان ملاقات می کنند. برخی دیگر ممکن است از طریق برنامه های فارغ التحصیل در مدرسه خود یا به سادگی با “کلیک کردن” با یک کارمند با تجربه تر در سازمان خود، با مربیان ملاقات کنند.

مربی کمتر در مورد مهارت سازی است تا انتقال دانش و خرد. به عنوان مثال، یک مربی در شرکت خود شخص ممکن است اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد اینکه چرا برخی کارها به روش های خاصی انجام می شوند ارائه دهد. آنها همچنین ممکن است دانشی را که در هیچ دفترچه راهنمای شرکتی ثبت نشده است، منتقل کنند، بنابراین به حفظ تداوم برتری هنگام ترک یا بازنشستگی کمک می کند.

کوچینگ: راه حل گرا، اصطلاح تعریف شده

شرکت ها همچنین به ارزش مربیگری رهبری پی می برند. برخلاف مربیگری، کوچینگ معمولاً یک مشارکت اختصاصی است (بعد از اینکه هر دو طرف توافق کردند که به خوبی با هم کار می کنند)، و معمولاً تاریخ شروع و پایان دارد، با چندین نقطه عطف در طول مسیر.

کوچینگ معمولاً دارای یک چارچوب زمانی است که در ماه ها اندازه گیری می شود، اما نتایج می تواند در طول یک حرفه باقی بماند.

یک کوچ ممکن است در همان صنعت مشتری تجربه داشته باشد یا نداشته باشد، اما اکثر کوچ ها تجربه تجاری و رهبری گسترده ای دارند. کوچینگ به معنای انتقال عقل نیست، بلکه در مورد رفع کاستی ها و تقویت بیشتر نقاط قوت مشتریان است. این کار پس از ارزیابی اولیه و گفتگو با مشتری و با یک “نقشه راه” سفارشی برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام می شود.

اگرچه برخی از شرکت ها مربیان داخلی آموزش دیده اند، بسیاری از شرکت ها مربیانی را از خارج به صورت قراردادی استخدام می کنند. تناسب بین مربی و مشتری برای موفقیت بسیار مهم است. به عبارت دیگر، مربی که سال گذشته به خوبی با معاون مالی رئیس جمهور کار کرد، ممکن است مربی مناسبی برای معاونت فناوری جدید نباشد.

قدرت مربیگری پلاس کوچینگ

ترکیب مربیگری و مربیگری را می توان به ایجاد تقویتی تشبیه کرد که به متخصصان کمک می کند تا در برابر تیرها و تیرهای موفقیت مقاومت کنند و با وجود آنها پیشرفت کنند. بگویید که در حال ساختن یک سازه در منطقه طوفان هستید. محل قرارگیری می تواند قدرت باد را به حداقل برساند، در حالی که استفاده از مواد تقویت شده به استحکام سازه کمک می کند. منتورینگ و مربیگری نیز به همین ترتیب ابعاد مختلف حرفه ای را تقویت می کند.

یک مربی عالی می‌تواند به رهبران نوظهور کمک کند تا خود و نگرش‌هایشان را به گونه‌ای هدایت کنند که به موفقیت کمک کند. سپس یک مربی عالی می تواند به رفع شکاف های مهارتی و تقویت مهارت های موجود کمک کند تا کار انجام شده با یک مربی بیشتر افزایش یابد.

مربیگری رهبری در حال تبدیل شدن به یک نقطه عطف رایج برای فرآیند طولانی توسعه رهبری است. اکثر مربیان موافق هستند که مشتریانی که از داشتن یک مربی برجسته سود برده اند، آمادگی بیشتری برای کار با یک مربی دارند. راهنمایی را به عنوان یک “اضافی” در مسیر تعالی حرفه ای نادیده نگیرید. همانطور که بسیاری از مردم می توانند تأیید کنند، یک مربی عالی می تواند ارزشمند باشد.

و اگر فرصت کار با یک مربی رهبری را دارید، آن را دلیلی بر این موضوع بدانید که شما بسیار ارزشمند هستید و سازمان شما شما را ارزش سرمایه گذاری می داند. منتورینگ به تنهایی می تواند گران بها باشد، اما وقتی با مربیگری تکمیل شود، نتایج فراتر از آن چیزی باشد که هر کسی تصور می کرد.

بدون نظر

پاسخ دهید