چگونه فناوری پیشرفته عملکرد فروش و بازاریابی را متحول کرده است

تکنولوژی های پیشرفته فروش و بازاریابی را متحول کرده اند

اگر بیان کنیم که استفاده از فناوری پیشرفته، عملکرد فروش و بازاریابی را متحول کرده است، دست کم گرفته شده است.

در واقع، می‌توان تا آنجا پیش رفت که گفت که استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، عملکرد فروش و بازاریابی را متحول کرده است تا جایی که تغییرات پارادایم در نحوه عملکرد چنین عملکردهایی به وجود آمده است.

به عنوان مثال، استفاده از داده های بزرگ به بازاریابان “قدرت های خداگونه” برای پیش بینی رفتار مصرف کننده داده است، به این معنی که روزهای پیش بینی نحوه خرید و مصرف مصرف کنندگان به پایان رسیده است و در عوض، این بازاریابان هستند که “تحریک” و “تشویق” می کنند. مصرف کنندگان برای خرید کالاها و خدمات خود با استفاده از پیشنهادات و نکات مبتنی بر الگوریتم برای خریدهای احتمالی.

علاوه بر این، عملکرد فروش و بازاریابی نیز با استفاده از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها تغییر کرده است که در آن رفتار مصرف کننده و روندهای بازار از قبل “شهود” و “احساس” می شوند و در نتیجه ابزارها و تکنیک هایی را برای پیش بینی و هدایت رفتار مصرف کننده در اختیار بازاریابان قرار می دهند.

از بازاریابی انبوه تا شخصی سازی بیش از حد و سفارشی سازی فردی

ما از زمانی که ظهور تلویزیون برای اولین بار چشم انداز بازاریابی را تغییر داد، فاصله زیادی گرفته بودیم.

از تبلیغات تلویزیونی که با هدف بازاریابی انبوه و فروش به تمام مخاطبان بود تا امروز که اینترنت و انقلاب تلفن های هوشمند امکان سفارشی سازی و شخصی سازی پیام های بازاریابی را فراهم کرده است، حوزه فروش و بازاریابی واقعاً راه طولانی را طی کرده است.

در واقع، جزئیات و ظرافت سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی به‌گونه‌ای است که اصطلاحات بیش‌شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی فردی به طور فزاینده‌ای در مورد روشی که بازاریابان در آن بخش‌بندی و مشتریان را هدف قرار می‌دهند به کار می‌رود.

چگونه بازرگانان توجه از آخرین فناوری ها استفاده می کنند

بازاریابی همه چیز در مورد جذب، نگه داشتن و حفظ توجه مصرف کنندگان است. به عنوان مثال، بازاریابان موفق اطمینان حاصل می کنند که پیام های بازاریابی آنها ابتدا توجه بازاریابان را با “قلاب کردن” آنها به محصولاتشان جلب می کند و سپس اطمینان حاصل می کنند که چنین توجه و قلاب هایی توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند و در نهایت اطمینان حاصل می کنند که وقتی مصرف کنندگان قلاب شدند، علاقه و تمایل آنها برای مدت طولانی تری حفظ می شود.

در واقع، بازاریابان با توجه به توجه مصرف کنندگان به کالاها و خدمات خود رشد می کنند و از این رو، به دلیل روشی که در تلاش های بازاریابی و فروش خود انجام می دهند، به عنوان “بازرگانان توجه” نیز شناخته می شوند.

این واقعیت که ابتدا تلویزیون و سپس اینترنت بازاریابی را متحول کردند، بخشی از بسیاری از استانداردها و متون شناخته شده بازاریابی است. در واقع، مرشد و افسانه بازاریابی، فیلیپ کاتلر، از چندین مثال استفاده می کند تا نشان دهد چگونه این رسانه ها بازاریابی را متحول و متحول کردند.

با این حال، آنچه با مرحله کنونی فناوری ها و کاربرد آنها در بازاریابی متفاوت است این است که بازاریابان دیگر بر جنبه های جلب توجه و رزق تمرکز نمی کنند، بلکه اکنون در موقعیتی هستند که می توانند مراحل بعدی چنین توجه جویی و جلب توجه را تعیین کنند. با استراتژی‌های فروش ناخودآگاه که به آنها توجه کامل مصرف‌کنندگان را می‌دهد.

چگونه فیس بوک فید خبری شما را شخصی می کند و به دوستان پیشنهاد می دهد

در حالی که برخی نگرانی‌های اخلاقی در مورد چنین قدرتی وجود دارد که بازاریابان دارند، این واقعیت که چنین قدرتی وجود دارد به این معنی است که عملکرد فروش و بازاریابی واقعاً با استفاده از فناوری‌های پیشرفته متحول شده است.

به عنوان مثال، فید فیس بوک شما بر اساس رفتارهای مرور گذشته، کلیک کردن، پسندیدن و اشتراک گذاری سفارشی می شود که الگوریتم هایی را ارائه می دهد که فیس بوک از داده ها و اطلاعات کافی در مورد نحوه خواندن، لایک و اشتراک گذاری مقاله ها حتی قبل از اینکه متوجه چنین اولویت هایی شوید، استفاده می کند.

همچنین، هر زمان که پیشنهادات دوستان را مشاهده کردید و با استفاده از حساب‌های گوگل یا رسانه‌های اجتماعی به وب‌سایت‌های شخص ثالث وارد شدید، دوباره در حال ایجاد «ردپای دیجیتال» هستید که بازاریابان می‌توانند از آن برای پیش‌بینی کارهای بعدی شما استفاده کنند.

داده ها نفت جدید است

همچنین این یک واقعیت در بازاریابی معاصر است که داده ها همه چیز هستند و از این رو، هر کاری که به صورت آنلاین یا روی تلفن هوشمند خود انجام می دهید به معدن طلایی از اطلاعات برای بازاریابان تبدیل می شود که سپس می توانند از چنین داده هایی برای شخصی سازی بیش از حد و سفارشی کردن پیام های بازاریابی خود استفاده کنند.

علاوه بر این، بازاریابی و فروش نقطه فروش نیز با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و RFID (دستگاه‌های شناسایی فرکانس رادیویی) متحول شده است که در آن بازاریابان و فروشندگان ترجیحات شخصی شما را با برندها و محصولات موجود در قفسه‌های فروشگاه ترکیب می‌کنند. خریدهای خود را ردیابی کنید که بر اساس آن تجربیات بازاریابی و فروش نقطه فروش را شخصی می کنند.

استراتژی های اصلی فروش نیز تغییر کرده است

جدای از این، عملکرد فروش خالص نیز از روزهایی که فروشندگان دوره گرد برای فروش محصولات در خانه ما را می زدند، تغییر کرده است.

در واقع، در زمان حاضر، فروشندگان گوشی‌های هوشمند را سفارشی کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد انتخاب کنند که مصرف‌کنندگان بالقوه در کدام خانه‌ها ساکن شوند و مهم‌تر از آن، در کدام محله‌هایی که احتمالاً چنین مشتریانی را در خود جای می‌دهند، در زمان و تلاش در تماس‌های سرد و سایر زمینه‌های فروش صرفه‌جویی می‌کنند. زائد شده اند.

این بدان معنی است که عملکرد اصلی فروش نیز با استفاده از فناوری های پیشرفته متحول شده است.

نتیجه

در نهایت، قدرتی که چنین فناوری‌هایی به بازاریابان و فروشندگان می‌دهند به این معنی است که آنها می‌توانند از صرفه‌جویی در مقیاس بهره‌مند شوند که کارایی و سود را از طریق پایگاه‌های مصرف‌کننده گسترده فراهم می‌کند و همچنین به آنها کمک می‌کند تا از هم‌افزایی ناشی از یکپارچگی و خودکارسازی کل زنجیره ارزش فروش و بازاریابی بهره‌مند شوند. در واقع، نادرست نیست که بگوییم فروش و بازاریابی به عنوان یک حرفه با استفاده و استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها متحول و متحول شده است .

بدون نظر

پاسخ دهید