شبکه های اجتماعی و کانال های مختلف به طور یکسان مورد توجه جوانان و بزرگسالان قرار گرفته اند و این پدیده در سراسر جهان گسترش یافته است. در هر دقیقه هزاران نفر وارد اینترنت می شوند و با استفاده از یک یا آن کانال ارتباط آنلاین با یکدیگر گفتگو می کنند. به طور مشابه میلیون ها کاربر شبکه های رسانه های اجتماعی به یک شکل یا به شکل دیگر وجود دارد. برای یک متخصص بازاریابی یا شرکت، این فقط می تواند یک چیز داشته باشد، اینکه حتی اگر نیمی از آنها به محصول خود علاقه مند شوند، فرصت تجاری بزرگی در اختیار دارند.

اغلب دیده می شود که بیش از شصت درصد از افراد در حال گفتگو در مورد یک یا آن محصول، خدمات و به اشتراک گذاری دانش و همچنین تجربه خود هستند. بنابراین، نظر جمعی یا تبلیغات شفاهی و نظرات ایجاد شده دارای چنان پتانسیل پویایی است که هیچ شرکتی نمی تواند نادیده گرفته شود. شرکتی چه بخواهد و چه نخواهد، هیچ گزینه ای جز حضور و مشارکت در شبکه رسانه های اجتماعی امروز ندارد.

برای دانشجویان مدیریت و حرفه های بازاریابی، درک همه چیز در مورد این رسانه با جزئیات بسیار ضروری است. درک تکامل شبکه رسانه‌های اجتماعی آنطور که امروزه است ضروری است، زیرا درک عمیقی از تأثیر رسانه‌ها و همچنین رفتار مصرف‌کننده به فرد می‌دهد .

اینترنت در دهه 1980 زمانی که رایانه ها مقرون به صرفه شدند و نفوذ رایانه ها به خانه ها و استفاده شخصی و همچنین استفاده تجاری شروع به افزایش تصاعدی کرد، شروع به محبوب شدن کرد. پیشرفت تکنولوژی جای خود را به پهنای باند و سرعت بالاتر در اینترنت داد که منجر به اتصالات پهن باند و Wi-Fi شد. قبل از اینکه اینترنت رایج شود، عادت عادی افراد در سراسر جهان بود که به تلویزیون و خواندن روزنامه بچسبند. بازاریابی و صنعت رسانه برای هدف قرار دادن مخاطبان و طراحی کمپین ها و همچنین تبلیغات برای رسانه های چاپی و استفاده از شکاف های بازرگانی در برنامه های تلویزیونی برای پخش تبلیغات آنها مورد استفاده قرار گرفته بود. در این مرحله مخاطب با اینکه آن را دوست نداشت، چاره ای جز تماشای تبلیغات نداشت زیرا کنترل رسانه را در دست نداشت.

با ظهور اینترنت و معرفی ایمیل ها، معنای ارتباط و تبلیغات با هم تغییر کرد. وقتی برخی از افراد صنعت اینترنت استفاده از محتوای تجاری در ایمیل‌ها را آزمایش کردند، متوجه شدند که فرصت بزرگی در اختیار دارند. با کلیک یک دکمه، و به روشی ارزان، آنها اکنون می توانند با ارسال تبلیغات و ارتباطات بازاریابی از طریق ایمیل به میلیون ها مخاطب دسترسی داشته باشند و آنها را هدف قرار دهند. به سرعت این روند در صنعت به وجود آمد و منجر به ایجاد یک صنعت جدید در اجرای نامه‌های هرزنامه شد.

اگرچه افراد هیچ کنترلی بر تبلیغات تلویزیونی نداشتند، اما نامه‌های هرزنامه چیزی نبود که از دریافت آن لذت ببرند، به خصوص به این دلیل که ناخواسته بود و ثانیاً شخصاً به آنها ارسال می شد و بدون اجازه آنها به صندوق ورودی شخصی آنها ارسال می شد. اعتراض عمومی و رزرو مستمر علیه ارسال هرزنامه منجر به تولد ابزارها، برنامه‌ها و شرکت‌های متخصص در دعاوی ضد هرزنامه شد.

به موازات ارسال هرزنامه‌های ایمیل، شاهد تولد تبلیغات آنلاین در وب‌سایت‌هایی بودیم که با ارسال ایمیل‌های ناخواسته به حریم خصوصی افراد تجاوز نمی‌کردند، بلکه بنرها و برچسب‌های تبلیغاتی را ارائه می‌کردند که می‌توان روی آنها کلیک کرد و به وب‌سایت خاص شرکتی که می‌فروشد هدایت شد. محصول و غیره. پیشرفت های مختلفی در تبلیغات آنلاین در اینترنت وجود دارد.

توسعه شبکه رسانه های اجتماعی در این مقطع یک تغییر بسیار مثبت و خوشایند بوده است که به طور گسترده توسط کاربران در سراسر جهان پذیرفته شده است. این امر صرفاً به این دلیل رایج شده است که کنترل بر بحث ها و محتوا اساساً در اختیار کاربران است و نه تبلیغات یا مشارکت شرکت. ثانیاً بحث ها در قالب گفتگوهای ساده و مشارکت جمعی افراد به انتخاب صورت می گیرد. همه می توانند نظرات خود را بیان کنند.

این واقعیت که رسانه‌های اجتماعی مشارکتی هستند و قدرت در اختیار مخاطبان است و نه در اختیار تبلیغ‌کنندگان یا شرکت‌های بازاریابی، چیزی است که متخصصان بازاریابی باید آن را درک کنند، زیرا چنین درکی به آنها جهت ایجاد بازاریابی آنلاین خود را نیز می‌دهد. به عنوان استراتژی تبلیغات آنلاین علاوه بر راهنمایی آنها در مورد نحوه مشارکت و تأثیرگذاری بر مخاطبان در وب اجتماعی.

بدون نظر

پاسخ دهید