چگونه سازمان‌ها می‌توانند تحلیل‌های ریشه‌ای را بدون انجام شکار جادوگران انجام دهند

چگونه سازمان‌ها می‌توانند تحلیل‌های ریشه‌ای را بدون انجام شکار جادوگران انجام دهند

تحلیل‌های ریشه‌ای چیست و چگونه به سازمان‌ها کمک می‌کنند و مانع آن می‌شوند

همانطور که از نام آن پیداست، تجزیه و تحلیل علت ریشه یا فرآیند تعیین علل و دلایل یک رویداد یا رخداد در سازمان ها، به آنها کمک می کند تا بفهمند چرا اتفاق افتاده و چگونه می توان از وقوع آن در آینده جلوگیری کرد و همچنین مسئولیت پذیری را برطرف کرد. و تعیین مسئولیت.

تجزیه و تحلیل علل ریشه ای باید به شیوه ای حرفه ای و بدون استفاده از انگشت اشاره، بازی های سرزنش و مهمتر از همه، بدون افراط در شکار جادوگران انجام شود.

در واقع، ویژگی بارز یک سازمان بالغ این است که چگونه آنالیز علل ریشه ای را به شیوه ای خوب، کامل و حرفه ای انجام می دهد.

البته، این جنبه‌های نظری است و اغلب در عمل، تحلیل‌های ریشه‌ای به سازمان‌ها و مراکز قدرت درون آنها ختم می‌شوند که به تسویه حساب‌ها و همچنین درگیر شدن در کسب امتیاز براونی نسبت به رقبای خود متوسل می‌شوند.

در حالی که این امر کاملاً قابل اجتناب نیست، همچنین این مورد نیز وجود دارد که تجزیه و تحلیل علل ریشه ای می تواند روش هایی برای بهبود فرآیندهای سازمانی و افزایش کارایی و بهره وری نیروی کار باشد.

در واقع، اگر به خوبی انجام شود، تجزیه و تحلیل علل ریشه ای می تواند به سازمان ها کمک کند تا در اجتناب از حماقت های سازمانی بسیار بهتر شوند .

چگونه می توان ریشه یابی کرد زیرا تحلیل ها را می توان به شیوه ای حرفه ای و بدون شکار جادوگر انجام داد

بنابراین، چگونه باید یک تمرین حرفه ای تحلیل علت ریشه ای انجام شود؟

برای شروع، هر تلاشی برای درک اینکه چه چیزی اشتباه رخ داده است و چرا اشتباه شده است و همچنین چگونه اشتباه انجام شده است باید توسط افراد و نهادهای شخص ثالث و همچنین آژانس ها انجام شود.

به عبارت دیگر، باید یک نهاد واقعاً مستقل وجود داشته باشد که تجزیه و تحلیل ریشه‌ای رویدادها و رویدادهایی را انجام دهد که اشتباه پیش رفته‌اند.

به عنوان مثال، اگر یک حادثه صنعتی اتفاق بیفتد یا یک پروژه یا یک محصول به طرز وحشتناکی اشتباه شود، بهتر است سازمان فردی یا بیرونی یا شخصی که بخشی از پروژه یا تیم های محصول نیست را داشته باشد تا تحلیل علت ریشه ای را انجام دهد.

غالباً در اخبار می خوانیم که دولت ها قضات بازنشسته و سایر افراد برجسته را برای انجام تحقیقات و تحقیقات در مورد رویدادها و حوادثی که منجر به خسارات جانی و مالی می شود منصوب می کنند.

با این حال، اغلب اوقات، این تحقیقات و کمیسیون‌های تحقیق اغلب به انتشار گزارش‌هایی ختم می‌شوند که انگیزه‌های سیاسی دارند و انگشت اتهام را به سوی مردم یا نهادهایی نشانه می‌روند که با دولت و دیگر قدرت‌ها دشمنی می‌کنند.

این امر باید به هر قیمتی در شرکت ها و سازمان ها و شرکت ها اجتناب شود.

چگونه می توان پاسخگویی را به شیوه ای بالغ و انجام اقدامات تنبیهی رفع کرد

با این اوصاف، این جمله که Root Cause Analyzes نمی تواند از Blame Games و Finger Pointing و همچنین Witch Hunts اجتناب کند، بسیار درست است.

در واقع، تحلیل علت ریشه ای بدون تعیین مسئولیت و رفع مسئولیت چیست؟

علاوه بر این، اگر تجزیه و تحلیل منجر به اشتباهات واضح و قابل شناسایی از سوی برخی افراد خاص شود، طبیعی است که چنین افرادی باید به دلیل اشتباهات خود مجازات شوند.

علاوه بر این، اگر سازمان‌ها به انگشت نشان دادن زیاده روی نکنند، می‌توان همان اشتباهات را بدون تغییر در رفتار افراد یا نهادهایی که در وهله اول آن‌ها را انجام داده‌اند، تکرار کرد.

بنابراین، اینطور نیست که بگوییم تجزیه و تحلیل علت ریشه استریل است. در عوض، آنچه ما می گوییم این است که آنها باید به عنوان تمرینی برای بهبود فرآیند واقعی و به نفع سازمانی مورد استفاده قرار گیرند و در یک بازی قدرت بزرگتر تبدیل به مهره نشوند.

جدای از این، رفع مسئولیت‌پذیری نتیجه کلیدی تحلیل‌های ریشه‌ای است و این امر همواره به متهم کردن افراد خاطی ختم می‌شود.

با این حال، به جای شکار جادوگران، می توان یک درون نگری بالغ از آنچه اشتباه شد و نحوه اجتناب از آنها در آینده وجود داشت که می تواند سپس برای بهبود فرآیندها و رویه های سازمانی مورد استفاده قرار گیرد.

ممیزی های قانونی چیست و گزارش های اقدامات انجام شده چگونه به موفقیت سازمانی کمک می کند

در سال‌های اخیر، اصطلاح حسابرسی قانونی رایج شده است تا نشان دهد چگونه نهادهای دولتی و بخش خصوصی می‌توانند چنین ممیزی‌هایی را انجام دهند تا بفهمند چه چیزی اشتباه بوده و چگونه از آنها اجتناب کنند.

همانطور که از این اصطلاح دلالت دارد، یک حسابرسی مستقل که به صورت پزشکی قانونی یا کاملاً حرفه‌ای انجام می‌شود، در واقع می‌تواند به سازمان‌ها در تحقق تغییرات مورد نیاز برای بازنگری فرآیندها کمک کند.

ضرب المثل تغییری که می خواهید در جهان ببینید این را به خوبی بیان می کند زیرا حسابرسی پزشکی قانونی می تواند به روشی خنثی انجام شود و از یافته ها برای افزایش کارایی سازمانی استفاده شود.

علاوه بر این، ممیزی‌های پزشکی قانونی نیز می‌توانند برای مشخص کردن دلایل دقیق شکست و از آنجایی که اشخاص ثالث اغلب آنها را انجام می‌دهند و همچنین می‌توانند از تعصبات و برنامه‌های سیاسی عاری باشند، استفاده شود.

البته، پس از ارائه گزارش و یافته‌ها به مقامات مربوطه، باید با یک ATR یا یک گزارش اقدام انجام شده که فهرستی از اقدامات و نحوه انجام آن سازمان برای جلوگیری از تکرار اشتباهات و همچنین انجام اقدامات تنبیهی، پیگیری شود. اقدام علیه متخلفان

در واقع، این راهی است که سازمان ها می خواهند به کارایی و بلوغ فرآیند دست یابند.

درس گرفتن از اشتباهات

در نهایت، برای سازمان ها غیرممکن است که اشتباه نکنند و عظمت واقعی آنها در نحوه درس گرفتن از چنین اشتباهاتی است.

همانطور که سازمان‌ها در سلسله مراتب سطح بلوغ بالا می‌روند، باید اطمینان حاصل کنند که فرآیندهایی را که بدون تکرار خطاها قابل تکرار هستند، استانداردسازی SOP یا رویه‌های عملیاتی استاندارد، و مهم‌تر از همه، مسئول نگه داشتن طرف‌های گناهکار در محل انجام می‌دهند.

در این تلاش، اقدامات تنبیهی و اشاره با انگشت امری طبیعی است و بحث اصلی ما این است که هیچ شکار جادوگرانی وجود نداشته باشد که جو سازمانی را مخدوش کند.

برای نتیجه گیری، تجزیه و تحلیل علت ریشه می تواند به پله هایی برای موفقیت تبدیل شود.

بدون نظر

پاسخ دهید