چگونه از قدرت فرار در بازاریابی کسب و کار کوچک خود استفاده کنید

چگونه از قدرت فرار در بازاریابی کسب و کار کوچک خود استفاده کنید

چگونه از قدرت فرار در بازاریابی کسب و کار کوچک خود استفاده کنید

مرد تعطیلات را در خواب می بیند

 

این نقل قول که از یکی از مشهورترین داستان های ترسناک نوشته شده گرفته شده است، به وضوح رابطه انسان با گریز یا تمایل به پرت شدن از مشکلات زندگی روزمره را توضیح می دهد. وقتی زندگی دشوار می‌شود – به‌ویژه امروز با همه‌گیری مداوم – مردم در انواع فرار از زندگی خود افراط می‌کنند.

آیا محبوبیت فرار ارزش تجاری واقعی دارد؟ در واقع، این کار را انجام می دهد. نیاز و تقاضا برای یک فرار خوب به دنیایی خارق‌العاده که در آن هر چیزی ممکن است، فرصت‌های جدیدی را برای بازاریابان ایجاد کرده است تا برندهای خود را به عنوان قهرمان معرفی کنند.

دستیابی به فرار: باز کردن درها به روی دنیای فانتزی

درست مانند بسیاری از سطوح فانتزی، راه های متعددی نیز برای استفاده از فرار در بازاریابی وجود دارد.

فرار با طنز: Adobe Marketing Cloud

طنز بهترین دارو برای بلوز است، و به همین دلیل است که تبلیغات Adobe Marketing Cloud “کلیک کن، عزیزم، کلیک کن” بسیار موفق بود. این آگهی یک موقعیت کاملاً غیرممکن را نشان می دهد – شرکتی که تصمیمات تجاری خود را بر اساس تعداد زیادی کلیک انجام می دهد، با این حال نمی داند که همه این کلیک ها از یک کودک است.

تبلیغات طنز هر روز یک سناریوی واقعی را ارائه می دهد که بازاریابان و کسب و کارها تجربه می کنند، اما به گونه ای که به جای ایجاد ناراحتی، مخاطب هدف لبخند می زند و مشکل و راه حل موجود را درک می کند.

افزودن طنز، چه در محتوای وب شما و چه در تبلیغات، راهی برای تشویق مخاطبان شما به فرار از واقعیت است و فرآیند جستجوی راه حل را بسیار سرگرم کننده تر می کند. به همین دلیل است که انتخاب شوخ طبعی هنگام تعامل با مشتریان می تواند به شما در ایجاد یک ارتباط مثبت کمک کند.

Adobe - کلیک کنید، عزیزم، کلیک کنید

Adobe – کلیک کنید، عزیزم، کلیک کنید

دنیای جدیدی بسازید: جهان «دیلی دیلی» Bud Light

نمونه های زیادی از جهان های فانتزی وجود دارد که بهشت ​​فرار کامل هستند. سرزمین میانه جی آر آر تالکین و وستروس اثر جورج آر آر مارتین هر دو دنیایی هستند که به مخاطب اجازه می دهند به دنیایی از فانتزی و جادو فرار کنند.

کمپین Dilly Dilly Bud Light دارای یک دنیای فانتزی است که شبیه به دنیای GOT بود. ترکیبی از زیبایی‌شناسی قرون وسطایی تحت تأثیر یکی از بزرگترین احساسات فرهنگ پاپ و شوخ طبعی عبارت جالب «dilly dily» در فضای مجازی منتشر شد و برند Bud Light را تقویت کرد.

در حالی که این نوع فرار جواب می دهد، ممکن است برای همه برندها ایده آل نباشد. در مورد Bud Light، این کار به این دلیل کار کرد که این برند به طور اتفاقی یک رهبر دسته است. جف هدن، یکی از ویراستاران شرکت می‌نویسد: «وقتی رهبر دسته تقاضای بیشتری ایجاد می‌کند، رهبر دسته، سهم بزرگی از افزایش تقاضا را دریافت می‌کند . شما نمی خواهید مقدار زیادی از آن را دریافت کنید. اگر من یک آبجوسازی صنایع دستی باشم، یک آسانسور کوچک دریافت خواهم کرد، اما بیشتر تقاضای افزایشی به رهبر دسته می رسد.

قدرت سرگرمی در تغییر رفتار مصرف کننده: پله های پیانوی فولکس واگن

اگر یک برند بتواند از طریق یک ابتکار بازاریابی مقدار مشخصی از سرگرمی را به مخاطبان ارائه دهد، می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. کمپین تجربی فولکس واگن را در نظر بگیرید که کل پلکان را به یک پیانوی کار تبدیل کرد. هر بار که مسافران به روی پله ها می رفتند، یک نت موسیقی پخش می شد که باعث می شد مردم با بالا و پایین رفتن از پله ها برای خلق موسیقی، هنرمندان درونی خود را آزاد کنند.

این یک آزمایش کوچک جالب بود که نه تنها یک تجربه منحصر به فرد را ارائه کرد، بلکه استراحتی سرگرم کننده از زندگی روزمره مردم را نیز فراهم کرد. این که به مخاطبان خود فرصت فرار از خسته‌کننده بودن زندگی روزمره و لذت بردن برای لحظاتی را داشته باشید، یکی از بهترین ترکیب‌های بازاریابی فراری و تجربی است.

The Fun Theory 1 – Piano Staircase Initiative | فولکس واگن

The Fun Theory 1 – Piano Staircase Initiative | فولکس واگن

وقتی فناوری در پیش‌زمینه قرار می‌گیرد: کمپین FIFA AR کوکاکولا

همه ما از ویژگی‌های شگفت‌انگیز واقعیت افزوده (AR) آگاه هستیم، اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی از آن برای ارائه یک تجربه عالی و فرار به دنیای رویا استفاده می‌شود؟ یکی از بهترین نمونه‌های استفاده از AR از کمپین جام جهانی فوتبال کوکاکولا با حضور ژردان شقیری می‌آید . یک صفحه نمایش بزرگ که فیلمی از ستاره فوتبال سوئیسی را نشان می دهد درست در خارج از ایستگاه اصلی قطار زوریخ نصب شده است. هواداران باید در کنار شقیری بازی کنند و با او عکس بگیرند.

این آزمایش حدود هزار تعامل در دو روز داشت و ثابت کرد که ارائه تجربیاتی به مصرف‌کنندگان که به آنها کمک می‌کند به غیرممکن‌ها دست یابند، حتی برای چند لحظه، تا حد زیادی تصویر یک برند را تقویت می‌کند.

تجربه AR جام جهانی فوتبال کوکاکولا

تجربه AR جام جهانی فوتبال کوکاکولا

همه چیز در مورد رفتن آن مایل بیشتر است

کسب و کارها در دنیایی بسیار واقعی و گاهی دشوار وجود دارند. موفقیت یک ابتکار بازاریابی به میزان هماهنگی یک کمپین با واقعیت بستگی دارد. برای برآورده کردن خواسته‌های مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند فرار کنند، برندهای امروزی باید از محدودیت‌های معمولی عبور کنند و از ارائه تجربیات جسورانه و جدید نترسند.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

10 − شش =