نحوه بازگشایی موفقیت آمیز رستوران پس از تعطیلی

Reopening of a small business activity after the covid-19 lockdown quarantine


 

نحوه بازگشایی موفقیت آمیز رستوران پس از تعطیلی

صاحبان مشاغل کوچک با ماسک هایی که علامت باز در دست دارند

 

سال گذشته برای هر کسی در تجارت رستوران سخت بوده است. در ماه‌های اخیر، در حالی که ایالت‌ها شروع به بازگشایی کرده‌اند، سرانجام کارآفرینان خدمات غذایی امیدوارتر شده‌اند. و همانطور که رستوران ها درهای خود را به روی مشتریان باز می کنند، پروتکل های جدیدی برای یادگیری مشتریان وجود دارد. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن بازگشایی رستوران، یاد بگیرید که چگونه این پنج موقعیت را مدیریت کنید.

وقتی رستورانی را دوباره باز می کنید، برای این موقعیت ها آماده شوید

1. بچه ها باز هستید؟

این سوال شماره 1 است که مردم امروز وقتی وارد رستوران می شوند می پرسند. ممکن است فکر کنید اگر افرادی در بیرون یا داخل نشسته اند (بسته به این که در کدام مرحله از قرنطینه هستید)، پس باید واضح باشد که شما باز هستید و کار می کنید.

ببخشید اما نه. برخی از رستوران ها باز هستند، برخی فقط برای باز شدن آماده می شوند، برخی ساعات کاری خود را کاهش داده اند و برخی متاسفانه برای همیشه تعطیل شده اند. لطفاً مطمئن شوید که یک “ما باز هستیم” بزرگ دارید! بنر در صفحات رسانه های اجتماعی و موقعیت فیزیکی شما. حتی ممکن است بخواهید “خوش آمدید!” را ارسال کنید. پیام های متنی به مشتریانی که شماره تلفن آنها را دارید.

وقتی رستورانی را دوباره باز می‌کنید اما هنوز فقط 50 درصد ظرفیت دارید، مطمئن شوید که زمان انتظار را نیز در آن پیامک لحاظ کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در نهایت به رستوران مورد علاقه خود بروید و بدانید زمان انتظار سه ساعت خواهد بود.

2. اکنون این کار چگونه است؟

مدتی است که رستوران ها باید با هر مشتری طوری رفتار کنند که گویی تازه وارد است و مشتریان ممکن است با پروتکل های نحوه عملکرد کسب و کار شما در حال حاضر اشتباه گرفته شوند. آیا آنها فقط می نشینند؟ آیا منتظرند که یک نفر میز را ضدعفونی کند یا ضدعفونی شده است؟ آیا منوهای یکبار مصرف دارید یا با استفاده از کد QR آنها را دانلود می کنند ؟ کد QR کجاست؟ اگر کسی گوشی هوشمند نداشته باشد چه؟ یا 4G؟ رمز وای فای شما چیست؟

تابلوهای قابل مشاهده “ضدعفونی شده” ایجاد کنید و مطمئن شوید که تابلوهای شما نشان می دهد که منوها یکبار مصرف هستند. مطمئن شوید که همیشه یک نفر به مشتریان خوش آمد می گوید تا قوانین را توضیح دهد و به هر سوالی پاسخ دهد.

 

3. با عرض پوزش، ما کاملا رزرو شده ایم

شوخی میکنی؟ من یک سال است که می‌خواهم سر میز مورد علاقه‌ام بنشینم و غذای مورد علاقه‌ام را بخورم، و شما اکنون به من می‌گویید که کاملاً رزرو کرده‌اید؟ متاسفم، اما چندی پیش بود که شما پیام‌های صمیمانه‌ای را در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کردید و از شما درخواست کمک می‌کرد تا شما را در تجارت نگه دارد.

اگر صاحب یا مدیر رستوران هستید، باید بدانید که مشتریانی که می‌خواهند به مکان‌های غذاخوری مورد علاقه‌شان برگردند، فقط کاری نیست که آنها از روی هوس انجام می‌دهند. این در واقع راهی است که آنها به خود می گویند همه چیز به حالت عادی بازگشته است: «من به رستوران مورد علاقه ام برگشتم. من می بینم که افراد دیگری در حال سفارش و خوردن غذا هستند. مردم می خندند همه چی درست میشه.”

وقتی رستورانی را بازگشایی می کنید، بسیاری از مشتریان شما به دلایلی متفاوت از گذشته برمی گردند. اگر قبلاً هر شب بیرون از خانه غذا می‌خوردند، زیرا نمی‌خواستند آشپزی کنند، بسیاری از مردم آشپزی در خانه را امتحان کرده‌اند، و حتی برخی به آن پایبند هستند زیرا متوجه شده‌اند ارزان‌تر است. آنها اکنون به سمت شما می آیند زیرا به این فکر می کنند که “به من کمی شادی بده!” به همین دلیل است که مشتریان این روزها بسیار حساس تر هستند و کارمندان شما باید همدلی خود را نشان دهند.

با دانستن این موضوع، لطفاً نگویید: «ما کاملاً رزرو شده‌ایم». در عوض، گزینه هایی را ارائه دهید. یکی از مشتریان من، یک رستوران زنجیره ای که به طور مداوم جوایز خدمات مشتری را برنده می شود ، حتی برای مشتریان خود میزی در رستوران رقیب رزرو می کند تا آنها همچنان یک شب فوق العاده داشته باشند.

4 . متاسفم که کیک را دوست نداشتید – مطمئن خواهم شد که سرآشپز آن را می داند

اکنون، این یکی از موقعیت‌هایی است که به نظر من بسیار ناامیدکننده است. مشتری فقط به رستوران فرصت داد تا آنها را یک روز برگرداند، و رستوران کاملاً آن را از دست داد.

من درک می کنم که پس از این مدت طولانی که هیچ درآمدی کسب نکرده اند، رستوران ها می خواهند مراقب هزینه های خود باشند. و ارائه یک دسر جدید یا برداشتن آن از چک هزینه است – من آن را دریافت می کنم. اما لطفا به این به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. زیرا اگر در حال حاضر آن تکه کیک اضافی را سرمایه گذاری نکنید، در چند ماه آینده سرمایه گذاری بسیار بیشتری روی تبلیغات رسانه های اجتماعی خواهید داشت و هدف خود را برای جذب مهمانان جدید هدف قرار خواهید داد. به علاوه با مهمانان جدید باید همه چیز را از ابتدا انجام دهید.

مطمئن شوید که کارمندان شما پروتکل‌های ساده‌ای دارند که می‌توانند بدون درخواست اجازه از مدیر، از آنها پیروی کنند. کیک را از صورتحساب بردارید، عذرخواهی کنید و چیز دیگری ارائه دهید. همچنین، مطمئن شوید که کارمندان شما چندین جایگزین دارند که می توانند ارائه دهند. یکی از دوستانم هیچ چیز شیرینی نمی‌خورد، اما هر بار که رستورانی می‌خواهد عذرخواهی کند، به او بستنی یا کیک می‌دهند که فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

ما باید بجنگیم تا هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا هر مشتری را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها برمی گردند.

5. آیا ماسک لازم است؟

مهم نیست که سیاست در ایالت یا شهرستان شما چیست، به تک تک مشتریان احترام بگذارید. اگر ماسک لازم است و شخصی وارد رستوران شما می شود که ماسک نپوشیده است، به سادگی بگویید: «لطفاً می توانید ماسک بزنید؟ متشکرم!” و اگر امتناع کردند، پیشنهاد کنید در حالی که بیرون منتظرند، برایشان یک وعده غذایی آماده کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =