اهمیت تیم سازی در شرکت ها

کارکنان دارایی های هر سازمانی هستند و موفقیت آن به طور مستقیم با سختی کار هر کارمند متناسب است. تلاش یک نفر از اعضای تیم مورد توجه قرار نمی گیرد و هر یک از اعضای تیم باید به طور مساوی کمک کند. افراد باید آگاه باشند که اعضای تیم او روی چه چیزی کار می کنند و او باید چه کاری انجام دهد.

کار تیمی و تیم سازی در شرکت ها ضروری است تا سازمان را به مکانی بهتر برای کار تبدیل کند .

از درگیری های غیرضروری هیچ چیزی به دست نمی آید. شما نمی توانید با همکارتان که احتمالاً 7 تا 8 ساعت، پنج روز در هفته کنار شما می نشیند، دعوا کنید . ما ماشین یا وسیله ای نیستیم که با باتری کار می کند، ما انسان هستیم و به افرادی نیاز داریم که با آنها صحبت کنیم و در مورد موضوعات مختلف بحث کنیم. شخص نمی تواند به تنهایی کارها را اجرا کند، او به افرادی نیاز دارد که بتوانند به عنوان منتقد کار کنند و جوانب مثبت و منفی مفاهیم او را ارزیابی کنند.

فعالیت های تیم سازی کارمندان را نزدیک تر می کند و فرد از رفتن روزانه به سر کار احساس خوشحالی می کند. افراد شروع به لذت بردن از کار خود می کنند و در کل روز احساس شادابی می کنند.

لطفا دو موقعیت را با دقت مرور کنید:

موقعیت 1 – مایکل با یک سازمان پیشرو کار کرد و تیمی متشکل از پنج عضو ماهر تیم را مدیریت کرد. مایکل اطمینان حاصل کرد که تقریباً هر روز با اعضای تیم خود در تعامل است. او حتی در مورد اعضای خانواده آنها جویا می شد و همیشه در دسترس آنها بود. اعضای تیم این آزادی را داشتند که مسائل خود را در یک انجمن باز مطرح کنند یا آزادانه برای او بنویسند. جای تعجب نیست که اعضای تیم او همیشه از رهبر تیم خود قدردانی می کردند و به او نگاه می کردند. اعضای تیم او هرگز با یکدیگر دعوا نمی کردند و با کمال میل به یکدیگر کمک می کردند.

موقعیت 2 – از طرف دیگر ساموئل نیز چهار نفر را داشت که مستقیماً به او گزارش می دادند. او همیشه از آنها فاصله می گرفت و هیچ فرصتی را برای انتقاد یا تمسخر اعضای تیمش از دست نمی داد. هیچ کارمندی اجازه نداشت بدون قرار قبلی وارد کابین ساموئل شود. اعضای تیم او مثل هر چیزی از دفترشان متنفر بودند و ترجیح می دادند از خانه کار کنند تا از ساموئل دوری کنند. هیچ ارگانی آماده کمک به یکدیگر نبود و هرکس به صورت جداگانه کار می کرد. تیم آنها هرگز نتوانست در زمان تعیین شده به اهداف خود برسد و منفی زیادی در تیم آنها وجود داشت.

مایکل کار بزرگی انجام نداد. او فقط به اعضای تیمش اطمینان داد که همیشه در کنار آنهاست و آنها می توانند هر زمان که بخواهند از او عقب نشینی کنند. ساموئل هرگز هیچ فعالیت تیم سازی را تشویق نمی کرد و بنابراین تیم او همیشه رنج می برد.

فعالیت های تیم سازی باعث بهبود روابط و تقویت پیوند بین کارکنان می شود. هر کس برای رسیدن به یک هدف مشترک سخت تلاش می کند.

لطفاً یک بار دیگر به مثال مایکل مراجعه کنید. اعضای تیم او این آزادی را داشتند که در هر زمان به او نامه بنویسند یا آزادانه در مورد مسائل با او صحبت کنند. هرگز بین اعضای تیم سوء تفاهم وجود نداشت زیرا همه می دانستند طرف مقابل چه می خواهد.

فعالیت‌های تیم‌سازی نیز احتمال سردرگمی، سوء تفاهم را کاهش می‌دهد و به نوعی ارتباط را مؤثر می‌سازد. فرد در مورد اهداف و اهداف خود و آنچه که دقیقاً از او انتظار می رود بسیار واضح است.

تمرینات تیم سازی همچنین ضریب اعتماد را در بین کارکنان افزایش می دهد. اگر کنار راننده ای بنشینید که به او اعتماد ندارید، همیشه احساس ناراحتی خواهید کرد و هرگز نمی توانید از سواری لذت ببرید. اگر به معلم خود اعتماد نداشته باشید، هرگز نمی توانید از او چیزی یاد بگیرید. شما باید به مردم اعتماد کنید. همیشه تصور نکنید که همکارتان جلوی مافوقتان درباره شما بد می گوید. به او اعتماد کنید، احساس آرامش خواهید کرد.

بهره وری زمانی افزایش می یابد که افراد به صورت تیمی کار کنند. آنها تمایل دارند کار را بین خود تقسیم کنند و از این رو اهداف با سرعت بسیار بیشتری محقق می شوند. افراد کمتر مرخصی می گیرند و بیشتر روی کار خود تمرکز می کنند و در نهایت سازمان از آن سود می برد.

افراد در کار احساس مثبت و اعتماد به نفس بیشتری دارند. استرس از بین می رود و در کار آنها منعکس می شود. احتمال اشتباه کاهش می‌یابد و مردم از سرزنش کردن و سرزنش دیگران دست می‌کشند. همه جا مثبت است. به اعضای تیم اجازه دهید آزادانه خود را بیان کنند.

“هیتلر” بودن در محل کار هرگز به شما امتیاز اضافی نمی دهد، در عوض خود را در کتاب های بد سایر کارمندان خواهید یافت. هیچ کس به سراغ شما نخواهد آمد، وقتی واقعاً به او نیاز دارید. مردم در حمایت از شما مردد خواهند بود و شما نمی توانید با دشمنان در اطراف اجرا کنید. دورانی که کلمه “رئیس” به معنای وحشت برای کارمندان بود، گذشته است. امروزه رهبر تیم نیز جزئی از یک تیم است، فقط با برخی مسئولیت‌های اضافی. یاد بگیرید که به همکاران خود احترام بگذارید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =