مهارت های خود را از طریق سیاست های اداری بهبود بخشید

مهارت های خود را از طریق سیاست های اداری بهبود بخشید

سیاست کاری در موارد خاص می تواند مهارت های درونی فرد را نیز توسعه دهد.

بیایید دریابیم که چگونه سیاست اداری گاهی اوقات می تواند به افراد کمک کند تا مهارت های خود را تقویت کنند:

 

 

 • یک فرد زمانی که از شغل خود مطمئن نیست به سیاست می پردازد . او تمام تلاش خود را می کند تا اعتبار همکارش را خدشه دار کند و موقعیت خود را در سازمان امن کند. همیشه به یاد داشته باشید که فقط ترسوها و بازنده ها در محل کار سیاست بازی می کنند. سیاست شما را صبور و خوب می کند. عصبانی نشوید، در عوض دست یاری دراز کنید.
 • فردی که استعداد واقعی دارد هرگز در محل کار سیاست بازی نمی کند . افرادی که شغل خود را جالب نمی دانند به سیاست وابسته هستند. سیاست باعث می شود که بخشنده تر شوید. افراد یاد می گیرند که ببخشند و ادامه دهند.
 • سیاست از شما شنونده خوب و صبور می سازد. یکی از چیزهایی که افراد را بد می کند، وضعیت بد است. نه اینکه مردم بد هستند، فقط به این دلیل که در موقعیت های بد مناسب نیستند. نیمی از مشکلات در هنگام بحث از بین می رود. جنگیدن هرگز راه حلی نمی دهد، در عوض فقط وضعیت را بدتر می کند. با طرف مقابل بنشینید و رو در رو با او درباره مسائل صحبت کنید. سعی کنید یک جایگزین به او بدهید.
 • فرد یاد می گیرد که با مردم به طور موثرتری برخورد کند . فقط نمیشه با همه دعوا کرد سیاست باعث می‌شود بیشتر سازگار شوید. همه نمی توانند آنطور که شما می خواهید باشد. تنظیمات همیشه در درازمدت به شما کمک می کند و احتمال درگیری های غیر ضروری را کاهش می دهد.
 • سیاست به افراد کمک می کند تا به جنبه های روشن تر زندگی نگاه کنند .
 • سیاست به افراد انگیزه می دهد که سخت کار کنند و صد در صد خود را بدهند . هر فردی سخت تلاش می کند تا از دیگری پیشی بگیرد. هرکسی سعی می کند بهتر از همکار خود عمل کند. کارمندان با یکدیگر رقابت می کنند تا مرکز جذب باشند و تحسین و قدردانی رئیس را به دست آورند. سیاست در برخی موارد بهترین ها را از افراد استخراج می کند و باعث می شود که سطح خود را به بهترین نحو ارائه دهند.
 • سیاست باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید . سیاست چیزی است که اجتناب ناپذیر است. ترک مکرر مشاغل راه حلی نیست. فرد باید اعتماد به نفس داشته باشد و به مقابله بپردازد. به یاد داشته باشید که اگر نسبت به کار خود صادق باشید، هیچ کس نمی تواند به شما آسیب برساند.
 • سیاست افراد را در درون خود قوی می کند. آنها یاد می گیرند که چگونه با زمان های سخت با اعتماد به نفس روبرو شوند. سیاست هرگز نباید شما را به پایین بکشاند.
 • سیاست باعث می شود به اشتباهات خود پی ببرید . اگر کسی شما را به خاطر چیزی سرزنش می کند، خودتان تا حدی مسئول آن هستید. سعی کنید عیوب خود را بشناسید و کاستی ها را برطرف کنید.

اجازه دهید با کمک یک مثال درک کنیم:

مایک، ساندرا و جکسون بخشی از تیم بازاریابی به رهبری جنی بودند.

مایک همیشه به دنبال فرصتی برای مرخصی گرفتن از محل کار و ملاقات با دوست دخترش بود. ساندرا به نامه های مایک دسترسی داشت، تمام اسناد محرمانه او را بررسی می کرد و حتی همه رمزهای عبور او را در اختیار داشت. مایک به سختی با جنی تعامل داشت و این ساندرا بود که در غیاب او همه پیگیری ها را انجام داد.

به زودی مایک کار خود را از دست داد. ساندرا مسئول خدشه دار کردن چهره مایک در مقابل جنی بود.

آیا مایک جایی اشتباه می کرد؟ بله او بود.

– چرا او به ساندرا اختیار داد تا نامه هایش را بررسی کند؟
-چرا جنی رو نادیده گرفت؟
– چرا ساندرا اجازه داشت اسنادش را باز کند؟

 • یک فرد باید بداند که کجا خط بکشد. شما نمی توانید با همه دوست باشید. انسان باید بداند که به چه کسی اعتماد کند و به چه کسی اعتماد نکند. برقراری روابط صمیمانه با همکاران خوب است اما هرگز نباید از محدودیت ها عبور کرد. اسرار خود را با همه در میان نگذارید.
 • سیاست به شما کمک می کند تا به عنوان یک حرفه ای بالغ ظاهر شوید. شما یاد می گیرید که در مواقع سخت سازش کنید و چالش ها را با لبخند بپذیرید.

بدون نظر

پاسخ دهید