3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

بحث شغلی
وبلاگ Nissar Ahamed، CareerMetis ، رویکردی متمرکز بر جامعه برای بحث شغلی دارد و باعث احترام زیادی در بین همتایان خود برای نیسار شده است. ما این فرصت را داشتیم تا با نیسار در مورد چالش های پیش روی متخصصان جوان امروز و چگونگی تغییر چهره رهبری در سال های اخیر صحبت کنیم.

چرا یک وبلاگ راه اندازی کردید – و چرا نام آن را CareerMetis.com گذاشتید؟

من وبلاگ را برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و منابع برای جویندگان کار راه اندازی کردم تا زمان لازم برای یافتن شغل پردرآمد را تسریع کنم. من شخصاً در مورد چالش های موجود در هنگام جستجوی شغل می دانم، زیرا مجبور شده ام چندین بار در حرفه خود به دنبال شغل جدید بگردم. در آن لحظات، من زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد بهترین شیوه‌ها و یادگیری از کارشناسان/مربی‌ها کرده‌ام (گاهی اوقات با استفاده از مربیگری پولی). بر اساس پایگاه دانشی که ایجاد کرده بودم و بهترین روش هایی که آموخته بودم، CareerMetis.com را ایجاد کردم تا به عنوان منبعی برای سایر جویندگان کار و متخصصان حرفه ای عمل کند تا به آنها در حرفه خود کمک کند.

نام متیس از اساطیر یونان و دین یونان باستان گرفته شده است. به معنای خرد یا مهارت یا فن است. از خود زئوس به عنوان “مشاور حکیم” یاد می شد. قصد من از این وبلاگ این است که مشاور خردمند خوانندگان خود در تلاش برای به دست آوردن شغل و رشد شغلی خود باشم.

برخی از داغ ترین موضوعات در مورد مشاغل که در حال حاضر در وبلاگ خود مشاهده می کنید چیست؟

  1. برندسازی شخصی موضوعی است که من از نویسندگان مهمان و مهمانان پادکست خود در مورد آن زیاد می شنوم. همانطور که بازار رقابتی تر می شود، کاهش سر و صدا دشوارتر می شود. اگر یک نامزد همان کاری را که همه انجام می‌دهند انجام دهد، این کار را برای خودش آسان‌تر نمی‌کند. بنابراین، برجسته شدن کاملاً حیاتی است. و اینجاست که برندسازی شخصی وارد می شود. این می تواند به معنای بهبود حضور فرد در لینکدین و/یا ایجاد یک وبلاگ شخصی باشد. علاوه بر این، می تواند به معنای تبدیل شدن به یک متخصص موضوع یا رهبر فکری در زمینه خود باشد.
  2. مصاحبه‌های ویدیویی – فناوری دسترسی و صحبت با چندین نامزد را برای استخدام‌کنندگان و مدیران استخدام‌کننده آسان‌تر می‌کند. مصاحبه های ویدیویی (از طریق اسکایپ، Hangouts و غیره) بسیار رایج شده است. کارفرمایان از Skype/Google Hangouts استفاده می‌کنند تا فارغ‌التحصیلان جدید را حتی بدون بازدید از دانشگاه‌هایشان دسترسی پیدا کنند و آنها را بررسی کنند.
  3. فریلنسر – با کمال تعجب، این یکی از موضوعاتی است که در سایت ما بیشتر نوشته شده است. ایده هایی مانند فریلنسینگ در بین هزاره ها بسیار محبوب شده اند. تعداد فزاینده ای از متخصصان جوان در حال کار بر روی نوعی پروژه جانبی یا برای ساختن برندهای شخصی خود یا برای ایجاد درآمد اضافی هستند.

در سال های گذشته، پیشرفت شغلی اغلب با تیراندازی برای ترفیعات داخلی و/یا جابجایی به دفاتر/مکان های مختلف در سراسر کشور مشخص می شد. استراتژی های پیشرفت شغلی امروزی چه تفاوتی با آن مدل دارد؟ کار کردن در یک شرکت برای دوره های زمانی طولانی رواج کمتری دارد. مطالعات متعدد تایید کرده اند که میانگین دوره تصدی برای متخصصان جوان تنها 2-3 سال است در حالی که برای نسل های قبلی 20-30 سال است.

فرهنگ یکی از مهمترین چیزهایی است که متخصصان جوان در نقش های جدید خود به دنبال آن هستند. اگر آنها تصور نکنند که یک کارفرمای بالقوه فرهنگ درستی دارد، ممکن است پیشنهاد شغلی را قبول نکنند (مهم نیست چقدر حقوق خوب باشد). این روند اکنون در حال تغییر است و کارفرمایان جذابیت خود را بهبود می بخشند تا نامزدهای هزاره بیشتری را جلب کنند. برای مثال هر بررسی Glassdoor را در نظر بگیرید. بررسی ضعیف Glassdoor به این معنی است که کارفرما قبلاً خود را به عنوان یک انتخاب برای نامزد حذف کرده است.

اهداف یا مسیرهای شغلی هزاره ها با اهداف نسل های قبلی چه تفاوتی دارد؟

هزاره ها استقلال و معنا را بر ثبات شغلی ارج می نهند. از آنجایی که آنها به دنبال ارزش های متفاوتی در زندگی و شغل خود هستند، مسیرهای شغلی آنها نیز متفاوت است.

چگونه ظهور فناوری‌های اینترنتی مرتبط با شغل (مانند کنفرانس ویدئویی، همکاری مجازی، دورکاری و غیره) روشی را که افراد مسیرهای شغلی خود را دنبال می‌کنند تغییر داده است؟

تکنولوژی کنترل بیشتری بر شغل خود را برای افراد آسانتر کرده است. شنیدن در مورد افرادی که اتاقک خود را به نفع دورکاری/کار از راه دور رها می کنند، غیر معمول نیست. برنامه‌های کاربردی ابری مانند کنفرانس ویدیویی (اسکایپ) و ابزارهای همکاری (Office 365، Slack) کار افراد را از هر جایی آسان‌تر می‌کنند. کار از راه دور روز به روز رایج تر می شود. تعداد بیشتری از متخصصان جوان نیز مشاغل شرکتی خود را به دنبال خوداشتغالی کنار می گذارند. به لطف اینترنت، هر روز کارآفرینان بیشتری ایجاد می شوند. فناوری مانع ورود را کاهش داده است. و در نتیجه، افراد بیشتری این خطر را می‌پذیرند (حتی اگر فقط برای کوتاه مدت باشد).

وقتی صحبت از رهبری به میان می آید، برخی از گرایش ها یا مسائل رایجی که این روزها می بینید کدامند؟

سبک رهبری مقتدر از بالا به پایین دیگر کارایی ندارد. امروزه، تا زمانی که یک رهبر همدل، دلسوز و شفاف نباشد، ساختن پیروانی محکم و قابل اعتماد برای آنها دشوار است. من می دانم که این به نظر تقریباً عصر جدید است، اما تغییر در حال حاضر اتفاق می افتد. شرکتی مانند مایکروسافت یک نمونه کلاسیک است. مایکروسافت که زمانی غول تکنولوژی بود، در دهه 2000 تحت رهبری قبلی (استیو بالمر) در حال از دست دادن سهم خود در بازار بود. آنها مشتریان و شرکای خود را از خود دور می کردند و اعتبار خود را در همه زمینه ها از دست می دادند.

در سال 2014 وارد ساتیا نادلا شوید که فرهنگ را کاملاً تغییر داد. این شرکت تمرکز خود را به بهبود زندگی مشتریان و تقویت روابط شریک تغییر داد. این تغییر واقعاً نتیجه داده است. اخیراً، سهام مایکروسافت به بالاترین حد قبل از 1999 رسیده است. و همه چیز دو سال پیش از طریق فرهنگ همدلی، شفافیت، و اولویت دادن به دیگران (کارمندان/شریک/مشتریان) آغاز شد.

برخی از گام‌هایی که امروزه مردم برای توسعه، پرورش و/یا بهبود مهارت‌های رهبری خود برمی‌دارند چیست؟

آنها شروع به جدی گرفتن ایده رهبری کرده اند. مطالعات متعدد ثابت کرده اند که رهبری یک ویژگی ذاتی نیست. آدم رهبر به دنیا نمی آید، بلکه ساخته می شودبا استفاده از تمرین مجدانه، صبر و پشتکار. به همین دلیل مهم است که مهارت‌های خود را تقویت کنید، تا جایی که می‌توانید درباره رهبری بیاموزید، کارشناسان را مطالعه کنید و خودتان شروع به استفاده از آن کنید. درک تمایز واضح بین رهبری و مدیریت بسیار مهم است. مدیران انتظارات را مدیریت می کنند و رهبران با چشم انداز قوی و احساس هدف رهبری می کنند. بنابراین اگر یک حرفه ای جوان هستید، باید حرفه خود را جدی بگیرید. برای مسئولیت های اضافی در شرکت خود داوطلب شوید. درس های مدیریت/رهبری بگیرید. در دوره هایی مانند دیل کارنگی، Toastmasters، مربیگری رهبری و غیره ثبت نام کنید. رهبری یک مجموعه مهارت است که می توان آن را آموخت و تقویت کرد، اما فقط با تمرین و استفاده بی وقفه.

برخی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که مردم در آینده با آن‌ها مواجه خواهند شد، در مورد مسیریابی شغلی چیست؟

فناوری و نوآوری صنایع بیشتری را ایجاد خواهد کرد. مشاغل و مشاغل جدید بیشتری ایجاد خواهد شد. از طرف دیگر، بسیاری از مشاغل / مشاغل نیز از دست خواهند رفت. بنابراین این اولین چالش است – میزان نوآوری ادامه دادن به آن را دشوارتر می کند. صنایعی که ثابت بودند ناپدید می شوند و صنایع جدید جایگزین آنها می شوند. با این چالش نیز فرصت های بزرگی به وجود می آید. برای فرد مناسب با طرز فکر و مجموعه مهارت مناسب، این مزیت بزرگی خواهد بود. کاندیدای مناسب نگران از دست دادن شغل خود نخواهد بود. یک شغل به راحتی با یک شغل جدید جایگزین می شود (اگر به اندازه کافی چابک باشید تا سازگار شوید). چالش دیگر برای همه این است که روی مسیر موجودی که انتخاب کرده متمرکز بمانند. گزینه های شغلی زیاد نیز می تواند به معنای حواس پرتی بیشتر باشد. اگر کسی کاندیدای قوی باشد، او کمبود فرصت یا پیشنهاد شغلی نخواهد داشت. با این حال، انتخاب یک مسیر دشوار خواهد بود. هیچ صنعت خاصی بهتر از دیگری نیست، اما تصمیم گیری دشوارتر خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =