3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

رهبری، بهره وری و سخنرانان عمومی

رهبری و بهره وری

هیو کالور بنیانگذار «getSOS» است، یک سرویس تبلیغاتی رسانه های اجتماعی برای وبلاگ نویسان و مدرسه آموزش سخنرانان BOSS. ما با هیو به گفت و گو نشستیم تا توصیه های او را در مورد رهبری، سخنرانی عمومی و بهره وری بشنویم.

شما مجموعه متنوعی از تجربیات زندگی را جمع آوری کرده اید

در مورد دستاوردهای خود و اینکه چگونه آنها در شغل فعلی به شما کمک کرده اند به ما بگویید

من در سنین جوانی به اندازه کافی خوش شانس بودم که به رشد برخی از کسب و کارها به موفقیت و در نهایت فروش آنها کمک کردم. معامله با تامین کنندگان، دارایی های عمده خریداری شده (یک سال من دو هواپیما خریدم) و کارکنان اصول رهبری را به من آموختند که من هنوز بر آن تکیه می کنم. ورود به حوزه های تجاری جدید هم هیجان انگیز و هم ارزشمند بود. زمانی که ذوق رشد سریع در یک کسب و کار را به دست آوردم، برای یافتن دوباره و دوباره آن بی قرار بودم.

برخی از رایج ترین اشتباهاتی که سخنرانان امروزی مرتکب می شوند چیست؟

سخنرانان عمومی و رهبران سمینار باید سریع، مشتاق و خلاق باشند. متأسفانه، اینها مهارت هایی نیستند که ما برای ایجاد کسب و کار روزانه به آن نیاز داریم. بزرگ‌ترین اشتباه این است که اهدافی را که شامل درآمدهای غیرحرفه‌ای می‌شود، انجام ندهید.

این جمله را تمام کنید: «اگر می‌توانستم یک نکته در مورد اینکه چگونه سخنرانی خود را به یاد ماندنی کنید، به شما بگویم، این بود…»

برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود با به اشتراک گذاشتن اینکه چگونه به جای آنها بوده اید و راهی برای انجام بهتر کاری که آنها با آن مبارزه می کنند پیدا کرده اید.

همه می خواهند بهره وری خود را بهبود بخشند، اما آیا بسیاری از مردم به این چالش به روش اشتباه برخورد می کنند؟

بهره وری به معنای انجام کارهای مناسب در زمان مناسب است. برای افزایش بهره وری، بیشتر افراد باید ساعات کمتری اما با تلاش متمرکزتری کار کنند. این به معنای جمع کردن ایمیل‌ها، قرار دادن جلسات در یک روز، دور ماندن از اینترنت و کار از اهداف کوچک است.

چگونه یک رهبر می تواند از رسانه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند؟

اکثر رهبران می توانند از داشتن یک پلت فرم آنلاین فراتر از نمایه لینکدین بهره ببرند. این می تواند برای جستجوهای شغلی آینده یا انتشار خاطرات آنها باشد.

به ناچار، رهبران با درگیری برخورد خواهند کرد. چند استراتژی برای مدیریت موثر تعارض چیست؟

تعارض چیز خوبی برای تقویت یک رابطه است. بهترین رویکرد این است که «تعارض» را بر اساس رفتاری که انتظارات شما را برآورده نکرده است (نه قضاوت شما در مورد شخص) تغییر موقعیت دهید. این رفتار باید تنها چیزی باشد که در جلسه مورد بحث قرار می گیرد.

شما به این نکته اشاره می کنید که رهبران بزرگ به دنیا نمی آیند، بلکه در عوض مهارت های لازم برای رهبری دیگران را می آموزند

برخی از مهمترین ویژگی های یک رهبر تجاری چیست؟

من شامل موارد زیر می‌شوم: بخشش، انعطاف‌پذیری، گوش دادن بدون قضاوت، و حس شوخ طبعی (زیرا همه چیز یک روز از بین می‌رود).

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =