مدل های زمان بندی تبلیغات

زمان‌بندی مستقیماً به الگوهای زمانی اشاره دارد که تبلیغات قرار است در آن اجرا شود. این کمک می کند تا با توجه به تبلیغ کننده، بازه های زمانی مشخص شود تا پیامی که قرار است تحویل داده شود، به شیوه ای مناسب با زمان بندی مناسب به مخاطبان هدف برسد. اساساً سه مدل زمان بندی تبلیغات وجود دارد که به شرح زیر است:

مدل های زمان بندی تبلیغات

 

 1. تداوم:این مدل برای محصولات یا خدماتی که برای تبلیغات به فصل بستگی ندارد گزینه بسیار خوبی است. آنها تبلیغات را در تمام طول سال اجرا می کنند. تبلیغات در این نوع در فواصل زمانی منظم و ثابت اجرا می شود. مزیت اصلی در اینجا یادآوری مداوم محصولات خود به مشتریان است. این مدل به حفظ یک چرخه خرید مداوم و کامل کمک می کند. این بهترین مدل برای محصولاتی است که تقاضای مداوم در تمام طول سال دارند. ممکن است یک تداوم افزایشی وجود داشته باشد که در آن برخی از محصولات خاص در فصول اوج تبلیغ می شوند، به عنوان مثال شناورها در فصل بارانی بیشتر تبلیغ می شوند در حالی که برخی از محصولات تحت یک تداوم سقوط قرار می گیرند که در آن یا تبلیغات برای محصولات جدید اجرا می شود یا اگر تبلیغات دیگری وجود دارد. تغییر در محصول موجود به عنوان مثال بسته بندی Pediasure، نوشیدنی بهداشتی کودک به تازگی تغییر کرده است. 
 2. پرواز: به این مدل ترکیدن نیز می گویند. همانطور که از نام آن پیداست، این یک مدل محصولات مبتنی بر فصل مطلق است. تبلیغات در اینجا در فواصل زمانی بسیار نامنظم اجرا می شوند. تبلیغات برای دوره های بسیار کوتاه تر هستند و گاهی اوقات اصلاً تبلیغاتی ندارند. تبلیغات به صورت متمرکز هستند. بنابراین، بزرگترین مزیت در اینجا این است که اتلاف بودجه بسیار کمتری وجود دارد، زیرا تبلیغات فقط در زمان اوج زمانی که تقاضای محصول بالا است اجرا می شود. تلویزیون و رادیو پرکاربردترین انواع رسانه در این روش هستند. بنابراین تبلیغ کنندگانی که توانایی پرداخت تبلیغات طولانی مدت را ندارند، این بهترین گزینه است. به عنوان مثال تبلیغات لباس گرم در بازار هند. 
 3. Pulsing: این مدل ترکیبی از برنامه ریزی تداوم و پرواز است. در اینجا، تبلیغات در تمام طول سال اجرا می شوند، اما با sidxe پایین تر، یعنی تبلیغات کمتر، و تبلیغات سنگین در زمان اوج ترجیح داده می شوند. بنابراین این مدل مزایایی نسبت به هر دو مدل دیگر دارد. به طور کلی برنامه ریزی برای یک ماه ثابت است. در اینجا شش نوع روش زمان بندی وجود دارد.
  • نبض ثابت برنامه ثابتی برای 12 ماه دارد.
  • نبض فصلی دارای دسته های تبلیغاتی فصلی است.
  • تبلیغات منظم پالس دوره.
  • پالس نامنظم به تبلیغات نامنظمی اشاره دارد که معمولاً برای تغییر الگوهای قدیمی استفاده می شود.
  • پالس راه اندازی برای محصول جدید با تبلیغات سنگین استفاده می شود.
  • نبض تبلیغاتی به تبلیغات یکبار مصرف کوتاه مدت اشاره دارد که اساساً برای تبلیغ محصولات یا رویدادها استفاده می شود.

  با استفاده از این رابط، می توانید دوره های زمانی را که می خواهید کمپین خود را در آن اجرا کنید تعیین کنید. سپس دکمه OK را بزنید.

  بنابراین، نکاتی که باید هنگام برنامه ریزی تبلیغات به خاطر بسپارید عبارتند از:

  • انتخاب نوع رسانه مناسب برای اجرای تبلیغات
  • انتخاب زمان مناسب برای اجرای تبلیغات تا هدف حل شود.
  • تبلیغات باید به اندازه کافی (به تعداد) برای رساندن پیام به هدف کافی باشد.

 

بدون نظر

پاسخ دهید