کمپین های تبلیغاتی – معنا و فرآیند آن

کمپین های تبلیغاتی گروهی از پیام های تبلیغاتی هستند که ماهیت مشابهی دارند. آن‌ها پیام‌ها و مضامین مشابهی را که در انواع مختلف رسانه‌ها در برخی زمان‌های ثابت قرار گرفته‌اند، به اشتراک می‌گذارند. بازه های زمانی کمپین های تبلیغاتی ثابت و به طور مشخص تعریف شده است.

نکته مهم قبل از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی این است که بدانید

چرا تبلیغ می کنید و چه چیزی را تبلیغ می کنید؟

چرا به هدف کمپین تبلیغاتی اشاره دارد. هدف کمپین تبلیغاتی این است که

  • مردم را در مورد محصول خود آگاه کنید
  • آنها را متقاعد کنید که محصول را بخرند
  • محصول خود را در دسترس مشتریان قرار دهید

مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی به شرح زیر است:

 

  1. تحقیق: گام اول انجام تحقیقات بازار برای محصولی است که باید تبلیغ شود. فرد باید تقاضای محصول، رقبا و غیره را دریابد. 
  2. مخاطبان هدف را بشناسید: باید بدانید چه کسی محصول را می‌خرد و چه کسی باید هدف قرار گیرد. 
  3. تنظیم بودجه: مرحله بعدی تنظیم بودجه با در نظر گرفتن تمام عواملی مانند رسانه ها، ارائه ها، آثار کاغذی و غیره است که در فرآیند تبلیغات و مکان هایی که نیاز به بودجه دارند نقش دارند. 
  4. تصمیم‌گیری برای موضوع مناسب: موضوع کمپین باید مانند رنگ‌های مورد استفاده تصمیم‌گیری شود، گرافیک باید در همه تبلیغات مشابه یا تقریباً مشابه باشد، موسیقی و صداهای مورد استفاده، طراحی تبلیغات، نحوه ارسال پیام، زبان مورد استفاده، صدای جینگ و غیره. 
  5. انتخاب رسانه: رسانه یا تعداد رسانه‌های انتخاب شده باید رسانه‌ای باشد که به دست مشتریان هدف برسد. 
  6. زمان‌بندی رسانه: زمان‌بندی باید به‌طور دقیق انجام شود تا آگهی در زمان مناسب برای مشتریان هدف قابل مشاهده یا خوانده یا شنیدنی باشد. 
  7. اجرای کمپین: در نهایت کمپین باید اجرا شود و سپس بازخورد باید یادداشت شود.

ابزارهای رسانه ای که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، رسانه های چاپی و رسانه های الکترونیکی هستند. رسانه های چاپی شامل روزنامه، مجلات، جزوه ها، بنرها و احتکارها هستند. رسانه های الکترونیکی شامل رادیو، تلویزیون، ایمیل، ارسال پیام از طریق موبایل و تبلیغات تلفنی است. تنها نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که یک فرکانس مناسب برای کمپین تبلیغاتی داشته باشید تا تبلیغ قابل مشاهده باشد و زمان برای مشتریان به اندازه کافی خوب باشد.

همه کمپین ها مدت زمان ثابتی ندارند. برخی از کمپین ها فصلی هستند و برخی در تمام طول سال اجرا می شوند. همه کمپین ها در زمان بندی متفاوت هستند. برخی از کمپین های تبلیغاتی مبتنی بر رسانه، برخی مبتنی بر منطقه، برخی مبتنی بر محصول و برخی مبتنی بر هدف هستند. مشاهده می شود که به طور کلی کمپین های تبلیغاتی با موفقیت اجرا می شوند، اما در صورتی که در هر صورت هدف حل نشد، تئوری دوباره انجام شد، تغییرات مورد نیاز با استفاده از تجربه انجام می شود و کمپین باقی مانده پیش می رود.

بدون نظر

پاسخ دهید