تبلیغات صنعتی – تبلیغات تجاری به تجاری

محبوب ترین اصطلاحی که برای تبلیغات صنعتی استفاده می شود، تبلیغات تجاری به کسب و کار است. این نوع تبلیغات عموماً شامل شرکتی است که محصولات یا خدمات خود را برای شرکت‌هایی که واقعاً از محصولات یا خدمات مشابه یا مشابه استفاده می‌کنند، تبلیغ می‌کند یا می‌توان گفت که شرکت تبلیغاتی باید محصولاتی را تولید کند که شرکت دیگر برای تولید یا عملکرد خود به آن نیاز دارد. برای مثال برخی از شرکت‌های آب معدنی که در مقیاس کوچک‌تر کار می‌کنند، بطری‌های بسته‌بندی، درب بطری‌ها، جلد با نام چاپ شده روی آن و غیره را برون‌سپاری می‌کنند، بنابراین تبلیغات تولیدکنندگان بطری، درپوش و کاغذ بسته‌بندی بیرونی می‌تواند کار کردن

کوچکتر به کوچکتر و بزرگتر از همه، هر شرکتی باید تبلیغات صنعتی انجام دهد. به عنوان مثال، اگر شرکتی در حال تولید پودر قهوه باشد، پودر خود را به توزیع کنندگان می فروشد که به نوبه خود آن را به خرده فروشان و عمده فروشان و همچنین به شرکت های بزرگی که دستگاه قهوه ساز برای کارمندان خود دارند می فروشند. بنابراین شرکت‌های تولیدکننده هر محصولی را می‌توان برای شرکت‌های دیگر تبلیغ کرد، مانند مواد اولیه، ماشین‌آلات مورد استفاده شرکت‌های دیگر، قطعات یدکی ماشین‌هایی که باعث کارکرد آن می‌شود، هر چیزی.

نقش تبلیغات صنعتی

 • این شکار خریداران را به حداقل می رساند.
 • به افزایش فروش شرکت کمک می کند.
 • این به ایجاد کانال های توزیع بیشتر و بیشتر کمک می کند.
 • این امر باعث می شود شرکت کارآمدتر برای تولید محصول یا خدمات مورد نظر کار کند.
 • این باعث ایجاد آگاهی در بین مشتریان یا سایر شرکت ها در مورد محصولات و خدمات می شود.

فرآیند تبلیغات صنعتی

استراتژی های مورد استفاده در تبلیغات صنعتی از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، زیرا شرکت های مختلف محصولات متفاوتی برای تبلیغ دارند. بنابراین، یک قانون واحد نمی تواند برای همه تبلیغات شرکت ها کارساز باشد. اما فرآیند اساسی که می تواند منجر به یک تبلیغ موفق شود عبارت است از: شناخت هدف تبلیغات – شناسایی شرکت های هدف – تحقیق در مورد شرایط بازار و رقبا – ایجاد تبلیغ برای ارائه – انتخاب رسانه مورد استفاده – آنچه باید باشد. بودجه اختصاص داده شده – اجرای تبلیغات – دریافت بازخورد از مشتریان.

انواع رسانه در تبلیغات صنعتی

رسانه ای که عموما در تبلیغات صنعتی استفاده می شود، رسانه های چاپی و بازاریابی مستقیم است.

تبلیغات صنعتی
رسانه‌های چاپی شامل مجلات تجاری، نشریات تجاری، روزنامه‌ها، مجلات فنی و غیره می‌شود. برای اینکه رسانه‌های چاپی کارآمد کار کنند، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • تصویر بصری تبلیغ باید بسیار واضح و برجسته باشد
 • آگهی باید آنقدر تاثیرگذار باشد که خوانندگان جذب آن شوند
 • برجسته باید روی خدمات یا محصول ارائه شده باشد و نه منبعی که توسط آن ارائه شده است
 • اجازه دهید آگهی برای خواندن ساده باشد (بدون فونت های دشوار)
 • تصویر نشان داده شده نباید با محصول بی ربط باشد.
 • آگهی باید تصویر شرکت را منعکس کند.
 • اگر آگهی دو یا چند صفحه است باید به ترتیب منطقی باشد.
 • سرفصل ها باید جذاب و متناسب با تصویر محصول باشند.
 • و در آخر در پایین صفحه نام شرکت، آدرس و شماره تلفن دفتر محترم به صورت واضح و بدون قید و شرط ذکر شود.

بازاریابی مستقیم شامل:

 

 1. پست مستقیم – در اینجا، خبرنامه ها، برگه های داده و بروشورهای شرکت مستقیماً به آدرس پستی مشتریان پست می شود. 
 2. تبلیغات تلفنی – تبلیغات از طریق تماس تلفنی با مشتریان، دادن پیام در تلفن همراه و غیره انجام می شود. 
 3. تبلیغات آنلاین – شامل شرکت هایی است که ایمیل هایی را برای مشتریان ارسال می کنند یا سایر شرکت ها اطلاعاتی در مورد خدمات و محصولات خود ارسال می کنند، بنرهای آنلاین قرار می دهند، گزینه های خرید الکترونیکی را ارائه می دهند و غیره.

تبلیغ‌کنندگان همچنین از راه‌های دیگری مانند شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند.

بنابراین شرکت ها می توانند از هر نوع یا هر نوع تبلیغاتی استفاده کنند که شعار مهم آن افزایش فروش، تولید محصولات با بهترین کیفیت، حفظ ارتباط خوب با مشتریان و دستیابی به هدف مورد نظر است.

بدون نظر

پاسخ دهید