چه چیزی اینفلوئنسرها را در دنیای رسانه های اجتماعی ما قدرتمند می کند؟

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که رسانه‌های اجتماعی ضروری شده‌اند و محتوا اگر خوانندگان را درگیر کند در کوتاه‌مدت ویروسی می‌شود.

در واقع، زندگی ما چنان تحت سلطه فیس بوک، اینستاگرام و توییتر است که نمی توانیم روزی را تصور کنیم که بدون ورود به آنها یا بدون خواندن مطالب و پست های دوستان و همسالان در رسانه های اجتماعی به کجا می رویم.

در این زمینه، شایان ذکر است که گروهی از «اینفلوئنسرها» به دلیل توانایی آنها در تأثیرگذاری بر افکار و اعمال پیروان خود به این نام وجود دارند.

چنین تأثیرگذارانی می‌توانند افراد مشهور دنیای سرگرمی، شخصیت‌های معروف ورزشی، روزنامه‌نگاران پیشرو، و رهبران کسب‌وکار سرشناس و در این زمینه، هر کسی که محتوایی را پست می‌کند که به طور گسترده در رسانه‌های اجتماعی خوانده شده و به اشتراک گذاشته می‌شود، باشند.

چیزی که اینفلوئنسرها را در زمان حاضر بسیار قدرتمند می کند این است که آنها می توانند تعداد زیادی از مردم را به عقاید خود سوق دهند و در این فرآیند بر آنها تأثیر بگذارند یا آنها را متقاعد کنند که به شیوه ای خاص فکر و عمل کنند.

به طور خلاصه، اینفلوئنسرها چیزی که به عنوان Condign Power شناخته می شود، بر پیروان خود دارند که به آنها قدرت و اعتبار زیادی می بخشد.

اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی پادشاهان و ملکه های جدید دوران ما هستند

با این حال، همیشه اینطور نیست که اینفلوئنسرها بتوانند راه خود را در رسانه های اجتماعی پیدا کنند.

تاریخچه کوتاه رسانه‌های اجتماعی مملو از مواردی است که به اصطلاح اینفلوئنسرها به دلیل پست‌هایشان بی‌رحمانه ترول می‌شوند و از این رو، این اینفلوئنسرها باید آنچه را که ویروسی می‌شود و پاسخ‌ها به چنین محتوایی را در نظر بگیرند و همچنین مراقب واکنش‌ها باشند. از پیروان آنها

با این حال، این واقعیت نیز هست که با توجه به تعداد فالوورهای بسیار زیادشان، اینفلوئنسرها به خوبی می‌توانند ترول چند نفر را نادیده بگیرند، زیرا بقیه فالوورهایشان به تک تک کلمات آن‌ها می‌چسبند و پست‌هایشان را می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند.

علاوه بر این، به روشی مشابه افراد مشهوری که برندها را تایید می‌کنند و تبلیغات کالاها و خدمات را تبلیغ می‌کنند، اینفلوئنسرها نیز گاهی اوقات می‌توانند از پست‌ترین و پیش پاافتاده‌ترین پست‌ها و توییت‌های فیسبوک و همچنین به‌روزرسانی‌های اینستاگرام دور شوند.

از آنجایی که اینفلوئنسرها از توانایی آن‌ها در جمع‌آوری لایک‌ها و توییت‌های مجدد ناشی می‌شود، شرکت‌های پیشرو و حتی احزاب سیاسی به دنبال تبلیغ و ارسال چیزهای خوب در مورد برندها و سیاست‌هایشان هستند.

در واقع، قدرت شگفت انگیز اینفلوئنسرها در این عصر رسانه های اجتماعی به حدی است که آنها اکنون به پادشاهان و ملکه های واقعی زمان ما تبدیل شده اند.

قدرت همراه با مسئولیت است: تهدید بازنشر اخبار جعلی و محتوای پولی

به قول معروف، قدرت با مسئولیت همراه است و این در مورد اینفلوئنسرها نیز صادق است.

در مواقعی که طعمه اخبار جعلی که می‌توانند شانس برندها، احزاب سیاسی، و کسب‌وکارها را از بین ببرند، آسان است، اینفلوئنسرها باید با مسئولیت بزرگی قدرت خود را بر دنبال‌کنندگان خود اعمال کنند.

از آنجایی که برخی از اینفلوئنسرها در کشورهایی مانند هند از طرف برندها و احزاب سیاسی پول می گیرند تا پیام های خود را ویروسی کنند و دیدگاه های خود را تبلیغ کنند، این چنین است که اینفلوئنسرها باید مراقب نوع پیام هایی باشند که در فیس بوک ارسال می کنند یا آنها. توییت در توییتر.

در زمان‌های اخیر، مواردی وجود داشته است که اینفلوئنسرهای پیشرو صرفاً خطوطی را که حامیان و حامیان مالی به آنها داده‌اند بدون بررسی صحت و سقم چنین محتوایی، طوطی وار می‌کردند و باعث می‌شد میلیون‌ها فالوورشان مستعد مصرف اخبار جعلی شوند.

در واقع، این خطر روزگار ماست، زیرا حتی تأثیرگذاران معتبر نیز طعمه وسوسه پول آسان می‌شوند و محتوا را بدون بررسی صحت آن تبلیغ می‌کنند.

نیاز به پاسخگویی: چرا ما به مقررات بیشتری در مورد پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیاز داریم؟

بنابراین، درست مانند دنیای تبلیغات، آنچه ما به آن نیاز داریم پاسخگویی در رسانه های اجتماعی است. به عبارت دیگر، زمان آن فرا رسیده است که اینفلوئنسرها برای پست ها و توییت های خود پاسخگو باشند.

در واقع، از آنجایی که دادگاه‌ها افراد مشهوری را که در تبلیغات گمراه‌کننده نقش آفرینی می‌کنند و در مواردی که اقدام قانونی علیه آن‌ها به دلیل سفیران برندهای سرمایه‌گذاری‌هایی که مشخص می‌شود درگیر فعالیت‌های غیرقانونی هستند، مجاز است، می‌گیرند، رگولاتورها باید به چنین قدرت اینفلوئنسرها در رسانه‌های اجتماعی توجه داشته باشند.

ما به یک کد رفتار و قوانین و مقررات نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که اخبار جعلی گمراه‌کننده و آشکار توسط اینفلوئنسرها بازنشر و توییت نمی‌شوند که می‌تواند منجر به آشفتگی و هرج و مرج در دنیای واقعی شود.

علاوه بر این، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی باید الگوریتم‌های خود را تغییر دهند تا اطمینان حاصل شود که تأثیرگذاران نیز برای محتوای آنها نظارت می‌شوند.

نکته اینجاست که همانطور که ما به دستورات اعضای خانواده مسن و افرادی که در مناصب قدرت و اقتدار در زندگی روزمره خود هستند گوش می دهیم و پیروی می کنیم، ما نیز به دلیل هاله و هاله به آنچه توسط اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی ارسال می شود باور داریم. موفقیت و احترامی که آنها دارند که قدرت تغییر افکار و اعمال ما را دارد.

اندیشه های پایانی

در نهایت، بر پیروان نیز واجب است که از احتیاط و تفکر مستقل استفاده کنند.

باور کورکورانه آنچه که اینفلوئنسرها پست می کنند به سادگی انجام نمی شود و در عوض، به تشخیص نیاز است.

علاوه بر این، اگر قصد دارید یکی از آنها شوید، بهتر است از همان ابتدا یاد بگیرید که قدرت با مسئولیت‌پذیری همراه است و از این رو سعی کنید تا حد امکان در رسانه‌های اجتماعی متعادل باشید.

برای جمع‌بندی، لازم است همه ذینفعان قدرت گیج‌کننده رسانه‌های اجتماعی را در زندگی ما بشناسند و آن را تنظیم کنند تا ذهن‌های زودباور به بیراهه کشیده نشوند .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =