دلایل سیاست دفتر/محل کار

سیاست زمانی به وجود می آید که کارمندان سعی می کنند با لکه دار کردن شهرت همکارشان چیزی که خارج از کنترل آنهاست به دست آورند. مشاهده شده است که کارمندانی که به سیاست اداری می پردازند کمتر به کار خود توجه می کنند. افراد زمانی در محل کار سیاست بازی می کنند که تمایل دارند از قدرت خود سوء استفاده کنند تا در کانون توجه قرار بگیرند و توجه مافوق و همچنین مدیریت را جلب کنند.

هیچ چیز سازنده ای از سیاست بیرون نمی آید. در عوض منجر به انتقاد و منفی بافی در محل کار می شود.

سیاست استرس را افزایش می دهد و همچنین روابط بین افراد را خراب می کند .

دلایل سیاست اداری

 • افرادی که مایلند بدون تلاش زیاد در کانون توجه قرار گیرند به سیاست بستگی دارند

  افراد خاصی هستند که صرفاً به خاطر این کار در دفتر حضور می یابند و اعتقادی به کار سخت ندارند. چنین افرادی چاره ای جز وابستگی به سیاست های زشت ندارند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا تصویری منفی از همکاران خود ایجاد کنند تا فقط در کتاب های خوب مدیریت بیایند.

  مایک، جو و تیم نماینده تیم برندسازی یک سازمان معتبر بودند. مایک و جو صددرصد خود را در محل کار انجام دادند در حالی که تیم معتقد بود وجهه آنها را در مقابل جک – مافوقشان – خدشه دار می کند. جک به تیم ایمان کورکورانه داشت و کاملاً به او اعتماد داشت. او هرگز اعتبار لازم را به مایک و جو نداد و آنها را برای هر اشتباهی سرزنش کرد. از طرف دیگر تیم ارتقاء یافت و به عنوان رهبر جدید تیم منصوب شد.

 • ارتباطات شخصی

  روابط شخصی بین کارکنان گاهی اوقات می تواند منجر به سیاست نیز شود. سیاست زمانی به وجود می آید که افراد برای حمایت از دوستان، اقوام یا همسایگان خود در محل کار تمام تلاش خود را می کنند. هرگز نباید تجارت را با زندگی شخصی مخلوط کرد. یکی از اعضای تیم شما ممکن است بهترین دوست شما باشد، اما در محل کار باید مانند دیگران با او رفتار شود. نباید لطف خاصی به او کرد.

  ساندرا همیشه از یکی از اعضای تیمش – ماریا – حمایت می کرد زیرا او دوست کودکی او بود. ماریا در انتقاد از اعضای تیمش سنگ تمام گذاشت. ساندرا کورکورانه از ماریا حمایت کرد زیرا دوران کودکی خود را با هم گذرانده بودند. حتی برای کار هم آمده بودند.

 • بازی های سرزنش

  در محل کار باید همیشه روی زبان خود کنترل داشته باشد. مرتبط صحبت کنید و همیشه از دیگران عیب جویی نکنید. به آنچه طرف مقابل می گوید گوش دهید. نظر همه مهمه فرد باید یاد بگیرد که مسئولیت های خود را بر عهده بگیرد.

 • عدم اعتماد

  اعتماد به همکاران ضروری است. همکارتان ممکن است چیزی را به شما محرمانه بگوید، اما این واقعاً به این معنا نیست که شما به سراغ رئیس خود می روید و تمام اسرار او را فاش می کنید. اگر نمی توانید به کسی کمک کنید، حتی حق ندارید به او آسیب برسانید. باید به خاطر داشت که در نهایت این اعتماد و روابط انسانی است که در درازمدت کمک می کند. همکار شما حتی می تواند بهترین دوست شما باشد. اگر کسی واقعا پتانسیل را داشته باشد، تلاش های او هرگز بی توجه نمی ماند. به یاد داشته باشید هیچ راه کوتاهی برای موفقیت وجود ندارد.

 • دستکاری

  دستکاری اطلاعات برای گمراه کردن مافوق نیز منجر به سیاست در محل کار می شود. فرد باید اطلاعات را به شکل دلخواه خود منتقل کند.

 • شایعات

  سیاست نیز زمانی به وجود می‌آید که کارمندان درگیر شایعات غیرضروری می‌شوند. پا کشیدن، انتقاد، خنجر زدن به پشت، نفرت منجر به سیاست می شود. یک کارمند حسود هرگز نمی خواهد که همکارانش خوب کار کنند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 16 =