بازاریابی موضوعی است که دانشجویان زیادی را به سمت خود می کشاند که آن را جذاب ترین و چالش برانگیزتر می دانند. بدون شک بازاریابی یک چالش است. دانش آموزانی که فیلیپ کاتلر را مطالعه می کنند، قطعاً با مبانی اولیه بازاریابی و مفاهیم مهارت خواهند یافت. با این حال برای اینکه فرد بتواند مسئولیت بازاریابی را در یک سازمان به عهده بگیرد یا یک گام فراتر از این حرفه برود، موضوع ضروری دیگری وجود دارد که باید به آن تسلط پیدا کند که بازاریابی رابطه مند است.

برای هر سازمان و بیشتر از آن برای شخص بازاریابی، مشتری خداست. بسیاری از دانشگاهیان شروع به تعریف بازاریابی به عنوان هنر “ایجاد و پایداری شبکه روابط” کرده اند. این برای عملکرد بازاریابی امروزی مناسب است. شروع و پایان فروش به برقراری و مدیریت ارتباط با مشتری مربوط می شود. علاوه بر مشتری، شبکه های متعددی در داخل سازمان و همچنین خارج از سازمان در قالب تامین کنندگان، فروشندگان، شرکای فروش، کانال های فروش، کل فروشندگان و غیره وجود دارد.

سازمان‌ها باید استراتژی بازاریابی و فروش خود را بر اساس نوع محصول و بازاری که در آن هستند انتخاب کنند. سازمان های دفاعی برای بازاریابی محصولات و راه حل های خود. شما می توانید از فروشندگان آنها به عنوان مدیران روابط نام ببرید تا مدیران فروش. آنها در بازارهایی فعالیت می کنند که زمان فروش آنها بسیار طولانی است. تیم بازاریابی باید ارتباطات مناسبی ایجاد کند، موقعیت مناسبی برای خود ایجاد کند و با سازمان‌های مشتری جستجوگر برای چندین سال ارتباط برقرار کند بدون اینکه در آینده نزدیک هیچ فروش فعالی رخ ندهد.

فرآیند پیش فروش می تواند چندین سال طول بکشد و قراردادهای فروش می تواند طولانی شود و در چند سال پخش شود. اینکه بوئینگ به یک کشور هواپیما می‌فروشد یا ولوو به بخش دولتی و دفاعی خودرو می‌فروشد، معامله یکباره نیست. خدمات پس از فروش و نگهداری نیز نقش مهمی برای اطمینان از کسب و کار آینده دارد. زمانی که در صورت فروش به دفاع و همچنین دولت ها در بازارهای بین المللی نیاز به مدیریت اختصاصی و هوشمندانه روابط در سطوح مختلف شامل ملاحظات سیاسی و همچنین سایر ملاحظات است.

رهبران صنعت انجمن‌ها و گروه‌هایی را با منافع تجاری مشابه تشکیل می‌دهند و رهبری سیاسی را برای کمک به باز کردن درها در بازارهای بین‌المللی با دیگر کشورها درگیر می‌کنند. هنگامی که رئیس جمهور یک کشور به کشور دیگری سفر می کند، این سفر فرصت هایی را برای چندین روابط تجاری از جمله روابط تجاری دوجانبه ایجاد می کند. سفارتخانه های هر کشور و همچنین شوراهای تجاری اغلب در مبادلات و تبلیغات تجاری با کشورهای دیگر که در آن دولت های هر دو کشور درگیر روابط مطلوب هستند، شرکت می کنند.

یک متخصص بازاریابی باید تشخیص دهد که ابتدا باید یک پایگاه ایجاد کند و با بازارها و مشتری خود رابطه برقرار کند. این رابطه مستمر است که درها را به روی تجارت باز می کند و به آنها منجر می شود. هرچه فرد بیشتر در ایجاد رابطه با مشتری پیشنهادی و موجود سرمایه گذاری کند، بیشتر وارد تجارت می شود. روابط پل ها را ایجاد می کند و به آماده سازی زمینه برای ارتباطات طولانی مدت کمک می کند. وقتی در یک رابطه هستید، فروش به طور خودکار اتفاق می افتد.

اگر به یک محیط معمولی فروش محصول نگاه کنید که در آن فرد از طریق یک کانال مشخص به فروش می‌رسد، می‌توانید ارزش روابط را در چرخه فروش موجود ببینید. این قدرت رابطه است که تعیین می‌کند محصول چقدر در بازار عرضه می‌شود، چگونه خرده‌فروش به فروش محصول و ایجاد برند علاقه نشان می‌دهد و غیره. این رابطه بر اساس قدرت شبکه و رابطه با فروشندگان است. و خرده فروشانی که مدیران بازاریابی و فروش قادر به گسترش بازارهای خود هستند.

بدون نظر

پاسخ دهید

چهارده − چهارده =