گفتار نویسی و توانایی گفتن یک داستان

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

گفتار نویسی و توانایی گفتن یک داستان

نوشتار گفتار
جف پوررو یک سخنرانی نویس در پوررو همکاران LLC است. ترکیب منحصربه‌فرد او از استعداد و تجربه به مدیران کمک می‌کند تا از کلمات گفتاری برای درگیر کردن مهم‌ترین مخاطبان خود – سرمایه‌گذاران، مشتریان، سرمایه‌گذاران، کارمندان، مطبوعات و مردم استفاده کنند.

می توانید کمی در مورد سفر خود به سمت تبدیل شدن به یک سخنرانی نویس بگویید؟

در دهه 1990 من به عنوان سردبیر برای مجله ای کار می کردم که صاحبان آن تصمیم گرفتند تنها راه زنده ماندن این بود که تقریباً همه کارکنان را رها کنند. تصمیم گرفتم با راه اندازی یک شغل آزاد، این کمبود ناگهانی شغل را به فرصت تبدیل کنم. در ابتدا، تقریباً هر تکلیفی را که می‌توانستید تصور کنید، انجام می‌دادم، اما با گذشت زمان بر آنچه من «نوشتن تبلیغاتی» می‌نامم تمرکز کردم، که شامل چند سخنرانی، اما تعداد زیادی بروشور، گزارش‌های سالانه و غیره بود. کمی بی حوصله بنابراین من با یک مربی اجرایی کار کردم تا “علت خود را کشف کنم”. معلوم شد که گفتارنویسی است. من عاشق گفتارنویسی هستم زیرا به توانایی گفتن داستان، ارائه اطلاعات حیاتی، درک مخاطبان و انتقال شخصیت از طریق کلمات نیاز دارد. این جنبه آخر به “زندگی مخفی” من به عنوان یک فیلمنامه نویس مرتبط است.

چه زمانی رهبران و مدیران باید به استخدام نویسنده حرفه ای مانند شما فکر کنند؟

هر زمان که مدیران متوجه شدند که مخاطبان اصلی خود را درگیر نمی کنند – آنها را الهام می بخشد، آنها را به سمت عمل سوق می دهد، آنها را متقاعد می کند – وقت آن است که یک حرفه ای استخدام کنید.

مدیران و رهبرانی که با آنها کار کرده اید چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین مشتریان من، قبل از هر چیز، آنقدر شجاع و متواضع هستند که متوجه شوند باید از کلمات گفتاری به طور مؤثرتری استفاده کنند. علاوه بر این، آنها مایلند چیزی شخصی (نه اعترافی) به اشتراک بگذارند و متوجه می شوند که ارتباط از طریق داستان چقدر مهم است.

چه کسی یکی از الهام‌بخش‌ترین/جالب‌ترین/هیجان‌انگیزترین رهبرانی بوده است که برایشان نوشته شده است؟

یکی از الهام‌بخش‌ترین آنها آن گودارد، مدیر عامل ChildFund International بوده است. علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر کردم، او و سازمانش کارهای عالی و خوبی انجام می دهند و حس شوخ طبعی فوق العاده ای دارد.

توانایی خوب صحبت کردن با رهبری چقدر مهم است؟

از اهمیت حیاتی برخوردار است. این یک پارادوکس عجیب در زمان ما است، زمانی که به نظر می رسد اشکال جدیدی از ارتباط هر هفته ظاهر می شود، یکی از قدیمی ترین اشکال ارتباطی – فردی که با گروهی دیگر صحبت می کند – مهمتر از همیشه است. مردم می خواهند رهبران خود را در عمل ببینند و بشنوند.
همانطور که یکی از مشتریان من، مدیر عامل و پیشگام در فناوری پیشرفته، می گوید: «این قابل توجه است. اگر دو شرکت در حال رشد دارید که توسط افراد به همان اندازه باهوش هدایت می شوند، جایی که یکی می تواند یک سخنرانی مشتاقانه ارائه کند، ماموریت شرکت را بیان کند و مردم را تشویق کند تا هوشمندانه تر و سخت تر کار کنند و دیگری نمی تواند … این دنیای متفاوتی را برای شرکت ایجاد می کند. موفقیت شرکت.”

آناتومی یک سخنرانی عالی چیست؟

لی یاکوکا یک بار گفت که اگر فقط می خواهید اطلاعاتی را منتقل کنید، یک اعلان را روی یک تابلوی اعلانات قرار دهید. اما یک سخنرانی باید مانند یک رمان باشد. برای من این بدان معناست که یک سخنرانی باید درام داشته باشد، باید قلب داشته باشد، و بالاتر از همه باید داستانی را روایت کند.

هنگام نوشتن یک سخنرانی، کسی باید از کجا شروع کند؟

اگر برای مشتری می نویسید، اولین هدف شما باید این باشد که آن مشتری را به خوبی بشناسید تا بتوانید شخصیت او را از طریق یک سخنرانی منتقل کنید. یک سخنرانی عمومی یک سخنرانی بد است. در مرحله بعد، شما باید از نزدیک با مدیران اجرایی و تیم ارتباطات کار کنید تا بفهمید که آنها چه پیام های خاصی را می خواهند منتقل کنند. و در نهایت، یک سخنرانی نویس مطلقاً باید تا حد امکان درباره مخاطب مورد نظر بیاموزد. اگر می خواهید سخنرانی با شنوندگان طنین انداز شود، باید بدانید که آنها چه کسانی هستند، به چه چیزی فکر می کنند و … چه چیزی آنها را در شب بیدار نگه می دارد.

وقتی نوبت به سخنرانی می‌رسد، چه توصیه‌ای را بارها و بارها به رهبران تکرار می‌کنید؟

از آمار کمتری استفاده کنید و داستان های بیشتری بگویید.

بازگشت به وبلاگ

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =