نیاز به واقعی سازی پاسخ های صرفا محلی به رویدادها توسط شرکت ها و افراد

نیاز به واقعی سازی پاسخ های صرفا محلی به رویدادها توسط شرکت ها و افراد

از جهانی به جهانی به محلی: چگونه چرخ به دور کامل تبدیل شده است

زمانی در اوج اولیه جهانی‌شدن در دهه 1990 بود که کارشناسان و اندیشکده‌ها به شرکت‌ها گفتند که جهانی فکر کنند و در استراتژی‌ها و پاسخ‌های خود در سطح جهانی قرار گیرند. در طول این دوره، تقریباً همه کسانی که در اقتصاد جهانی و دنیای مالی و تجارت اهمیت داشتند، از فضیلت‌های واکنش‌های جهانی حتی به رویدادهای محلی تمجید کردند، زیرا معتقد بودند که این تنها راه برای تعالی در تجارت و زندگی است.

پس از آن، زمانی در اوایل دهه 2000 فرا رسید که نویسندگان تجاری مانند توماس فریدمن بر اهمیت رویکردهای گلوکال برای مشکلات تجاری تاکید کردند که در آن استراتژی‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که از نظر تفکر جهانی و در اجرا محلی باشند.

دلایلی که برای این رویکرد مطرح شد از تضمین سهم بازار گسترده به دلیل بهره برداری از حساسیت های محلی و همچنین اطمینان از اینکه شرکت ها و شرکت ها شخصیت جهانی خود را حفظ می کنند و در عین حال استراتژی های محلی ابداع می کنند متفاوت است.

در حالی که این روند برای بخش اعظم یک و نیم دهه ادامه داشت، چرخ به دور کامل چرخیده است و اکثر کارشناسان بر روی رویکرد صرفاً محلی برای حل مشکلات فوری و مبرمی که تصمیم گیرندگان با آن روبرو هستند توافق کردند.

در واقع، در حالی که کارشناسان صراحتاً نمی گویند که باید همه چیز جهانی را کنار گذاشت و محلی شد، با این حال، همانطور که توضیح خواهیم داد، این نکته را دارند که می گویند آگاهی از موقعیت و رویکردهای محلی برای پرداختن به بحران ها و موقعیت ها لازم است.

پارادوکس اتصال جهانی و پاسخ های محلی

اگرچه این ممکن است شگفت‌انگیز به نظر برسد، زیرا اکنون ما دائماً با همه، در همه جا و در هر زمان و هر زمان در تماس هستیم، سخت نیست که بفهمیم چرا جهانی‌سازی بیش از حد معکوس شده است و آنچه اکنون داریم، تجدید حیات هویت‌های قبیله‌ای و انگیزه‌های ملی است. که ما را به سمت حساسیت های منطقه ای و واکنش های محلی سوق می دهد.

در واقع، با توجه به قدرت فوق‌العاده رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر، اکنون می‌توانیم نحوه واکنش تصمیم‌گیرندگان در سرزمین‌های دور و ناآشنا به موقعیت‌ها و نحوه انطباق و انطباق آنها با رویدادهای محلی را کپی کنیم.

به عبارت دیگر، در حالی که جهانی شدن به سرعت ادامه دارد، اکنون یک رویکرد کاملا شخصی و موقعیتی است که می تواند به شرکت ها و افراد کمک کند تا موفق شوند. به عنوان مثال ، این مقاله در ManagementStudyGuide.com توسط یک مخاطب جهانی خوانده می شود، اما در عین حال، برخی از بینش هایی که متخصصان کسب و کار به اشتراک می گذارند برای پاسخ های کاملاً محلی است.

بهار عربی را در نظر بگیرید که قرار بود توسط توییتر و فیسبوک کاتالیز شود. در حالی که این رسانه‌ها برای بسیج جمعیت و تجمع در نقاط خاص برای سازمان‌دهندگان مسئول و مفید بودند، احساساتی که آنها را هدایت می‌کرد کاملاً محلی و منطقه‌ای بود.

بنابراین، پیشنهاد ما این است که مهم نیست در کدام بخش از جهان زندگی می کنید، اطمینان حاصل کنید که در سطح جهانی در ارتباط هستید اما به صورت محلی ریشه دارید تا استراتژی های شما موفقیت آمیز باشد.

حلقه OODA در عمل و چگونه می تواند برای شما مفید باشد

برخی از اندیشکده‌های برجسته که توسط پنتاگون تأمین مالی می‌شوند، اصطلاحی به نام حلقه OODA یا حلقه مشاهده، جهت‌گیری، تصمیم‌گیری و اقدام پیشنهاد می‌کنند که در آن ابتدا باید وضعیت پیش روی خود را مشاهده کنید، خود را به سمت آن سوق دهید، در مورد آن تصمیم بگیرید. پاسخ مناسب، و عمل به این معنی است که شما استراتژی ها و رویکردهای مناسب را در نظر بگیرید.

این تکنیک توسط اعضای نیروهای مسلح در بسیاری از کشورها دنبال می شود و به ویژه برای سربازان آمریکایی در عراق و افغانستان مفید بود. در واقع، این رویکرد از شما نمی‌خواهد که سبک‌های رهبری جهانی خود را در مواقع بحران رها کنید و در عوض پیشنهاد می‌کند که تفکر شما باید تلفیقی از آنچه به شما آموخته و آموزش دیده‌اید باشد و سپس از واکنش‌های محلی خود برای تصمیم‌گیری در مورد پاسخ‌ها و واکنش‌ها استفاده کنید. رفتارمتناسب.

به عنوان مثال، اگر حرفه ای هستید که برای تجارت به سراسر جهان سفر می کنید، منطقی است که با خود نقشه محلی از مکان هایی که بازدید می کنید همراه داشته باشید، با زبان و فرهنگ محلی آشنا شوید و در عین حال به همکاران خود در خانه متصل شوید تا برای هر موقعیتی که در خارج از کشور یا در سرزمینی دور پیش می آید، بتوانید از تخصص خود برای برنامه ریزی و از تجربه خود برای عمل استفاده کنید.

این واقعیت که این امر به کماندوهای نخبه پنتاگون در موقعیت‌های بسیار خصمانه و استرس‌زا خدمت کرده است به این معنی است که می‌تواند به هر کسی و در موقعیت‌هایی که ماهیت کاملاً محلی دارند کمک کند.

نمونه های دنیای واقعی از چگونگی کمک به پاسخ های صرفا محلی

با در نظر گرفتن چند نمونه، در گذشته نه چندان دور، ما حوادث بسیار استرس زا مانند زلزله و ناآرامی های اجتماعی را در بسیاری از نقاط جهان داشته ایم.

در واقع، موقعیت‌های خشونت‌آمیز و پر هرج و مرج به جای استثنا تبدیل به یک هنجار شده‌اند و از این رو، رویکرد شما برای زنده ماندن در چنین موقعیت‌هایی تا حد زیادی به این بستگی دارد که چقدر می‌توانید با واقعیت‌های محلی محلی سازگار شوید.

اگر در سرزمینی دور گرفتار شوید که در آنجا کسی متوجه صحبت شما نمی شود، صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسوی چه فایده ای دارد؟ در عین حال، این بدان معنا نیست که در چنین شرایطی باید تسلیم شوید.

درعوض، رهبران کسب‌وکار باید رویکردهایی را به کار گیرند که هدف اصلی آن ابتدا رسیدگی به وضعیت موجود است و سپس با انجام اقداماتی که به آنها و کارکنانشان کمک می‌کند، برای حوادث احتمالی آینده برنامه‌ریزی کنند.

در این زمینه، شایان ذکر است که بسیاری از شرکت‌ها اکنون برنامه‌های تداوم کسب‌وکار دارند که به شدت به پاسخ‌های محلی متکی هستند و با توجه به تجربه ما در کار در برخی از آنها، متوجه شدیم که همیشه اولویت اول این است که به جای عقب‌نشینی، گوش خود را روی زمین نگه داریم. به تفکر ناآشنا به طور مشابه، ما به شما توصیه می کنیم که با استفاده از چنین رویکردهایی که به نظر ما بسیار مؤثر است، واکنش نشان دهید و پاسخ دهید.

بدون نظر

پاسخ دهید