درک ارتباطات و فرآیند ارتباط

لیزا به عنوان مدیر اجرایی برند با یک شرکت چندملیتی معروف کار می کند. از او خواسته شد تا در مورد تکالیف و دستاوردهای خود سخنرانی کند. موعد ارزیابی او در آن ماه بود و ترفیع خود را دریافت نکرد. هیچ امتیازی برای حدس زدن وجود ندارد، ارائه او مقصر را بازی کرد. افکار او اصلاً روشن نبود و نمی توانست در مقابل رئیس و مدیران ارشد نظرات خود را بیان کند.

اهمیت ارتباطات یا به عبارت دقیق تر ارتباط موثر همین است.

اجازه دهید ابتدا سعی کنیم دریابیم که ارتباط در واقع چیست؟

درک ارتباطات

یک نقل قول معروف می گوید: ” شیوه ارتباط ما با دیگران و با خودمان در نهایت کیفیت زندگی ما را تعیین می کند .”

فرآیند انتقال هرگونه اطلاعات از یک فرد به فرد دیگر با کمک یک رسانه ارتباطی نامیده می شود .

اولین طرفی که اطلاعات را ارسال می کند فرستنده و طرف دومی که اطلاعات را دریافت می کند، اطلاعات را رمزگشایی می کند و بر این اساس پاسخ می دهد گیرنده یا گیرنده نامیده می شود . بنابراین به عبارت ساده‌تر ارتباط فرآیندی است که در آن فرستنده اطلاعات را برای گیرنده ارسال می‌کند تا او پاسخ دهد.

فرستنده ———————————– گیرنده
اطلاعات

جو ممکن است یک ایده یا ایده بی نظیر و غیرقابل مقایسه با خود داشته باشد، اما اگر صرفاً آن را در درون خود نگه دارد، هرگز اعتبار را دریافت نخواهد کرد. او باید این ایده را به همکارانش منتقل کند. او باید ارتباط برقرار کند. نه تنها ارتباط برقرار کنید بلکه به طور موثر نیز ارتباط برقرار کنید.

در یک سازمان، رئیس شما هرگز سهم شما از اعتبار را به شما نمی دهد، مگر اینکه و تا زمانی که کار خود را به روشی کاملاً مشخص ارائه نکنید. چگونه شخص کار خود را از طریق ارتباط ارائه خواهد کرد.

والدین هرگز نمی فهمند که فرزندشان آسیب دیده است مگر اینکه و تا زمانی که کودک گریه کند یا زخم های خود را نشان دهد. گریه چیست؟ نوعی ارتباط نشان دادن زخم ها به چه معناست-کودک می خواهد به والدینش اطلاع دهد که باید فوراً تحت نظر پزشک باشد.

مایک پاستا را به پیتزا ترجیح داد و یک بار در طول جشن کریسمس، نظر خود را به وضوح بیان کرد و ماکارونی فقط برای مایک سفارش داده شد زیرا جنی، کریستینا و تونی همگی عاشق پیتزا بودند. مایک کاری نکرد جز اینکه به سادگی ارتباط برقرار کرد و خواسته خود را به باند خود منتقل کرد، در اینجا مایک فرستنده و دیگران دریافت کننده بودند.

نه تنها برقراری ارتباط بلکه برقراری ارتباط مؤثر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. لطفاً در مورد اولین موردی که لیزا به درستی ارتقاء پیدا نکرد، کمی روشن کنید. او ارائه خود را ارائه کرد، او ارتباط برقرار کرد، پس چرا از ارتقاء خود رد شد؟ او به طور موثر ارتباط برقرار نکرد. ترفند نه تنها برقراری ارتباط بلکه برقراری ارتباط موثر است. و اگر بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید، دنیا همه مال شماست.

فرآیند ارتباط

لطفا نمودار زیر را مرور کنید:

Parry (فرستنده)
(محتوا – می تواند برخی اطلاعات، داده ها، نمودار، تجزیه و تحلیل، گزارش باشد)
(اطلاعات) ↓ ↑ (بازخورد)
پیتر (گیرنده)
(اطلاعات را رمزگشایی می کند، اطلاعات را می فهمد و پاسخ می دهد)

نمودار بالا تا حد زیادی فرآیند ارتباط را توضیح می دهد.

فرآیند ارتباط یک فرآیند ساده است که در آن یک پیام از فرستنده به گیرنده منتقل می شود. گیرنده پس از دریافت پیام، پیام را به شکل دلخواه می فهمد و بر اساس آن عمل می کند.

فرآیند ارسال پیام

طرف اول یا فرستنده ابتدا به اطلاعاتی فکر می کند، هر آنچه را که قصد برقراری ارتباط یا انتقال به دیگران را دارد. سپس اطلاعات یا پیام را در قالب کلمات بیان می کند یا محتوایی را تهیه می کند. فرآیند قرار دادن افکار در کلمات را رمزگذاری می گویند. در نهایت محتوا پس از آماده شدن به گیرنده منتقل می شود.

فرآیند دریافت پیام

پیام به فرستنده می رسد و او پیام را رمزگشایی می کند یا به عبارت ساده تر اطلاعات را می شکند، آن را می فهمد و به گیرنده پاسخ می دهد. فرستنده نیز پس از درک کامل اطلاعات، به گیرنده بازخورد می دهد.

ارتباط به زبان ساده تر، فرآیند انتقال اطلاعات از طرف اول (فرستنده) به طرف دوم (گیرنده) است. ارتباطات نه تنها در سازمان ها یا شغل حرفه ای فرد نقش حیاتی ایفا می کند، بلکه در زندگی روزمره نیز ضروری است.

بدون نظر

پاسخ دهید