رضایت کارکنان نقش اساسی در ایجاد انگیزه در کارکنان برای ارائه بهترین سطح خود ایفا می کند و همچنین منجر به ایجاد فضای مثبت در محل کار می شود.

رضایت کارکنان علم موشکی نیست و به من اعتماد کنید. برای راضی کردن کارمندانتان کار زیادی لازم نیست. تلاش های کوچک اما صادقانه برای جلب رضایت کارکنان کافی است تا نه تنها از نقش ها و مسئولیت های فعلی خود لذت ببرند بلکه برای مدت طولانی به سازمان بچسبند.

اجازه دهید راه هایی را برای بهبود رضایت کارکنان مرور کنیم.

افراد باید بر اساس تخصص، زمینه مورد علاقه و تخصص خود کار کنند . اگر از یک مرد بازاریابی انتظار دارید که عدالت را در نمایه حساب ها رعایت کند، مطمئناً بی انگیزه می شود، که در نهایت بر عملکرد او تأثیر می گذارد. با کارکنان در زمان پیوستن آنها فقط در مورد اینکه چه مشخصاتی بیشتر برای آنها مناسب است بحث کنید تا بعداً از سردرگمی جلوگیری کنید. حوزه‌های مسئولیت کلیدی باید از همان روز اول به وضوح به کارکنان ابلاغ شود. اگر کارمندان روی چیزی کار کنند که در آن بهترین هستند، نه تنها خوشحال و راضی خواهند بود، بلکه نتایج بهتری نیز خواهند داشت.

هیچ کارمندی نباید بیش از حد تحت فشار باشد. کار باید به طور مساوی بین همه توزیع شود . چرا فقط یک کارمند باید همه کارها را انجام دهد در حالی که بقیه فقط بیایند، لذت ببرند و به خانه برگردند؟ طرفداری و جانبداری جایی در دنیای حرفه ای ندارد. لطفاً فقط به این دلیل که دوست شماست و دوستش دارید، کار کمتری به کسی ندهید. به این ترتیب، دیگرانی که در نهایت کار بیشتری انجام می دهند، در نهایت علاقه خود را از دست می دهند و شروع به جستجوی فرصت های بهتر می کنند.

ترویج فرهنگ کار سالم کارمندان را تشویق کنید تا با یکدیگر صحبت کنند، بین خود بحث کنند و به عنوان یک واحد نه برای خودشان، بلکه برای سازمان کار کنند . در واقع این مسئولیت مدیریت است که به کارکنان خود بفهماند که همه آنها عضوی از یک خانواده هستند و این احمقانه است که بین خود دعوا کنند و مشکلات غیر ضروری برای یکدیگر ایجاد کنند. بگذارید ناهارشان را با هم بخورند یا هر چند وقت یک بار برای مهمانی های کوچک بیرون بروند. به این ترتیب، آنها به ندرت دفتر را یکنواخت می یابند، از شغل خود راضی هستند و همچنین با فداکاری کامل کار می کنند.

کارمندان زمانی که صدایشان شنیده نمی شود بیشترین نارضایتی را دارند. این ممکن است یک مشکل کوچک برای شما باشد، اما برای طرف مقابل، می تواند یک دلیل اصلی نگرانی باشد. به شکایات باید فورا رسیدگی شود. این وظیفه متخصصان منابع انسانی است که به طور منظم در کنار کارکنان خود بنشینند و بفهمند که آیا از شغل خود راضی هستند یا خیر؟ بگذارید با مشکلاتشان بیرون بیایند.

فرصت های رشد فراوانی را به کارمندان بدهید . کارمندان در لحظه ای که کار جدیدی برای انجام دادن ندارند، علاقه خود را به کار از دست می دهند. به آنها تکالیف جدید، چالش های جدید، نقش های جدید بدهید تا هر روز چیز جالبی یاد بگیرند. آنها را برای اهداف غیر واقعی تحت فشار قرار ندهید. زیاد دخالت نکنید و بگذارید به روش خودشان کار کنند. هر زمان که لازم شد آنها را راهنمایی کنید.

قدردانی نکردن از کارکنان در زمانی که عملکرد خوبی داشته اند منجر به نارضایتی و منفی نگری در آنها می شود. این اعتبار نباید همیشه به مدیران ارشد و رهبران تیم، بلکه به کارکنان نیز برسد.

رؤسا نباید فراموش کنند که وظیفه آنها فریاد زدن بر سر زیردستان نیست بلکه این است که آنها را در دست بگیرند و حتی در بدترین شرایط در کنار آنها بایستند. اکثر کارمندان ناامید هستند زیرا BOSS درک درستی ندارند.

هیچ چیز بهتر از پاداش دادن به کارمندان و آزاد کردن به موقع حقوق آنها کارساز نیست . اغلب اوقات، کارمندان با مشکل مواجه می شوند زیرا مشوق ها و پرداخت های خود را در زمانی که بیشترین نیاز را دارند دریافت نمی کنند. اگر یک فرد به پول نیاز نداشته باشد، چرا باید یک روز کامل را هول کند؟ در تسویه قبوض آنها مشکل زیادی ایجاد نکنید.

از آنها سوء استفاده نکنید. با نهایت احترام و دقت با آنها رفتار کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =