فرهنگ سازمانی برای تیم های راه دور به چه معناست؟

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

فرهنگ شرکتی شکل می‌گیرد که آیا شما آن را شکل می‌دهید یا نه، صرف نظر از اینکه تیم شما در محل مشترک قرار دارد یا از راه دور.

کنترل فرهنگ شرکت خود را در دست بگیرید.

این به شما، رهبر، بستگی دارد که به طور فعال بر این فرآیند با هدف تقویت فرهنگ شرکتی مثبت تأثیر بگذارید، بنابراین کارایی و بهره‌وری تیم راه دور خود را بهبود بخشید.

فرهنگ درست شرکت چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

فرهنگ شرکت از طریق هر کاری که رهبران و کارکنان انجام می دهند می درخشد. در نحوه تصمیم گیری سازمان و اجرای آنها مشهود است. سخنرانان رهبری همیشه روشن کرده اند که نهاد مسئول تعیین ارزش های اصلی فرهنگ شرکت، خود رهبران هستند.

در کتابم، رهبر هوشمند ، فرهنگ صحیح شرکت را به عنوان محیطی تعریف کردم که در آن از نقاط قوت افراد استفاده می شود، کارکنان احساس ارزشمندی می کنند و اعضای تیم توانایی های یکدیگر را تکمیل می کنند.

در نهایت، فرهنگ سازمانی نتیجه ارزش‌های منحصربه‌فردی است که هر عضو تیم به میز می‌آورد. فرهنگ شرکت به طور دائمی تکامل می یابد و هر بار که یک عضو جدید تیم به جمع می پیوندد تغییر می کند.

فرهنگ تیم ایده آل از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است و همیشه ارزش های منحصر به فرد شرکت را منعکس می کند. با این حال، اکثر مربیان مدیر عامل موافق هستند که دارای چند عنصر فراگیر است.

  • احساس مسئولیت، عنصر اصلی هر فرهنگ قوی شرکت است. کارکنان باید جایگاه خود را در سازمان و اهمیت کارشان بدانند و درک کنند.
  • یک محیط آرام و باز به کارکنان این امکان را می دهد که نظرات خود را آزادانه بیان کنند، بازخورد ارائه و دریافت کنند و در نتیجه به اهمیت آنها در چارچوب برنامه استراتژیک سازمان پی ببرند.
  • وجود آداب و رسوم تیمی حس تعلق کارکنان را تقویت می کند.
  • تمرکز به خوبی تعریف شده بر قرار دادن افراد در اولویت.
  • تمرکز مداوم بر استخدام اعضای تیم مناسب، از تعارضات فرهنگی و نمایشنامه جلوگیری می کند. اکثر سخنرانان رهبری به شما خواهند گفت که این اولین قدم برای تسهیل شکل گیری فرهنگ های تیمی قوی و طبیعی است.

رهبران بزرگ فرهنگ های بزرگ شرکتی را القا می کنند.

چگونه با تیم های راه دور خود فرهنگ درستی ایجاد می کنید؟ 

  • یک فرهنگ شرکتی قوی تنظیم کنید . خوب تعریف کن آداب و رسوم ایجاد کنید. سندی را جمع آوری کنید که در آن ارزش های سازمان خود را به وضوح تعریف کنید.
  • به طور منظم با فرهنگ خود ارتباط برقرار کرده و پرورش دهید . همانطور که همیشه در کتاب‌هایم توضیح داده‌ام، یک رهبر بزرگ توانایی ایجاد یک فرهنگ عالی را دارد، که در آن کارکنان آزادانه متعهد به بهبود مستمر می‌شوند و به اندازه کافی احساس امنیت می‌کنند تا از فرصت‌ها استفاده کنند، خواه کارگر از راه دور باشد یا در محل.
  • گزارش های خود را درگیر نگه دارید . جلسات منظم را در اولویت قرار دهید. جلسات شما باید چت مجازی در سطح تیم و همچنین یک به یک را پوشش دهد.
  • فرصتی برای بحث های کولر آبی  برای اعضای تیم راه دور خود ایجاد کنید. یک فضای مجازی ویژه برای این منظور اختصاص دهید.
  • ترویج شفافیت کامل همه اعضای تیم خود را در جریان نگه دارید و تمام تصمیمات اصلی شرکت را به همه آنها منتقل کنید. آگاه بودن اولین قدم به سوی احساس ارتباط و مهم است، به ویژه زمانی که تیم ها از راه دور هستند.

بیشتر کارمندان  فرهنگ شرکتی قوی را به جای پرداختی چاق تر انتخاب می کنند. سازمان‌هایی که فرهنگ قوی دارند کارکنان با عملکرد بالا را حفظ می‌کنند، تعامل و بهره‌وری را افزایش می‌دهند، سود خود را افزایش می‌دهند و نوآوری را تقویت می‌کنند.

درباره تحول فرهنگ شرکتی بیشتر بیاموزید .

بدون نظر

پاسخ دهید