بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

لایف کوچینگ

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )روشی برای توسعه منابع انسانی است که در دهه 1950 در ایالات متحده متولد شد. “کوچینگ” اغلب در دنیای ورزش شنیده می شود، اما دربیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )به مربیگری اطلاق می شود که در حوزه کسب و کار تخصص دارد. این یکی از توسعه منابع انسانی برای شرکت ها برای دستیابی به اهداف خود در جامعه ای است که به سرعت در حال تغییر است. با پرورش کارمندانی که برای خود فکر می کنند، شرکت ها می توانند تعداد زیادی از منابع انسانی را با احساس مسئولیت و توانایی تفکر تامین کنند. بسیاری از شرکت ها مربیگری کسب و کار ارائه می دهند، اما تعداد فزاینده ای از مدیران تحت هدایت زیردستان خود را مربیگری می کنند.
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )چیست؟
 • تشویق اقدامات داوطلبانه برای دستیابی به اهداف در تجارت
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ):اهداف
 • به حداکثر رساندن قدرت کارکنان برای دستیابی به اهدافشان
 • پیشینه و دلایل بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )
 • زیرا شرکت ها به دنبال کارمندان مستقل هستند
 • تفاوت بین مربیگری بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) و مشاوره
 • مشاور مشاوره خاصی می دهد
 • بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )به شما کمک می کند تا خودتان عمل کنید
 • محتویات بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )
 • تایید وضعیت موجود
 • تایید هدف
 • روشن شدن مسائل
 • برای اهداف خود یک برنامه عملیاتی تهیه کنید
 • مزایای کوچینگ کسب و کار
 • افزایش مسئولیت کارکنان
 • توانایی تفکر کارکنان افزایش می یابد
 • معایب بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )
 • آموزش همزمان تعداد زیادی از افراد دشوار است
 • اگر سازگار نباشد، ممکن است اثر معکوس داشته باشد.
 • اقدامات احتیاطی برای مربیگری کسب و کار
 • عمل آموزش چیزی از بالا مربیگری نیست
 • زمان می برد، بنابراین شرکت هایی با حس سرعت مناسب نیستند
 • شرکت هایی که بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) ارائه می دهند
 • خلاصه
 • به آن به عنوان راهی برای بهبود توانایی های فردی خود فکر کنید
 • برای شرکت هایی که قصد استخدام خارجی ها و منابع انسانی جهانی را دارند
 • [رایگان] می توانید چک لیست دریافت ویزای کار را دانلود کنید!
 • این چک لیست برای افرادی مانند این توصیه می شود!

 

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) چیست؟

 

تشویق اقدامات داوطلبانه برای دستیابی به اهداف در تجارت

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) روشی از کوچینگ است که برای توسعه کارکنانی که می توانند برای دستیابی به اهداف تجاری خود با ابتکار عمل فکر کنند و اقدام کنند، استفاده می شود. در دنیای تجارت، اتفاقات غیرمنتظره غیرمعمول نیست. حتی در شرایطی که در چنین شرایط اضطراری کسی برای تکیه کردن وجود ندارد، اگر مهارت‌های لازم برای زنده ماندن به تنهایی را داشته باشید، می‌توانید از خطرات جلوگیری کنید و از ضررهای شرکت جلوگیری کنید. ما بر توسعه کارکنانی تمرکز می‌کنیم که می‌توانند انعطاف‌پذیر پاسخ دهند، به اهداف سازمانی دست یابند و به نتایج تجاری دست یابند.

 

هدف از مربیگری کسب و کار

 

به حداکثر رساندن قدرت کارکنان برای دستیابی به اهدافشان

هدف از بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) به حداکثر رساندن مهارت ها و پتانسیل هر کارمند است. از طریق ارتباط یک به یک، هدف این است که به شخص دیگر آگاهی و دیدگاه های جدید داده شود و یک فرآیند عمل برای رسیدن به هدف استخراج شود. برای انجام این کار، لازم است عمیقاً هدف و مسائل را با کارکنان هدف در میان بگذارید. همچنین انتظار می‌رود با ترسیم دقیق وضعیت موجود، اهداف و راه‌حل‌های مشکلات برای این منظور، افراد هدف انگیزه پیدا کنند و توانایی‌های آنها بیشتر شود.

 

پیشینه و دلایل مربیگری کسب و کار

 

زیرا شرکت ها به دنبال کارمندان مستقل هستند

چرا بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )اکنون در ژاپن بسیار محبوب است؟ عمیقاً با پیشینه اجتماعی مدرن مرتبط است. با توجه به بزرگی تغییرات پیرامون محیط کسب و کار این روزها، دلیل اصلی آن این است که تجربیات موفقی که تاکنون وجود داشته، دیگر معتبر نیستند. علاوه بر این، می توان گفت یکی از عوامل این است که افراد تنها با دستورات و دستورات رئیسان خود به دلیل تغییر ارزش های فردی بی حرکت شده اند. در نتیجه، شرکت ها شروع به جستجوی کارمندان مستقلی کرده اند که بتوانند به تنهایی فکر کنند و تصمیم بگیرند.

 

 بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )   و مشاوره

 

مشاور مشاوره خاصی می دهد

“بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )” و “مشاوره” معانی مشابهی دارند، اما تفاوت قاطعی در آموزش وجود دارد. هدف از مشاوره این است که یک مشاور با دانش و دانش تخصصی، وضعیت و خواسته های موجود شرکت را بشنود و یک برنامه اجرایی ملموس برای دستیابی فوری به هدف پیشنهاد دهد. ما همچنین ممکن است از طرف برخی از پیشنهادات برای دستیابی به این هدف عمل کنیم. می توان گفت دستوری یک طرفه با اثرگذاری آنی است زیرا ابتدا دستیابی به هدف در نظر گرفته می شود.

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) به شما کمک می کند تا خودتان عمل کنید

از سوی دیگر، بر خلاف مشاوره، کوچینگ موقعیتی به عنوان یک شریک است که از همان منظر کارمندان کار می کند و برای رسیدن به اهداف خود با یکدیگر همکاری می کند. تشویق به رشد بسیار مهم است تا کارکنان عمیقاً در مورد خود و آنچه باید برای حل مشکلات و دستیابی به اهداف خود انجام دهند فکر کنند، نه اینکه مانند مربیان به طور یکجانبه دستورالعمل دهند. از طریق چنین فرآیندی، هدف اصلی توسعه کارکنانی است که مستقل فکر می کنند. بنابراین می توان گفت که ظاهر شدن اثر زمان می برد.

 

محتویات بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )

 

تایید وضعیت موجود

مربیگری کسب و کار با بررسی وضعیت فعلی شرکت آغاز می شود. اولین قدم این است که برای صحبت در مورد اینکه کجا ایستاده اید، در اطراف شما چه اتفاقی می افتد و چه چیزی مانع موفقیت شما می شود صحبت کنید. روند بیان این داستان بسیار مهم است و این نکته مهمی برای بالا بردن حس خود مفید بودن کارمندان است. همچنین باید توجه داشت که «مسائل» شامل عوامل محیطی و نیز غل و زنجیر روانی می شود. برخی را می توان با تلاش حل کرد و برخی را نمی توان. به خصوص برای قیدهای روانی، رویکرد نیز نیاز به تخصص دارد.

تایید هدف

اکنون که مسائل مشخص شده است، گام بعدی شفاف سازی اهداف است. با تأیید متقابل آنچه کارکنان به دنبال آن هستند و استانداردهای ارزشی که در حال حاضر دارند، فراتر از هدف، کارکنان انگیزه بیشتری برای کسب شناخت پیدا می کنند. علاوه بر این، این کار تجسم تدریجی چشم انداز آینده با بررسی این است که “در نهایت چه نوع نتایجی مورد نظر است”. بررسی اثرات مثبت و منفی احتمالی حرکت به سمت هدف تعیین شده بسیار مهم است.

روشن شدن مسائل

سپس چالش هایی را که مانع دستیابی به آن هدف می شوند، شناسایی می کند. در عین حال، روشن کردن منابعی که می توانند به عنوان سلاح برای دستیابی به هدف مورد استفاده قرار گیرند، مهم است. منابع شامل افراد، زمان، پول، مهارت‌ها و غیره می‌شوند، اما می‌توانند ملموس یا نامشهود باشند و ممکن است به آنها فکر نکنید مگر اینکه با دقت فکر کنید. همچنین افرادی که به خود اطمینان ندارند ممکن است از پتانسیل درونی خود آگاه نباشند، بنابراین کمک به کارکنان برای آگاهی و پذیرش توانایی های خود یکی از نقش های مهم مربیگری است.

برای اهداف خود یک برنامه عملیاتی تهیه کنید

در نهایت، برای دستیابی به اهداف خود یک برنامه عملیاتی تهیه کنید. وظیفه اصلی این است که آنچه را که فکر می کنید در پرتو واقعیت ارزیابی کنید و قسمت هایی را که باید اصلاح شوند اصلاح کنید. در این میان مهمترین آنها «ارزیابی» است و تکرار بهبود با یافتن نقاط بهبود برای رسیدن به هدف مهم است. روش ارزیابی و زمان بندی مطابق با کارمند قابل انعکاس آسان است. در نهایت، مهم است که تمایل خود را برای رسیدن به این هدف تأیید کنید و انگیزه مخاطبان خود را یادآوری کنید.

 

 بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ):مزایای

 

افزایش مسئولیت کارکنان

بزرگترین مزیت معرفی بیزینس کوچینگ این است که احساس مسئولیت کارکنان به شدت افزایش می یابد. دریافت دستورالعمل تنها کاری را که به کارمند گفته می شود انجام می دهد. با این حال، زمانی که مربیگری کسب و کار دریافت می کنم و می توانم مستقل عمل کنم، بر اساس آنچه فکر می کنم عمل می کنم، بنابراین تغییر می کنم تا مسئولیت کارم را بر عهده بگیرم. برای طرف مربی مهم است که به رشد کارکنان پاسخ آسانی ندهد، بلکه با پرسیدن مکرر سؤالات و مشاوره آنها را زیر نظر داشته باشد.

توانایی تفکر کارکنان افزایش می یابد

کوچینگ کسب و کار به کارمندان کمک می کند تا در مورد چگونگی اقدام برای رسیدن به اهداف خود فکر کنند. تغییراتی مانند تلاش برای رویارویی با چالش های جدید از منظری متفاوت و یادگیری فعالانه برای تعمیق دانش نیز رخ خواهد داد. با به دست آوردن اعتماد به نفس از این طریق، کمتر احتمال دارد که در صورت گیر افتادن بلافاصله از رئیس خود دستورالعمل بخواهید یا بی اساس رفتار کنید. این فرآیند رشد به عنوان یک کارمند اصلی است که داوطلبانه و فعالانه مشکلات را حل می کند.

 

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ):معایب 

 

آموزش همزمان تعداد زیادی از افراد دشوار است

با این حال، نقطه ضعف کوچینگ کسب و کار این است که نمی توانید تعداد زیادی از افراد را به طور همزمان مربی کنید. کوچینگ کسب و کار با توجه به سرعت و جنبه های روانشناختی طرف مقابل انجام می شود، بنابراین آموزش آن زمان می برد. علاوه بر این، در محیط کاری که تعداد کارکنانی که باید تحت مربیگری قرار گیرند زیاد است، نیروی انسانی با مهارت های آموزشی زمان بر است که باعث ناراحتی هایی مانند ناتوانی مربی در انجام کار خود می شود. از آنجایی که این یک روش آموزشی است که اثر فوری ندارد، بهتر است با توجه به شرایط موجود به معرفی آن بپردازیم.

اگر سازگار نباشد، ممکن است اثر معکوس داشته باشد.

همچنین همانطور که با روابط انسانی سازگاری وجود دارد، اگر سازگاری بین طرف مربی و طرفی که قرار است مربیگری شود خوب نباشد، ممکن است نه تنها اثر مورد انتظار حاصل نشود، بلکه اثر معکوس حاصل شود. … قدرت ذهنی برای مربیگری بسیار مهم است و آموزش کافی لازم است تا هرکسی بتواند موثر باشد. علاوه بر این، تمرکز به سمت رفتار و مهارت‌های خود به خودی گرایش دارد و ممکن است عواطف و احساسات کارکنان کمتر پیگیری شود. همچنین باید بدانید که اگر درک نکنید که احساسات و رفتارها به هم مرتبط هستند، فقط فرصت آموزش تکنیک های رسمی را خواهید داشت.

 

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ):اقدامات احتیاطی 

 

عمل آموزش چیزی از بالا مربیگری نیست

کوچینگ کسب و کار به معنای آموزش دادن به زیردستان به عنوان رئیس یا آموزش چیزهایی از بالا نیست. از همین منظر و منظر انجام می شود. کوچینگ کسب و کار به معنای ایستادن به عنوان یک شریک، رویارویی با یک موضوع و فکر کردن در مورد چگونگی مقابله با آن است. به نظر می رسد بسیاری از روسای برای شنیدن نظرات زیردستان خود آمده اند تا با گنجاندن صحیح مربیگری کسب و کار، نظرات آنها را جلب کنند. ارتباط دو طرفه بین مافوق و زیردستان باعث بهبود محیط کار می شود.

زمان می برد، بنابراین شرکت هایی با حس سرعت مناسب نیستند

با این حال، شکی نیست که کوچینگ کسب و کار روشی زمان بر و پر زحمت برای آموزش زیردستان است. بنابراین می‌توان گفت که برای شرکت‌هایی که بدون هیچ هزینه‌ای به دنبال اثرگذاری فوری هستند و برای سایت‌هایی که با احساس سرعت کار را پیش می‌برند، یک روش راهنمایی نامناسب است. با این حال، حتی در آن صورت، از منظر بلندمدت، رشد زیردستان باعث بهبود بازده کاری و کمک به عملکرد تجاری شرکت خواهد شد. به همین دلیل، هنگام معرفی کوچینگ، باید به آینده نگاه کرد و آن را در مدت زمان طولانی و صرفاً با مشاهده سودهای فوری بررسی کرد.

خلاصه

 

به آن به عنوان راهی برای بهبود توانایی های فردی خود فکر کنید

بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار ) تنها با هدف ارائه راهنمایی برای دستیابی به اهداف نیست، بلکه می توان گفت یک روش آموزشی است که به جای سرعت، بر رشد تأکید دارد. از آنجایی که این یک روش آموزشی است که آگاهی هر کارمند را افزایش می‌دهد و توانایی‌های فردی آنها را بهبود می‌بخشد، مدتی طول می‌کشد تا بتوان آنها را واقعاً مؤثر دانست. بیزنس کوچینگ(کوچینگ کسب و کار )نیز بدون توجه به موقعیت شغلی و به این معنا که کارمندان می توانند از توانایی های کاری پرنشاط خود حداکثر استفاده را ببرند، نقش مهمی در ایجاد یک محیط کاری باز دارد. ایده خوبی است که وضعیت شرکت خود را بررسی کرده و به معرفی آن فکر کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید