مسئولیت اجتماعی شرکت

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟-مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟کسب و کارهایی که مسئولیت اجتماعی شرکتی را انجام می دهند، هدفشان بهبود جوامع، اقتصاد یا محیط زیست است.

 • مسئولیت اجتماعی شرکت یا CSR، نوعی از خود تنظیمی است که منعکس کننده مسئولیت پذیری و تعهد یک کسب و کار برای کمک به رفاه جوامع و جامعه از طریق اقدامات مختلف محیطی و اجتماعی است. 
 • CSR نقش مهمی در درک برند یک شرکت ایفا می کند. جذابیت برای مشتریان، کارمندان و سرمایه گذاران؛ حفظ استعداد؛ و موفقیت کلی در کسب و کار 
 • یک شرکت می تواند چهار نوع تلاش CSR را اجرا کند: ابتکارات زیست محیطی، کار خیریه، شیوه های کار اخلاقی و پروژه های داوطلبانه. 
 • این مقاله برای صاحبان مشاغلی است که به دنبال اجرای یا بهبود ابتکارات CSR هستند و می‌خواهند درباره مزایا، بهترین شیوه‌ها و مشکلات احتمالی بیشتر بدانند.

تعریف موفقیت تجاری فراتر از سودآوری، نرخ رشد و شناخت برند است. در دنیای امروزی، مشتریان، کارمندان و سایر ذینفعان یک شرکت را بر اساس چگونگی تأثیر فعالیت آن بر جامعه، اقتصاد، محیط زیست و جامعه به طور کلی قضاوت می کنند. به عبارت دیگر، با توجه به اینکه آیا به خیر بیشتر و نه تنها سود بیشتر اهمیت می دهد. اقدامات مسئولیت اجتماعی شرکت راهی برای نشان دادن موضع کسب و کار شما در این مورد است. 

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟

مسئولیت اجتماعی شرکتی نوعی خودتنظیمی کسب و کار با هدف پاسخگویی اجتماعی و ایجاد تأثیر مثبت بر جامعه است. برخی از راه‌هایی که یک شرکت می‌تواند از CSR استقبال کند عبارتند از سازگاری با محیط زیست و آگاه بودن از محیط‌زیست. ترویج برابری، تنوع و شمول در محیط کار؛ رفتار محترمانه با کارکنان؛ پس دادن به جامعه؛ و اطمینان از اخلاقی بودن تصمیمات تجاری. 

CSR از انتخاب های داوطلبانه شرکت های منفرد به مقررات اجباری در سطوح منطقه ای، ملی و بین المللی تکامل یافته است. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها فراتر از الزامات قانونی فراتر رفته و ایده «انجام خوب» را در مدل‌های تجاری خود جای می‌دهند. 

هیچ راهی وجود ندارد که یک شرکت بتواند CSR را بپذیرد، اما یک چیز مسلم است – برای اینکه به عنوان واقعی تلقی شود، اقدامات شرکت باید در فرهنگ و عملیات تجاری آن ادغام شود. در محیط آگاه اجتماعی امروزی، کارمندان و مشتریان برای کار کردن و خرج کردن پول خود برای کسب‌وکارهایی که CSR را در اولویت قرار می‌دهند، حق بیمه قائل می‌شوند. آنها می توانند ریاکاری شرکتی را تشخیص دهند. 

برای اطمینان از اصالت CSR، یک شرکت باید به ارزش ها، ماموریت تجاری و مسائل اصلی خود نگاه کند و تعیین کند که کدام ابتکار به بهترین وجه با اهداف و فرهنگ کسب و کار هماهنگ است. کسب و کار می تواند این کار را به صورت داخلی انجام دهد یا شخص ثالثی را برای انجام ارزیابی استخدام کند. 

بازنگری 17 هدف توسعه پایدار سازمان ملل نقطه خوبی برای شروع است. در حالی که اهدافی مانند سلامت و رفاه یا برابری جنسیتی می‌توانند برای اکثر مشاغل اعمال شوند، اهداف خاصی مانند زندگی زیر آب یا انرژی مقرون به صرفه و پاک ممکن است برای صنایع انتخابی مانند فناوری آب یا ارائه‌دهندگان انرژی مرتبط باشد.

چرا CSR مهم است

دلایل زیادی وجود دارد که یک شرکت از شیوه های CSR استقبال کند. 

1. درک مشتریان از برند شما را بهبود می بخشد.

برای شرکت ها داشتن یک تصویر آگاهانه اجتماعی به طور فزاینده ای مهم است. مصرف کنندگان، کارمندان و ذینفعان CSR را در هنگام انتخاب یک برند یا شرکت در اولویت قرار می دهند و شرکت ها را مسئول ایجاد تغییرات اجتماعی با باورها، عملکردها و سود خود می دانند. 

کیتی اشمیت، بنیانگذار و طراح اصلی Passion Lilie، می گوید: «آنچه که مردم در مورد شرکت شما فکر می کنند برای موفقیت آن بسیار مهم است. با ایجاد یک تصویر مثبت که به آن اعتقاد دارید، می‌توانید نامی برای شرکت خود به‌عنوان فردی آگاه اجتماعی ایجاد کنید.

برای برجسته شدن در میان رقبا، شرکت شما باید به مردم ثابت کند که نیروی خوبی است. حمایت و افزایش آگاهی برای دلایل مهم اجتماعی یک راه عالی برای کسب و کار شما برای حفظ ذهنیت و افزایش ارزش برند است. 

مطالعه Kantar Purpose 2020 همبستگی مستقیمی را بین تأثیر مثبت درک شده و رشد ارزش برند نشان داد . شرکت‌هایی که عموم مردم آن‌ها را بسیار تأثیرگذار می‌دانند، در طول ۱۲ سال ۱۷۵ درصد رشد ارزش برند را نشان دادند، در حالی که کسب‌وکارهایی با تأثیر مثبت کم تنها ۷۰ درصد رشد نشان دادند.

اشمیت همچنین گفت که توسعه پایدار می تواند از نظر مالی به یک تجارت کمک کند. به عنوان مثال استفاده از بسته بندی کمتر و انرژی کمتر می تواند هزینه های تولید را کاهش دهد.

غذای آماده کلیدینکته کلیدی: شیوه های CSR نقش مهمی در جذب مشتریان جدید ایفا می کند، که تصمیمات خرید آنها به شدت تحت تأثیر ارزش ها، شهرت و فعالیت های اجتماعی و زیست محیطی شرکت است.

2. کارمندان را جذب و حفظ می کند.

مصرف کنندگان تنها کسانی نیستند که به سمت کسب و کارهایی که پس می دهند جذب می شوند. سوزان کونی، رئیس تنوع و شمول جهانی در سیمانتک، گفت که استراتژی پایداری عامل مهمی در انتخاب استعدادهای برتر امروزی برای کار است. 

او گفت: «نسل بعدی کارمندان به دنبال کارفرمایانی هستند که روی سه گانه اصلی متمرکز شوند: مردم، سیاره و درآمد. با خروج از رکود، درآمد شرکت ها قوی تر شده است. شرکت‌ها تشویق می‌شوند که این سود افزایش‌یافته را در برنامه‌هایی قرار دهند که پس‌انداز می‌کنند.» 

بر اساس نظرسنجی هزاره و ژنرال Z 2021 دیلویت ، نیروی کار مدرن به فرهنگ، تنوع و تأثیر زیاد بر منافع مالی اولویت می‌دهد. تخمین زده می شود که 44 درصد از هزاره ها و 49 درصد از ژنرال زرها در تعیین نوع کار و شرکت هایی که به آنها ملحق می شوند، به اخلاق شخصی خود متکی هستند. پاسخ دهندگان به گزارش Porter Novelli Purpose Tracker 2021 از این هم فراتر رفتند و 70٪ گفتند که برای شرکتی بدون هدف قوی کار نمی کنند. 

علاوه بر این، کارکنانی که در ارزش‌های شرکت سهیم هستند و می‌توانند با ابتکارات CSR آن ارتباط برقرار کنند، احتمال بیشتری برای ماندن دارند. گزارش گرایش‌های بازاریابی جهانی 2020 دیلویت نشان می‌دهد که شرکت‌های هدف‌محور استعدادها را تا 40 درصد بیشتر از رقبای خود حفظ می‌کنند. با توجه به اینکه هزینه تخمینی از دست دادن یک کارمند به طور متوسط ​​40٪ حقوق سالانه آنها است، طبق گزارش مرکز رشد عادلانه واشنگتن، ارائه حس هدف و معنا در کار به تیم شما ارزش تلاش را دارد.

3. جذابیت شما را برای سرمایه گذاران افزایش می دهد.

با نمایش یک برنامه و ابتکارات CSR توسعه یافته، شرکت شما موظف است برای سرمایه گذاران فعلی و آینده جذاب تر شود. گزارش تاثیرگذار CECP در سال 2021 Giving in Numbers نشان می دهد که سرمایه گذاران نقش رو به رشدی را به عنوان سهامداران کلیدی در مسئولیت اجتماعی شرکت ایفا می کنند. تقریباً 80٪ از مشاغل مورد بررسی آماده ارائه داده ها و در نظر گرفتن دیدگاه آنها در مورد پایداری بودند. درست مانند مشتریان، سرمایه‌گذاران کسب‌وکارها را در مورد مسئولیت اجتماعی مسئول می‌دانند. 

در همان زمان، شرکتی که CSR را جدی می گیرد، به سرمایه گذاران و شرکا پیام می دهد که به سود بلندمدت و همچنین کوتاه مدت علاقه مند است. CSR با معیارهای زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) همراه است که به تحلیلگران خارجی کمک می کند تا تلاش های اجتماعی شرکت را کمی کنند و به عاملی کلیدی برای توجه و علاقه مستمر سرمایه گذاران تبدیل می شود.

نکتهنکته: منتظر نمانید تا سرمایه گذاران از شما بخواهند داده های تاثیر اجتماعی را ارائه دهید. با اشتراک‌گذاری امتیازات ESG، گزارش‌های پایداری و معیارهای CSR از روندهای فعلی پیشی بگیرید.

4 نوع مسئولیت شرکتی که کسب و کار شما می تواند انجام دهد

با توجه به اهمیت تلاش‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی برای مشتریان، کارکنان و ذینفعان، بسیاری از شرکت‌ها بر چهار دسته کلی CSR تمرکز می‌کنند. 

 1. تلاش های زیست محیطی: یکی از تمرکز اصلی CSR، محیط زیست است. کسب و کارها بدون توجه به اندازه، ردپای کربن بزرگی دارند. هر اقدامی که یک شرکت می تواند برای کاهش ردپای خود بردارد، هم برای شرکت و هم برای جامعه خوب تلقی می شود.
 2. بشردوستی: کسب و کارها می توانند مسئولیت اجتماعی را با اهدای پول، محصولات یا خدمات به اهداف اجتماعی و سازمان های غیرانتفاعی انجام دهند. شرکت‌های بزرگ‌تر تمایل دارند منابع فراوانی داشته باشند که می‌توانند برای خیریه‌ها و برنامه‌های جامعه محلی مفید باشند. با این حال، حتی به عنوان یک تجارت کوچک، تلاش های شما می تواند تفاوت ایجاد کند. اگر خیریه یا برنامه خاصی در ذهن دارید، با سازمان تماس بگیرید. از آنها در مورد نیازهای خاص آنها بپرسید و اینکه آیا کمک مالی، زمان یا محصولات شرکت شما به بهترین وجه به آنها کمک می کند.
 3. شیوه های کار اخلاقی: شرکت ها می توانند CSR را با رفتار منصفانه و اخلاقی با کارکنان نشان دهند . این امر به ویژه در مورد مشاغلی که در مکان های بین المللی با قوانین کار متفاوت از قوانین ایالات متحده فعالیت می کنند صادق است
 4. داوطلبانه: شرکت در اهداف محلی یا داوطلبانه وقت خود (و وقت کارکنانتان) در رویدادهای اجتماعی، چیزهای زیادی در مورد صداقت شرکت شما می گوید. وقتی شرکت شما بدون انتظار هیچ چیز، کارهای خوبی انجام می دهد، شما نسبت به مسائل خاص و دلایل اجتماعی ابراز نگرانی (و حمایت) می کنید.

ایجاد یک کسب و کار با مسئولیت اجتماعی

در حالی که استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک دارای جیب مالی عمیقی نیستند که شرکت‌ها دارند، تلاش‌های آن‌ها می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد، به‌ویژه در جوامع محلی‌شان. 

اشمیت گفت: «حتی 5 درصد، اگرچه ممکن است زیاد به نظر نرسد، می تواند تفاوت ایجاد کند. وقتی به راه‌هایی برای کمک مالی و بازپرداخت فکر می‌کنید، محلی را شروع کنید و سپس از آنجا حرکت کنید.» 

هنگام شناسایی و راه اندازی یک طرح CSR، کارکنان خود را در فرآیند تصمیم گیری مشارکت دهید. یک تیم داخلی برای رهبری تلاش ها و شناسایی سازمان ها یا علل مرتبط با کسب و کار شما یا کارکنان که به شدت نسبت به آن احساس می کنند، ایجاد کنید. وقتی در کاری که برای کارمندانتان مهم است مشارکت کنید، مشارکت و موفقیت را افزایش خواهید داد. مشارکت دادن کارمندان در فرآیند تصمیم گیری نیز می تواند وضوح و اطمینان را برای تیم شما به ارمغان بیاورد. 

کونی گفت: «اگر تصمیمات [در مورد مسئولیت اجتماعی] پشت درهای بسته گرفته شود، مردم تعجب خواهند کرد که آیا رشته‌هایی وجود دارد یا خیر و آیا کمک‌های مالی واقعاً همان جایی است که می‌گویند.» « کارمندان [و مصرف کنندگان] خود را در بازپرداخت مشارکت دهید. بگذارید احساس کنند که صدایی دارند.» 

از هر استراتژی که برای توسعه پایدار استفاده می کنید، با صدای بلند صحبت کنید. به مصرف کنندگان خود اطلاع دهید که برای آگاهی اجتماعی چه می کنید. [مطالعه مرتبط: ماموریت پی پال برای مسئولیت اجتماعی شرکتی ]

کونی گفت: «مصرف‌کنندگان شایستگی مشارکت در احساسات خوب مربوط به انجام کار درست را دارند، و بسیاری از نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که مصرف‌کنندگان تمایل دارند یک محصول پایدار را به جای یک جایگزین معمولی خریداری کنند.» “اعلام این مزایا از منظر تجاری و پایداری یک برد برد است.”

نکتهنکته: کارمندان و تیم خود را بخشی از فرآیند تصمیم گیری برای تلاش های مسئولیت اجتماعی خود قرار دهید.

هنگام ایجاد یک مدل کسب و کار مسئولیت پذیر اجتماعی از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

تبدیل شدن به یک تجارت مسئولیت پذیر اجتماعی می تواند ساده باشد، اما چند نکته وجود دارد. 

1. ابتکارات غیر مرتبط را انتخاب نکنید.

از شرکت در فعالیت های خیریه ای که به تمرکز اصلی کسب و کار شما مرتبط نیست یا به هر نحوی استانداردهای اخلاقی شرکت شما را نقض می کند، خودداری کنید. به جای ارسال کورکورانه پول به یک سازمان کاملاً نامرتبط، یک سازمان غیرانتفاعی پیدا کنید که شرکت شما به آن اعتقاد دارد یا در پروژه ای در جامعه خود سرمایه گذاری کنید . 

2. از CSR به عنوان یک طرح بازاریابی استفاده نکنید.

از فرصت های CSR صرفا برای اهداف بازاریابی استفاده نکنید. اشمیت گفت که اجرای یک کمپین مسئولیت شرکتی به عنوان یک طرح بازاریابی سریع می تواند نتیجه معکوس داشته باشد اگر کسب و کار شما از این طریق پیروی نکند. به جای انجام یک شیرین کاری یکبار مصرف، در طول زمان شیوه های تجاری مسئولیت پذیر اجتماعی را اتخاذ کنید. اشمیت گفت کارکنان و مصرف کنندگان به شرکت هایی که مسئولیت اجتماعی بلندمدت را پذیرفته اند واکنش مثبت نشان می دهند. 

3. منتظر عقب افتادن صنعت نباشید.

اگر فعالیت های پایداری را در نظر می گیرید که هنوز از نظر قانونی مورد نیاز نیستند، منتظر نمانید. با اتخاذ هنجارهای مسئولیت‌پذیر اجتماعی در اوایل، میله‌های صنعت خود را تعیین می‌کنید و فرآیند خود را اصلاح می‌کنید. [مطالعه مرتبط: 14 نمونه از مشاغل مسئولیت پذیر اجتماعی ]

انجام ابتکارات CSR یک پیروزی برای همه افراد درگیر است. تأثیر اعمال شما نه تنها برای مصرف کنندگان و کارمندان آگاه اجتماعی جذاب خواهد بود، بلکه می تواند تفاوت واقعی در جهان ایجاد کند.

گواهینامه های CSR

در حالی که بسیاری از شرکت‌ها تلاش‌های CSR خود را ارزیابی می‌کنند، اغلب عملی‌ترین و قابل اعتمادترین راه برای اثبات مسئولیت‌پذیری اجتماعی شرکت شما به عموم، انجام یک ارزیابی تأثیر اجتماعی شخص ثالث است. 

این سه گواهینامه مسئولیت اجتماعی شرکتی می‌تواند به شما کمک کند تا برای پایداری و تلاش‌های CSR خود به رسمیت شناخته شوید. 

گواهی B-corp

شرکت‌های معتبر B یا B-corps، شرکت‌هایی هستند که توسط آزمایشگاه B تأیید شده‌اند تا استانداردهای بالای عملکرد اجتماعی و زیست‌محیطی، مسئولیت‌پذیری و شفافیت را رعایت کنند. برای تبدیل شدن به یک شرکت B، یک شرکت باید هر سه سال یک بار تحت یک فرآیند راستی‌آزمایی دقیق و جامع قرار گیرد، تعهدات شرکت B را به همه سهامداران (و نه فقط سهامداران) در اسناد حاکمیتی خود ادغام کند و هزینه‌های سالانه مبتنی بر فروش را بپردازد. 

در حالی که وضعیت B-corp عمدتاً با شرکت‌های چندملیتی مانند پاتاگونیا یا بن و جری مرتبط است، کسب‌وکارهای کوچک و استارت‌آپ‌هایی که برای تعالی اجتماعی و محیطی تلاش می‌کنند نیز می‌توانند این گواهینامه CSR را دریافت کنند. اولین گام تکمیل ارزیابی تاثیر B رایگان و محرمانه در وب سایت آزمایشگاه B و دریافت حداقل امتیاز 80 است. در صورت داشتن خط پایه، می توانید ارزیابی تاثیر را برای بررسی ارسال کنید و فرآیند تایید را شروع کنید. 

آیا می دانستید؟آیا می دانستید؟ بیشترین جستجو برای شرکت B در جهان، پلتفرم آموزشی Moodle مستقر در استرالیا است. ماموریت آن “توانمندسازی مربیان برای بهبود دنیای ما” است.

مطابقت کد ISEAL

اتحاد ISEAL یک سازمان جهانی عضویت برای استانداردهای پایدار پایدار است که اعضای آن شامل تجارت منصفانه بین‌المللی، استاندارد طلایی، اتحاد برای نظارت بر آب و غیره است. ارزیابی ISEAL توسط یک ارائه‌دهنده تأیید شخص ثالث مستقل انجام می‌شود که تعیین می‌کند آیا یک کسب‌وکار با کدهای عملکرد خوب مطابقت دارد و می‌تواند مطابق با کد ISEAL تلقی شود. این ارزیابی برای شرکت هایی که بر پایداری تاکید دارند، مهر تایید معتبری ارائه می دهد.

در برخی شرایط، تأییدیه های اعضای ISEAL می تواند مستقیماً بر تداوم کسب و کار تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، عدم وجود گواهینامه از میزگرد برای روغن پالم پایدار می تواند به طور موثر زنجیره تامین را برای برخی از مارک های مصرف کننده ببندد. 

استانداردهای SASB

هیئت استانداردهای حسابداری پایداری یکی از معتبرترین چارچوب‌های راهنمای محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) است که استانداردهایی را برای افشای تأثیر مالی تلاش‌های پایداری یک شرکت ارائه می‌کند. به عبارت دیگر، به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا نتایج مالی اقدامات CSR و ESG خود را با سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان در میان بگذارند. 

استانداردهای SASB مبتنی بر شواهد، مقرون به صرفه، مبتنی بر بازار و خاص صنعت هستند و 77 صنعت را پوشش می دهند. این استانداردها به تولید داده‌های ساختاریافته، قابل مقایسه و استاندارد کمک می‌کنند که برای ارتباطات داخلی و خارجی تأثیرات CSR و ESG مناسب است.

نمونه هایی از شرکت های CSR

اگر به دنبال الهام بخش CSR برای کسب و کار خود هستید، در اینجا شش شرکتی که مسئولیت اجتماعی شرکتی را در مقیاس بزرگ انجام می دهند، آورده شده است. 

 • LEGO: این شرکت اسباب‌بازی میلیون‌ها دلار برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا و کاهش زباله سرمایه‌گذاری کرده است. تلاش‌های آگاهانه محیط‌زیست لگو شامل کاهش بسته‌بندی، مواد پایدار و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های جایگزین است .
 • TOMS: TOMS یک سوم از سود خالص خود را به خیریه هایی اهدا می کند که از سلامت جسمی و روانی و همچنین فرصت های آموزشی حمایت می کنند. در طول همه‌گیری، این برند تمام کمک‌های خیریه را به صندوق اهدای جهانی TOMS COVID-19 هدایت کرد.
 • جانسون و جانسون: برند جانسون و جانسون بر کاهش اثرات زیست محیطی خود با سرمایه گذاری در منابع انرژی جایگزین تمرکز دارد. در سطح جهانی، جانسون و جانسون همچنین برای ارائه آب سالم و تمیز به جوامع کار می کند.
 • استارباکس: قهوه‌های زنجیره‌ای جهانی برای تنوع بخشیدن به نیروی کار خود، فرآیند استخدام مسئولیت‌پذیر اجتماعی را اجرا کرده است. تلاش های آن بر استخدام کهنه سربازان، جوانانی که به دنبال شروع حرفه خود هستند و پناهندگان متمرکز است.
 • گوگل: گوگل تعهد خود را به محیط زیست با سرمایه گذاری در منابع انرژی تجدیدپذیر و دفاتر پایدار نشان داده است. ساندار پیچای، مدیرعامل، همچنین به موضع گیری در مورد برخی مسائل اجتماعی معروف است.
 • فایزر: تمرکز شرکت داروسازی بر شهروندی شرکتی در ابتکارات مراقبت های بهداشتی آن منعکس شده است که شامل گسترش آگاهی در مورد بیماری های غیر عفونی و ارائه خدمات بهداشتی در دسترس برای زنان و کودکان نیازمند است. 

غذای آماده کلیدینکته کلیدی: صرف نظر از اندازه شرکت شما، شیوه های مسئولیت پذیر اجتماعی نه تنها می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، بلکه تاثیر مثبتی بر جهان نیز دارد.

سوالات متداول مسئولیت اجتماعی شرکت

مسئولیت اجتماعی شرکتی یک رویکرد مدرن برای اداره یک تجارت است. در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد آن وجود دارد.

مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) چیست؟

مسئولیت اجتماعی شرکتی روشی برای توصیف چگونگی اندازه گیری و کنترل تأثیر شرکت ها بر جامعه است. این شامل کمک های یک شرکت – چه مثبت و چه منفی – به اقتصاد، محیط زیست و جامعه بزرگتر است. 

CSR برای چه کسانی است؟

کسب‌وکارها در هر اندازه می‌توانند یک برنامه جامع CSR یا طرح‌های منتخب را معرفی کنند و از مزایای مرتبط بهره ببرند. صرف نظر از اندازه یا بلوغ کسب و کار شما، سرمایه گذاری در رفتار اخلاقی و شیوه های پایدار می تواند ارزش برند شما را بهبود بخشد، اعتماد مشتری را ایجاد کند، شرکت شما را رشد دهد و نتیجه نهایی را بهبود بخشد. 

مزایای CSR برای شرکت ها چیست؟

CSR می تواند از چندین جهت برای یک شرکت سودمند باشد. اولین مورد با بهبود تصویر برند آن است . وقتی مشتریان یا مشتریان شواهدی را مشاهده می کنند که نشان می دهد یک کسب و کار از نظر اجتماعی مسئولیت پذیر است، تمایل به پاسخ مثبت دارند. 

مزیت دوم بهبود روحیه کارکنان است. در شرکت هایی که تلاش و منابع را برای رفتار اخلاقی و مسئولیت پذیر اجتماعی سرمایه گذاری می کنند، روحیه بالاتر است. 

مورد سوم شامل توسل به استعدادهای جدید است. کارمندان مدرن اغلب شرکت های هدف محور و آگاه به محیط زیست را به جای منافع مالی انتخاب می کنند. 

در نهایت، شرکت های فعال CSR، سرمایه گذاران و شرکا را جذب می کنند. شرکتی که مایل به سرمایه گذاری در سیاست ها و بهبودهای بلندمدت است، امنیت را به سرمایه گذاران بالقوه ارائه می دهد. 

نمونه هایی از ابتکارات CSR چیست؟

برخی از نمونه‌های مؤلفه‌های CSR عبارتند از: کاهش ردپای کربن و مصرف انرژی، مشارکت در ابتکارات حفاظت از حیات وحش، تشویق به کارهای خیریه و داوطلبانه، حمایت از جوامع محلی، بهبود سیاست‌های کار، تضمین تنوع و برابری در محیط کار، سرمایه‌گذاری در سازمان‌های غیرانتفاعی، و تضمین منابع اخلاقی. مواد. 

از هر روشی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که معتبر هستند و با ارزش های شرکت شما مطابقت دارند. در غیر این صورت، کسب و کار شما ممکن است متهم به شستشوی سبز شود. 

چگونه بر CSR نظارت می کنید؟

چند راه کلیدی برای اندازه گیری CSR وجود دارد. اولین مورد، تقسیم اهداف CSR به دسته‌هایی مانند بشردوستی، شیوه‌های کار، و تلاش‌های زیست‌محیطی است. 

برای پیگیری موفقیت این سرمایه گذاری ها، به دنبال شاخص های عملکرد کلیدی قابل اندازه گیری باشید. ردپای کربن شرکت شما چقدر تغییر کرده است؟ با تلاش خیرخواهانه به چند نفر رسیدید؟ تحولات جدید را زیر نظر داشته باشید و نبض درک عمومی از مسائل مرتبط با علل اجتماعی شرکت خود را حفظ کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید

1 + یازده =