چه درس های رهبری می توانیم از فرهنگ پاپ بیاموزیم؟

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

توسعه رهبری یک فرآیند رسمی و غیر رسمی است.

برنامه های توسعه رهبری برای اکثر متخصصان در مسیر رهبری ضروری است.

اکثر رهبران در یک یا چند نقطه از مسیر شغلی خود در برنامه‌های توسعه رهبری شرکت می‌کنند، اما از طریق تجربه مستقیم چیزهای بسیار زیادی یاد می‌گیرند.

ما همچنین می‌توانیم از طریق کارهایی که در زندگی روزمره انجام می‌دهیم، درس‌هایی در مورد کارهایی که باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم، بیاموزیم. ما می بینیم که مردم در اخبار به طور چشمگیری موفق می شوند و شکست می خورند یا شاید این پدیده ها را در افرادی که در زندگی واقعی می شناسیم می بینیم که هرگز خبرساز نمی شوند.

فرهنگ پاپ همچنین گاهی اوقات درس های ارزشمندی در مورد رهبری دارد، در مورد اینکه چه کار می کند و چه کار نمی کند. و گاهی اوقات دیدن رهبری خوب یا بد در یک فیلم یا برنامه تلویزیونی، ما را به فکر فرو می برد. در اینجا چند نمونه از آنچه فرهنگ پاپ می تواند در مورد رهبری به ما بیاموزد آورده شده است.

DO: اهمیت استراتژی و تاکتیک ها را درک کنید

مایکل کورلئونه حتی قرار نبود در “کسب و کار خانوادگی” در  پدرخوانده باشد. او یک زندگی عادی تر می خواست و پدرش می خواست که او وارد سیاست شود. اما زندگی برنامه های متفاوتی برای مایکل داشت که در نهایت به وارث دون کورلئونه تبدیل می شود.

بدیهی است که مایکل، مانند «کسب و کار» خود، ایرادات خود را دارد، اما او به یک رهبر فوق‌العاده قدرتمند تبدیل می‌شود، زیرا می‌داند که چگونه و چه زمانی به تاکتیک‌ها تکیه کند و در عین حال به چشم‌انداز استراتژیک پایبند باشد. علاوه بر این، او می داند که چگونه در هنگام هرج و مرج آرام بماند. رهبرانی که می توانند این کارها را انجام دهند در تجارت بسیار ارزشمند هستند.

انجام دهید: سخت کار کنید و برای ارتقای دیگران تلاش کنید

شخصیت کمدی کمدی است که به سختی لزلی ناپ، معاون مدیر داستانی Pawnee، بخش  پارک ها و تفریحات ایندیانا کار می  کند. اما لسلی فقط به خاطر خود کار سخت نیست: او باورهای قوی در مورد آنچه سازمان و جامعه او می تواند انجام دهد دارد و از انجام آن هراسی ندارد.

او همچنین به طرز بدنامی سازماندهی شده است – چیزی که برنامه های توسعه رهبری بر آن تاکید دارند – در حالی که اعتماد به نفس خود را نشان می دهد و هدف بالایی دارد. اما دیگران را زیر پا نمی گذارد تا به آنچه می خواهد برسد. لزلی واقعاً می‌خواهد همه افراد دیگر را در زندگی‌اش همراه با او بالا ببرد. همه ما باید خیلی خوش شانس باشیم که چنین رهبری در زندگی خود داریم.

بهترین رهبران می خواهند تمام تیم های خود را ارتقا دهند، نه فقط خودشان را.

نباید: مرز بین شخصی و حرفه ای را محو کنید

طرف دیگر نام تجاری توانمندسازی لزلی ناپ،  مایکل اسکات از The Office است که روابط کاری را به عنوان روابط شخصی در نظر می گیرد و درک شگفت آور کمی از هنجارهای اجتماعی دارد. در حالی که مایکل اسکات وفادار است و واقعاً می خواهد به زیردستانش کمک کند، او همچنین به طرز قابل توجهی خود محور و غیرمسئول است.

در نتیجه، دفتر پر از شایعات است، و سیاست اداری اغلب بر کار واقعی اولویت دارد. بسیاری از ما در محیط‌های مشابهی کار کرده‌ایم، و در حالی که تماشای نیم ساعت خنده‌دار است، اما در زندگی روزمره واقعاً رضایت‌بخش نیست.

انجام ندهید: برای حفظ کنترل، پشت سر مردم بروید

به نظر می رسد The Wire ’s Stringer Bell همه چیز را دارد. او خوش تیپ، باهوش است و درک دقیقی از استراتژی کسب و کار دارد. متاسفانه تجارت مواد مخدر است. با وجود گذراندن دوره های اقتصاد و تلاش برای مشروعیت بخشیدن به بخش بزرگی از سود امپراتوری مواد مخدر بهترین دوستش، نیاز بل به کنترل باعث می شود تا مردم را علیه یکدیگر برای پیشبرد اهداف خود سوق دهد.

به‌علاوه، وقتی در دنیای تجارت مشروع همه چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود، او به تاکتیک‌هایی مانند رشوه متوسل می‌شود، بدون اینکه متوجه شود افرادی که رشوه می‌گیرند از عمل نکردن به وعده‌ها تردید ندارند. در نهایت، تمام مهندسی پشت صحنه، افراد اشتباهی را عصبانی می‌کند، که در نهایت بل را پس از بیرون شدن توسط بهترین دوست سابقش، ترور می‌کنند.

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نمی‌توانند جای برنامه‌های توسعه رهبری را بگیرند، اما گاهی اوقات حاوی درس‌هایی هستند که می‌توانیم در زندگی حرفه‌ای خود از آنها استفاده کنیم. تماشای شکست شگفت انگیز فردی به عنوان یک رهبر می تواند به ما هشدار دهد که چه کارهایی را نباید انجام دهیم، و تماشای موفقیت یک شخصیت خیالی نیز می تواند الهام بخش ما باشد.

و مربیگری رهبری می تواند چیزی باشد که رهبری ما را از خوب به عالی می رساند. همانطور که فکر می کنیم خودآگاه هستیم، همه نقاط کور دارند. مربیگری رهبری طراحی شده است تا به ما کمک کند آنها را به همراه نقاط قوت خود بشناسیم تا بتوانیم ظرفیت رهبری خود را 360 درجه بهبود دهیم. اگر علاقه‌مند به یادگیری بیشتر هستید، توصیه  می‌کنم کتاب‌های من را بررسی کنید یا درباره خدمات مربیگری رهبری و اجرایی من اطلاعات بیشتری کسب کنید .

بدون نظر

پاسخ دهید