چرا مقایسه خود با دیگران رشد رهبری شما را از مسیر خارج می کند؟

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

گاهی جلوتر هستید و گاهی عقب می مانید. اگر نگاهی طولانی و سخت به زندگی از طریق منشور تجربه بیندازید، متوجه خواهید شد که «نژاد» شما واقعاً همیشه علیه خودتان بوده است.

“مسابقه” با دیگران و مقایسه خود با آنها چیزی بیش از حواس پرتی نیست، اما قیمت این حواس پرتی اغلب استرس و کاهش عزت نفس است.

مقایسه خود با دیگران بیشتر تمرینی برای بیهودگی است. 

در زمینه رهبری هوشمند، یادگیری از دیگران منطقی است. در چندین  کتابم  که بر توسعه رهبری تمرکز دارند، به نیاز به ایجاد مخزنی از منابع مثبت در حرفه خود اشاره می کنم، حتی اگر فقط بتوانید آن را به صورت جانشین انجام دهید. سپس می‌توانید در مواقع نیاز به این مخزن ضربه بزنید و به شما این امکان را می‌دهد که خود را در مشکلات دشوار ببینید و با جذب هر چالش با موفقیت در مخزن مرجع خود، بالغ‌تر شوید.

اگر کسی را می‌یابید که می‌تواند مشکلی را به طور مؤثرتر حل کند، در اتخاذ رویکرد جدید اگر منطقی باشد، شرم‌آور نیست.

با این حال، هیچ یک از این شیوه ها شما را ملزم به مقایسه فعالانه خود با دیگران نمی کند. افتادن در این تله به توسعه رهبری شما و همچنین بهره وری تیم شما آسیب می رساند.

مقایسه می تواند منجر به یک جو محیط کار سمی شود

رقابت سالم بین اعضای تیم و تیم ها می تواند سازنده باشد تا زمانی که در محدوده اهداف سازمانی تعیین شده باشد. با این حال، وقتی رقابت منجر به خشم می شود، دیگر هم سرگرم کننده و هم سازنده نیست.

سمیت رقابت مبتنی بر مقایسه اغلب به فرهنگ سازمانی، اعتماد مسموم کننده، اخلاق کاری و بهره وری نفوذ می کند. وقتی این محیط سمی با شایعات همراه شود،   می تواند هر محل کار را غیرقابل تحمل کند.

این اتلاف وقت است که نمی توانید از عهده آن برآیید

اگر قصد دارید مهارت های رهبری خود را بهبود ببخشید و حرفه خود را به طور معناداری پیش ببرید، نمی توانید در رقابت های کاملاً بی معنی و عمدتاً ساختگی گرفتار شوید.

برای خود ایده آلی تعیین کنید که ارزش دنبال کردن آن را داشته باشید. تمام تلاش خود را بکنید تا همیشه خود را به تحقق این ایده آل نزدیک کنید. اگر به سمت این هدف پیشرفت مداوم داشته باشید، می توانید خود را فردی موفق بدانید.

شما فقط باید خودتان را شکست دهید.

تمرکز بر روی کار کردن برای بهبود خود بسیار منطقی تر از تسلیم شدن در برابر ژیمناستیک ذهنی بیهوده است که مقایسه خود با دیگران باعث انجام آن می شود. مقایسه کردن خود برای شما زمان، انرژی و  عزت نفس هزینه خواهد داشت .

مقایسه خود با دیگران به عزت نفس شما آسیب می رساند

مقایسه فیلم های پشت صحنه خود با حلقه هایلایت شخص دیگری به سختی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید، شما هرگز نمی توانید شخص دیگری را به اندازه خودتان بشناسید، و وقتی صحبت از بیشتر افراد در زندگی حرفه ای ما می شود، احتمالاً چیزی را خواهید دید که یک شخص مایل است به شما نشان دهد.

اگر خود را با دیگران مقایسه کنید، این خطر را دارید که همیشه خود را در وضعیت نامناسبی ببینید و دائماً درگیر کارهایی باشید که ندارید و نمی توانید انجام دهید.

چنین حالت منفی ذهنی به قیمت فرصت‌ها تمام می‌شود و شما را از به کارگیری بهترین تلاش منصرف می‌کند. مقایسه اعتماد به نفس را خراب می کند.

چگونه می توانید از مقایسه خود با دیگران دست بردارید؟ 

بر مهارت های رهبری منحصر به فرد خود تمرکز کنید. نقاط قوت خود را بشناسید و از آنها استفاده کنید. حواستان باشد که هرگاه خود را با شخص دیگری مقایسه می کنید، سیب را با پرتقال مقایسه می کنید.

موفقیت های دیگران را تبریک بگویید. موفقیت یک منبع محدود نیست. مقدار زیادی از آن برای رفتن وجود دارد.

بدانید که شما یک دارایی منحصربه‌فرد برای سازمان خود هستید و تا زمانی که به ایده‌آل‌های خود متعهد باشید، به همان اندازه که هستید کافی هستید. سفر شما منحصر به فرد است، همانطور که نام تجاری موفقیت شما منحصر به فرد است – سفری که هیچ شخص دیگری نمی تواند آن را تجربه کند.

.

بدون نظر

پاسخ دهید