بازاریابی کسب و کار به تجارت به مبادله کالاها و خدمات بین دو کسب و کار اشاره دارد.

اجازه دهید برخی از استراتژی های بازاریابی کسب و کار را مرور کنیم:

خریداران تجاری نسبت به کاربران نهایی پیچیده‌تر و تحصیل‌کرده‌تر هستند. کارکنانی که برای بازاریابی کسب و کار به کسب و کار منصوب می شوند باید نیازهای مشتریان خود را به خوبی درک کنند. سعی نکنید مشتری خود را گمراه کنید. اطلاعات کافی و مرتبط را ارائه دهید. هرگز با کلمات بازی نکنید. بعداً برای شما هزینه خواهد داشت. خریداران تجاری هرگز به خرید هیجانی و آنی اعتقاد ندارند. برند شما باید از بقیه جدا باشد.

بازاریابان کسب و کار به کسب و کار نیاز به اتخاذ یک رویکرد بسیار متمرکز دارند. یک نفر نمی تواند نسبت به مشتریان خود عادی رفتار کند. تکالیف خود را به خوبی انجام دهید. با در نظر گرفتن محصولات و خدماتی که سازمان شما ارائه می دهد و اینکه چگونه برای مشتری شما مفید هستند، فهرستی از مشتریان هدف خود تهیه کنید. فقط به خاطر افزایش لیست مشتریان خود نامی اضافه نکنید.

در بازاریابی کسب و کار به کسب و کار، باید شیوه ارتباط مناسب را انتخاب کرد . سعی کنید یک جلسه با شخص مربوطه که نماینده مشتری شما است ترتیب دهید. در تماس تلفنی بسیار مودب و با اعتماد به نفس باشید. در تماس های تلفنی در مکان های پر سر و صدا شرکت نکنید. یک قلم و کاغذ در دست داشته باشید. مودبانه خود و سازمانتان را معرفی کنید. شنونده خوب و صبور باشید. زمان مناسبی برای ملاقات بخواهید. دنبال زندگی مشتری خود نباشید تا یک قرار ملاقات تعیین کنید.

همیشه به موقع برای جلسات کاری حاضر شوید . هیچ وقت دیر نکن یک حرفه ای بازاریابی کسب و کار به تجارت همیشه باید لباس رسمی بپوشد. همراه داشتن کارت ویزیت یا سایر مدارک ضروری مانند بروشورهای شرکت، کیت های نمایشی و غیره را فراموش نکنید. کارت ویزیت شما باید حاوی تمام اطلاعات لازم در مورد شما و سازمان شما باشد. اگر تمایل به فراموش کردن چیزها دارید، کارت های ویزیت کمی را در کیف پول یا کیف اداری خود نگه دارید، چیزی که روزانه به محل کار خود می برید. یک خودکار و دفترچه یادداشت در دسترس داشته باشید. هرگز روی کاغذهای شل جلوی مشتری ننویسید. این نگرش غیر حرفه ای شما را نشان می دهد. ارائه های مهم را در لپ تاپ خود حمل کنید. قبل از رفتن به جلسه، یک بار ارائه خود را مرور کنید. هیچ فایلی نباید خراب باشد و مطمئن شوید که لپ تاپ شما به اندازه کافی شارژ شده است.

هنگام تعامل با مشتریان بسیار اعتماد به نفس داشته باشید . به برند خود ایمان داشته باشید. برای پاسخ به هر یک از سوالات او آماده باشید. به یاد داشته باشید که فقط باید مشتری خود را متقاعد کنید که روی محصولات یا خدمات سازمان شما سرمایه گذاری کند. شما فقط نمی توانید او را به هیچ چیز مجبور کنید. این به سادگی تصمیم مشتری است.

پس از پایان جلسه، صورت جلسه یا نکات بحث را برای مشتری ارسال کنید. در مورد متن نامه و خط موضوع خود بسیار مراقب باشید. از گلوله ها استفاده کنید و اطلاعات را هر جا که لازم است برجسته کنید.

پیگیری ضروری است اما بعد از مرگ مشتری نیست . یادآوری‌ها و پیگیری‌های منظم گاهی اوقات می‌توانند معامله را خراب کنند. هر چند وقت یکبار یادآورهای ملایم را از طریق پست یا یک پیام متنی ساده ارسال کنید. اگر مشتری یک بار تماس شما را قطع کرده است، به تماس با او ادامه ندهید. اگر مشتری به ایمیل‌ها و پیام‌های شما پاسخ نمی‌دهد، عاقلانه است که به دفتر او مراجعه کنید. شما به طور خودکار از میزان علاقه او مطلع خواهید شد. اگر مشتری هنوز پاسخ نداد، ادامه دهید، در غیر این صورت وقت و انرژی خود را هدر خواهید داد. روی مشتری دیگری تمرکز کنید.

همانطور که می گویند “آشپزهای زیاد غذا را خراب می کنند”. به همین ترتیب، هیچ دو نفر نباید با یک مشتری برخورد کنند. به سادگی منجر به سردرگمی می شود.

بازاریابی کسب و کار به کسب و کار بر اساس رابطه سالم با مشتری زنده می ماند. ارتباط قوی با مشتریان موجود و بالقوه حفظ کنید.

پس از بسته شدن معامله مشتری خود را فراموش نکنید. تماس های او را نادیده نگیرید. خدمات پس از فروش برای حفظ مشتریان شما ضروری است.

بدون نظر

پاسخ دهید