چهار انتخاب شغلی که در اینجا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند عبارتند از: کارآفرینی، مشاغل آزاد، تعطیلات، و استخدام منظم تمام وقت . در حالی که همه اینها برای افراد مختلف جذاب هستند، نکته اصلی برای هر انتخاب شغلی این است که چگونه می توانید از خود و خانواده خود حمایت کنید. علاوه بر این، رویکرد پا روی زمین ترجیح داده می شود زیرا بسیاری از انتخاب های شغلی در نگاه اول جذاب به نظر می رسند در حالی که واقعیت کاملاً متفاوت است.

 1. کارآفرینی

  با وجود تمام ارزش‌گذاری‌های چشم نواز و هولناک استارت‌آپ‌ها که در آن فارغ‌التحصیلان جوان و بی‌قرار که به سختی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند، میلیون‌ها بودجه سرمایه‌گذاری خطرپذیر جذب می‌کنند، بسیاری هستند که یا مشاغل تمام وقت خود را رها می‌کنند یا برای این مشاغل در سال پایانی درخواست نمی‌کنند. مطالعات خود را به منظور پرش به باند کارآفرینی. با این حال، به یاد داشته باشید که تنها در صورتی می توانید به عنوان یک کارآفرین موفق شوید که بتوانید بودجه جذب کنید، به این معنی که یا یک ایده تجاری قانع کننده دارید یا ارتباطات دارید یا هر دو هدف نهایی است.

  علاوه بر این، کارآفرینی مستلزم این است که شما با دیگران ارتباط برقرار کنید و همچنین شرکای تجاری داشته باشید که دیدگاه شما را به اشتراک بگذارند و مایلند ساعات زیادی را برای پیشبرد سرمایه گذاری و موفقیت صرف کنند. البته، اگر به طلا بپردازید، به خوبی می توانید به مارک زاکربرگ بعدی (بنیانگذار فیس بوک) تبدیل شوید که با نوآوری های خود در حال تغییر در بازی، جهان را متحول کرده است.

  علاوه بر این، برای این گزینه به حمایت خانواده خود نیاز دارید، زیرا آنها باید ساعت های طولانی جستجو، ملاقات، و شبکه سازی و همچنین سفر بدون تضمین درآمد مطمئن را تحمل کنند.

 2. فریلنسینگ

  در حالی که فریلنسینگ از این نظر متفاوت به نظر می رسد که شما ” رئیس خود ” خواهید بود، در عین حال باید در نظر داشته باشید که “شما تنها خواهید بود” به این معنی که درآمد تضمین شده، مزایای بهداشتی، امنیت اجتماعی و تعطیلات با حقوق هستند. همه برای فریلنسرها وجود ندارد. در واقع، با رقابت فزاینده بین کارکنان دانش در سرتاسر جهان، این تکالیف معمولاً به کسانی واگذار می‌شود که کمترین پیشنهاد را دارند یا سوابق استثنایی دارند.

  علاوه بر این، باید سطح اعتماد و راحتی را با مشتریان خود ایجاد کنید که زمان می برد و باید با ساعات کاری طولانی سازگار شوید، اگرچه می توانید از خانه کار کنید. با این حال، با توجه به وضعیت بازار کار، فریلنسینگ ممکن است ایده خوبی برای کسانی باشد که به دلایل مختلف نمی توانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی شغلی پیدا کنند. در چنین مواردی، حداقل زمانی که آماده استخدام برای استخدام تمام وقت هستید، حداقل چیزی برای نشان دادن در رزومه خود دارید.

  علاوه بر این، هنگامی که خود را در این زمینه تثبیت کردید، حتی می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید و این چیزی است که برای بسیاری جذاب است. اما به یاد داشته باش. بدون مزایای سلامتی بدون مزایای بازنشستگی و بدون مرخصی استحقاقی.

 3. فرصت مطالعاتی

  بسیاری از کسانی هستند که به فکر گرفتن Sabbatical هستند که اصطلاحی است که برای جویندگان کار و کارمندان شغلی استفاده می شود، زمانی که آنها برای ادامه تحصیلات عالی استراحت می کنند، با یک سازمان غیر دولتی (سازمان غیر دولتی) یا غیرانتفاعی کار می کنند، یا فقط برای فکر کردن به استراحت می پردازند. حرکت شغلی بعدی در حالی که این گزینه هیجان انگیز و جالب به نظر می رسد زیرا شما در حال کاوش در دنیای اطراف خود هستید، باید به خاطر داشته باشید که مگر اینکه سازمان غیرانتفاعی در سطح جهانی یا ملی به رسمیت شناخته شود، نمی توانید از دوره کارآموزی با آنها هیچ جذابیتی کسب کنید.

  علاوه بر این، اگر برای ادامه تحصیلات عالی در نظر دارید مرخصی بگیرید، به خاطر داشته باشید که علاوه بر نادیده گرفتن حقوق و سایر مزایای شغلی که می خواهید ترک کنید، باید وام بگیرید. با توجه به ماهیت گران قیمت آموزش عالی، انجام یک تحلیل هزینه فایده برای شما مهم است. علاوه بر این، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از اتمام مدرک، بازار کار بهبود یابد. بنابراین، نکته اصلی در اینجا این است که شما باید ارزشی را از تعطیلات خود بدست آورید تا ارزش تلاش را داشته باشد.

  در مورد استراحت صرفاً به خاطر آن، خوب، ما توصیه می کنیم که فقط در صورتی پس انداز کافی داشته باشید یا اطمینان حاصل کنید که کارفرما شما را دوباره استخدام می کند یا پس از پایان تعطیلات، قرارداد را تمدید می کند.

 4. شغل متعارف

  در نهایت، مطمئن‌ترین شرط در هر زمانی است که در یک شرکت تاسیس شده شغلی پیدا می‌کنید و قبل از اینکه حرکت شغلی بعدی خود را انجام دهید، مدت زیادی به شرکت پایبند باشید. این گزینه آزمایش شده و آزمایش شده است که در آن شما از درآمد ثابتی هر ماه علاوه بر مزایای مراقبت های بهداشتی، تامین اجتماعی و بازنشستگی اطمینان دارید. این برای کسانی که وابستگانی به شکل والدین، خواهر و برادر، همسر و فرزندانی دارند که برای حفظ خود به یک جریان درآمد منظم و ثابت نیاز دارند جذاب تر است.

  در حالی که این گزینه بهترین به نظر می رسد، همچنین باید توجه داشته باشید که با توجه به ماهیت ناپایدار اقتصاد و شرایط نوسان اقتصادی، همه کارفرمایان آماده ارائه بهترین حقوق و بهترین مزایا نیستند، مگر اینکه شما یک ستاره یا یک شغل با تجربه باشید. جوینده علاوه بر این، هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت در چند سال آینده کارکنان خود را کاهش ندهد (که بازه زمانی انتخاب شده برای این مقاله است). بنابراین، در حین فکر کردن به خوانندگی در خط نقطه، همه این جوانب را در نظر بگیرید و علاوه بر این، مطمئن شوید که بسته حقوقی مناسبی متناسب با توانایی ها و تجربه خود دریافت می کنید.

نتیجه

با در نظر گرفتن اجمالی چهار انتخاب شغلی، راه‌ها و روش‌هایی برای دانستن بیشتر در مورد آن‌ها وجود دارد و مثل همیشه، بهترین روش برای انجام این کار، صحبت با فردی است که در آن رشته است. بنابراین، تا جایی که می‌توانید شبکه‌سازی کنید و از افراد واقعی بیشتر بیاموزید، علاوه بر جستجوی مطالبی در وب برای اطلاعات، پیوندها و ایجاد مخاطبین که همگی برای هر و همه انتخاب‌های شغلی بسیار مهم هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =