کارهای لینکدین

 

 • عکس پروفایل: بسیاری از مردم این جنبه مهم را نادیده می گیرند. اگر از تجربه شخصی خود صحبت کنم، به ندرت درخواست اتصالی را می پذیرم که تصویر نمایه خالی آن خالی باشد. و مطمئن شوید که عکس پروفایل شما تصویر یک بازیگر بالیوود یا هنرپیشه هالیوود یا هیچ منظره ای نباشد. این باید یک دوربین حرفه‌ای کلیک شده، عکسی تمیز و واضح از شما باشد. 

   

 • پیام‌ها و درخواست‌های خود را تنظیم کنید: لینکدین ویژگی‌های خاص خود را برای ارسال پیام‌های پیش‌فرض دارد. چه تولد، سالگرد، سالگرد کار، تبریک برای شغل جدید، لینکدین برای هر مناسبتی یک الگو دارد. برای صرفه جویی در وقت خود، وسوسه قرار گرفتن در آن دام را رها کنید. این کار را فقط به خاطر انجام این کار انجام ندهید. 

   

 • ارتباط با مدیران استخدام: این یک فرمول ساده است. امروزه شرکت ها از طریق لینکدین استخدام می کنند. بسیاری از شرکت ها موقعیت های خالی و فرصت های شغلی خود را از طریق صفحات لینکدین منتشر می کنند. بنابراین، اگر به یک شخص HR متصل هستید، به احتمال زیاد مورد توجه قرار خواهید گرفت. ارتباط با افراد منابع انسانی یا استخدام مدیران ممکن است راهی برای آینده شما ایجاد کند. 

   

 • در مورد نمایه و تجربه خود صادق باشید: این دنیا بسیار کوچک است. هر گونه جزئیات جعلی یا تجربه یا مهارت اغراق آمیز ممکن است گرفتار شود و به اعتبار شما آسیب برساند. بنابراین، نیازی به اغراق در مورد چیزی نیست. صادق باشید و آنچه درست است را به روز کنید. 

   

 • نمایه خود را به روز نگه دارید: بسیاری از ما فراموش می کنیم که هر زمان که اتفاق جدیدی در زندگی حرفه ای ما رخ می دهد، نمایه را به روز نگه داریم. به یاد داشته باشید، اگر نمایه به روز نشود، در لیست جستجو و رتبه بندی پایین می رود. بنابراین، هر زمان که پروژه جدیدی، هر تکلیف جدیدی را انجام می دهید، جایزه ای دریافت می کنید یا برای یک تکلیف در محل می روید، مطمئن شوید که آن را در لینکدین خود به روز کنید. این به دو صورت عمل می کند – اول، نمایه شما به روز می شود و هر زمان که نیاز فوری به نمایه به روز شده خود داشته باشید که باید به یک مشتری نشان داده شود یا ممکن است یک استخدام کننده احتمالی باشد. 

   

 • فعال باش: لینکدین چندین فرصت را برای شما فراهم می کند تا در آن فعال باشید. برای فعال شدن در این پلتفرم نیازی به دردسر زیادی ندارید. هر زمان که وارد سیستم می شوید، لیستی از اعلان ها ارائه می شود. می گوید افرادی که شغل جدیدی پیدا کرده اند. شما می توانید بلافاصله به آنها تبریک بگویید. ارتباطاتی که در سازمان خود ارتقا می یابند – آنها را تحسین و قدردانی کنید. و در حین انجام این کار، به یاد داشته باشید که از قالب پیش فرضی که LinkedIn ارائه می کند استفاده نکنید. برای نوشتن یک یادداشت شخصی وقت بگذارید. تاثیر می گذارد. 

نبایدهای لینکدین

اکنون که بسیاری از Do’s LinkedIn را یاد گرفته ایم، اقداماتی وجود دارد که اگر آنها را انجام ندهیم بهتر است.

 

 • درخواست تکراری: فرض کنید اگر درخواست اتصال را برای شخصی ارسال کرده اید، و چندین ماه است که پذیرفته نشده است، ممکن است وسوسه شوید که آن را پس بگیرید و دوباره آن را ارسال کنید. صبر کن! ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد، اما بهتر است این کار را نکنید. زورگو بودن ممکن است همیشه به شما کمکی نکند! 

   

 • دعوت ها یا پیشنهادهای شغلی را نادیده نگیرید: ممکن است از شغل فعلی و رئیس فعلی خود بسیار راضی باشید. اما این بدان معنا نیست که شما فقط پیشنهادهای شغلی یا پیشنهادات دریافت شده از طریق لینکدین را نادیده می گیرید. اگر در حال حاضر واقعاً از شغل خود راضی هستید و تمایلی به تغییر آن ندارید، این را با روشی مؤدبانه به استخدام کننده اطلاع دهید. بسیار صادق باشید و به آنها بگویید که در آینده نزدیک به دنبال شغل نیستید، اما در را برای تماس های آینده باز نگه دارید. 

   

 • ارسال بیش از حد یا ناچیز: برخی افراد در مورد رسانه های اجتماعی بیش از حد سختگیر هستند. آنها هر روز برخی یا چیزهای دیگر را پست می کنند. آنها به تبلیغ کسب و کار، شرکت، پست ها، مقالات، وبلاگ ها، بنرها و چه چیزهای دیگر ادامه می دهند! به این ترتیب، آنها ممکن است ارتباط و اهمیت پست های خود را از دست بدهند. 

   

 • لینکدین فیسبوک نیست: برخی افراد تفاوت بین لینکدین و فیس بوک را درک نمی کنند. امروزه، متوجه شده ام که مردم به تازگی لینکدین را به عنوان یک فیس بوک شروع کرده اند، که در آن همه تصاویر را پست می کنند 9 که اصلا ضروری نیست) به جای مطالب مفید. بنابراین مکان بهتری برای آپلود عکس های آخرین سفر یا تعطیلات خود در خارج از هند وجود دارد. اجازه دهید لینکدین یک پلتفرم برای استفاده حرفه ای باقی بماند. 

   

 • عقب نمانید: به این معنی است که اگر مایلید از کسی توصیه یا تأیید بخواهید، فوراً این کار را انجام دهید. از اینکه از مردم بخواهید شما را توصیه یا تایید کنند نترسید. اما به یاد داشته باشید که این پیام را برای کسانی که با آنها کار کرده اید، یا آنها شما را از طریق برخی از کارهای مرتبط با حرفه شما می شناسند، ارسال کنید. آنها کسانی هستند که به شما نظر و بازخورد واقعی در مورد کار شما و شما خواهند داد. 

   

 • تک تک درخواست ها را نپذیرید: وقتی اعلان شخصی دریافت می کنید که می خواهد با شما ارتباط برقرار کند، فقط به این دلیل که عکس نمایه را دوست داشتید فوراً آن را نپذیرید. به بالای آن بروید و کمی زمان بگذارید تا پروفایل او را پیمایش کنید. از پروفایل او بازدید کنید، اگر به نظر شما واقعی و مرتبط است، آن را بپذیرید. 

   

 • اعلان‌ها را خاموش نکنید: می‌توانید این کار را در حساب فیس‌بوک یا توییتر خود انجام دهید، اما نه با حساب لینکدین، زیرا ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد. این اعلان‌ها در لینکدین به شما کمک می‌کند در این پلتفرم فعال بمانید که بعداً فقط برای شما مفید خواهد بود. 

   

 • همه چیز را با جزئیات توضیح ندهید: از آنجایی که لینکدین محدودیت های کلمات خاص خود را دارد، باید در انتخاب کلمات بسیار احتیاط کرد. کاری که 10-15 سال قبل انجام شده است ممکن است در شرایط امروزی چندان مرتبط نباشد. بنابراین به روز رسانی جدید را ادامه دهید. سعی کنید با کمتر بیشتر بگویید. و برای انجام این کار، باید کلمات کلیدی را بدانید که به خوبی برای شما کار می کنند. 

   

 • از کلمات منفی استفاده نکنید: اگر شخصی مطلبی را در لینکدین پست کرده است، از ارسال نظرات منفی یا تند روی او خودداری کنید. همچنان می‌توانید به جای نادیده گرفتن نظرات توهین‌آمیز، انتخاب کنید. 

   

 • هیچ اطلاعات شخصی را به اشتراک نگذارید: هر کاربر لینکدین باید این نکته را به دقت به خاطر بسپارد. لینکدین یک سایت حرفه ای است که در آن فقط اطلاعات مرتبط حرفه ای باید رد و بدل شود. مطلقاً نیازی به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی شما نیست. 

با پیروی از این بایدها و نبایدهای ساده، به راحتی در هنر استفاده از لینکدین به بهترین نحو مسلط خواهید شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =