مدیریت سرمایه انسانی به عنوان فرآیندی تعریف می شود که تضمین می کند کاندیدای مناسب برای شغل مناسب استخدام می شود، هر چند وقت یکبار آموزش دیده، به خوبی مدیریت می شود و همچنین در سازمان حفظ می شود.

مدیریت سرمایه انسانی از مهارت ها و تجربیات کارکنان به بهترین شکل ممکن استفاده می کند و آنها را تشویق می کند تا سطح خود را به بهترین شکل ارائه دهند. مدیریت سرمایه انسانی به استخراج بهترین ها از افراد کمک می کند و در نهایت به نفع سازمان است و سود بیشتری را به همراه دارد.

مدل منابع مشترک

مدیریت سرمایه انسانی به متخصصان منابع انسانی کمک می کند تا بهترین استعدادهای موجود را استخدام کنند.

مجموعه منابع مشترک گروهی از افراد را تشکیل می دهد که آماده استفاده از فرصت های جدید هستند. مجموعه منابع مشترک شامل مجموعه‌ای از استعدادها با پیشینه‌های مختلف، مهارت‌های چندگانه و تجربیات متنوع است.

به عبارت ساده تر، Common Resource Pool گروهی از افراد است که متخصصان منابع انسانی از میان آنها کارکنانی را برای یک سازمان استخدام می کنند . این وظیفه متخصصان منابع انسانی است که کارمندان را بر اساس نیاز سازمان از مجموعه منابع مشترک که اغلب به اختصار CRP نامیده می شود، استخدام کنند. مجموعه منابع مشترک به کارکنان تیم ها کمک می کند.

بر اساس مدل منابع مشترک، نمایندگان منابع انسانی مسئولیت استخدام استعدادهای مناسب از استخر منابع مشترک را به عهده دارند . شما باید دریابید که چه کسی در بین منابع موجود برای سازمان شما بهترین است. مسئولیت های شغلی باید به وضوح تعریف شود. پیشینه، تجربیات گذشته، مدرک تحصیلی، علایق را قبل از استخدام یک فرد تجزیه و تحلیل کنید. فراموش نکنید که اعتبار او را در سازمان های گذشته بررسی کنید.

متخصصان منابع انسانی باید با مدیریت ارشد صحبت کنند تا بدانند چه انتظاراتی از اعضای تیم خود دارند. سعی کنید ذهن آنها را بخوانید. فقط به خاطر آن استخدام نکنید. بعداً شما را به دردسر می اندازد. شما کسی هستید که مسئول شناخته می شوید.

Resource Pool تجارب سرمایه انسانی، مهارت ها و همچنین نقش آنها را در راستای نیازهای سازمان جمع آوری می کند. Resource Pool به بانک اطلاعاتی جامعی از سرمایه انسانی با مدارک تحصیلی، تجربیات گذشته، تخصص ها، تخصص افراد متخصص منابع انسانی اشاره می کند تا بتوانند برای سازمان استخدام کنند.

مجموعه منابع مشترک شانس تکرار را به حداقل می رساند و بنابراین کار افرادی که منابع انسانی را به صورت عمودی نمایندگی می کنند بسیار آسان تر می کند. مجموعه منابع همچنین به متخصصان منابع انسانی در شناسایی منابع یا مهارت هایی کمک می کند که تعداد آنها کمتر است و عرضه باید افزایش یابد.

منابع متداول نه تنها شامل کارمندان تمام وقت، بلکه کارکنان قراردادی، پاره‌تایمر، فریلنسرها و غیره می‌شود. اینکه یک کارمند تمام وقت یا یک فریلنسر باید استخدام شود، به پروژه و اندازه سازمان بستگی دارد.

کارمندان تمام وقت – کارکنان تمام وقت افرادی هستند که برای حداقل تعداد ساعاتی که توسط سیاست های سازمان تعریف شده است کار می کنند.

یک کارمند تمام وقت از مزایای زیر برخوردار است:

  • برگ های سالیانه
  • برگ های معمولی
  • برگ طبی
  • سیاستهای بیمه

پاره تایمر – پاره تایمرها افرادی هستند که فقط چند ساعت کمتر از زمان استاندارد کار می کنند.

فریلنسرها – فریلنسر فردی است که این اختیار را دارد که ساعت کاری خود را بنا به راحتی خود انتخاب کند. او به سازمان خاصی متعهد نیست.

مدل مشترک منابع، مدیران را در مقایسه با اعضای تیم کارآمدتر می کند. مدل منابع مشترک بر اهمیت مهارت ها، دانش و پیشینه سرمایه انسانی که محرک های کلیدی پروژه ها هستند، تاکید می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =