اجازه دهید راه های مختلفی را طی کنیم که یک کارمند می تواند سرمایه انسانی خود را تقویت کند.

هر کارمندی باید سخت تلاش کند تا ارزش خود را در سازمان افزایش دهد . فرد باید به بهترین نحو در سطح خود برای دستیابی به اهداف و اهداف سازمان مشارکت کند. سازمان خود را صرفاً به عنوان منبعی برای کسب درآمد تلقی نکنید.

به یاد داشته باشید که هیچ محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد. فرد می تواند به طور مداوم مهارت های خود را ارتقا دهد. خود را برای دوره های مختلف آموزش آنلاین یا از راه دور ثبت نام کنید، چیزی که می توانید همراه با شغل خود دنبال کنید. جستجوی مداوم آموزش باعث می شود کارمند از آخرین پیشرفت ها آگاه شود و ذهن او را به روی ایده های جدید باز کند. دوره های جدیدی را جستجو کنید که به شما کمک می کند در سازمان خود مشارکت بیشتری داشته باشید. فقط به خاطر اضافه کردن مدرک به رزومه خود در هیچ دوره ای ثبت نام نکنید. قبل از ثبت نام در هر دوره، مقداری تحقیق لازم است. فراموش نکنید که اعتبار دوره یا صحت مدرک را بررسی کنید. با مافوق خود بحث کنید. آنها می توانند شما را راهنمایی کنند. تحصیلات کمک زیادی به آماده سازی شما برای رویارویی با چالش های جدید در زندگی حرفه ای می کند.

فقط خود را به یک شغل 9 تا 5 محدود نکنید . فایده ای ندارد که خود را به مشاغل یا نقش های از پیش تعریف شده محدود کنید. سعی کنید مهارت های جدیدی را توسعه دهید که به شما در عملکرد کلی شما کمک کند. انعطاف پذیر باشید و در برابر تغییرات و تمایلات جدید باز باشید. سفت و سخت بودن شما را به جایی نمی رساند. یک کارمند هرگز نباید نفس خود را سر کار بیاورد.

پل یک کارمند پنجاه ساله بود که با سازمان الف کار می کرد. او آشنایی زیادی با اینترنت و کامپیوتر نداشت. تهیه نامه تجاری و نگهداری داده ها در اکسل برای او چالش بزرگی بود. از طرف دیگر پیتر در اینترنت و همه چیز مهارت داشت. سایر عملکردهای کامپیوتر او توسط همکارانش به دلیل مشارکت در فرآیندهای مختلف سازمان مورد قدردانی قرار گرفت. پل، که از پیتر بزرگتر بود، تمایلی نداشت که با او بنشیند و مهارت های او را تقویت کند. منیت او هرگز به او اجازه نداد که دانش خود را ارتقا دهد. پاول واقعاً برای کنار آمدن با تغییرات زمان مشکل پیدا کرد و در نهایت کار خود را از دست داد.

اگر از چیزی آگاه نباشید کاملاً اشکالی ندارد. هیچ چیز برای خجالت وجود ندارد. با همکاران خود بحث کنید.

سعی کنید تا جایی که می توانید درگیر شوید . یک کارمند چند استعدادی همیشه در شرایط بحرانی بهتر از کسی است که فقط برای خودش کار می کند و نه برای سازمان. یک کارمند باید همیشه چشم‌ها و گوش‌هایش را باز نگه دارد. هوشیار باشید و تمام تلاش خود را برای کسب اطلاعات و آموخته‌های جدید انجام دهید. سعی کنید به صورت گروهی کار کنید.

به اشتراک گذاری اطلاعات نیز باعث افزایش کارایی کارکنان و در نهایت افزایش سرمایه انسانی می شود. با تیم خود در یک انجمن باز بنشینید و ایده ها و مفاهیم جدید را در میان بگذارید. دانش چیزی است که هرگز نمی توان آن را دزدید.

برای فعالیت های مختلف آموزشی و توسعه مهارت داوطلب شوید . از آموزش فرار نکنید. فراموش نکنید که سازمان شما زمان و منابع خود را در تنظیم برنامه های آموزشی به نفع شما سرمایه گذاری می کند. با ذهن بسته در تمرینات و صرفاً به خاطر علامت گذاری حضور خود ننشینید. با مربی تعامل داشته باشید و سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید و کشف کنید.

فقط برای دریافت حقوق خود در دفتر شرکت نکنید. هر روز کاری جدید انجام دهید. کار هرگز برای کارمندانی که به آزمایش و انجام کارهای جدید اعتقاد دارند، سربار نمی شود. زیاد بخوانید. مجلات، خبرنامه ها، مجلات را انتخاب کنید که به شما کمک می کند دانش خود را افزایش دهید. منتظر نباشید که شخص دیگری شما را برای چیزهایی تحت فشار بگذارد. همین الان شروعش کن!

روز خود را با لبخند آغاز کنید . این به شما کمک می کند تا در سازمان خود مشارکت بیشتری داشته باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =