هدایت تغییرات سازمانی با در آغوش کشیدن چابک و رویارویی با دنیای VUCA

هدایت تغییرات سازمانی با در آغوش کشیدن چابک و رویارویی با دنیای VUCA

Agile چیست و منظور از VUCA World چیست؟

به سختی نمی توان از پوشش مطبوعاتی گسترده روش چابک که دنیای شرکت ها را با طوفان می برد، غافل نشد. در واقع، این روش نوآورانه، منعطف و سازگار برای انجام کارها و سفارش کار توسط رهبران پیشرو کسب و کار به دلیل ارزش آن به عنوان روشی که می تواند به آنها کمک کند تا تغییرات سازمانی را هدایت کنند و با دنیای VUCA روبرو شوند، اعتبار یافته است.

قبل از شروع بحث، مناسب است اصطلاحاتی را که قبلاً ذکر کردیم تعریف کنیم. برای شروع، متدولوژی چابک رویکردی به فرآیندهای سازمانی است که شامل تیم‌های منعطف و مستقل می‌شود و همه کارها را از ابتدا تا ابتدا انجام می‌دهند، جایی که هر یک از اعضای تیم از نظر توانایی‌های خود برای به فعلیت رساندن مجموعه‌های مهارتی متعدد و افقی ادغام عمودی فرآیندهای کاری

علاوه بر این، VUCA مخفف عبارت Volatility، Uncertainty، Complexity و Ambiguity است که اصطلاحی است که برای توصیف چشم‌انداز کسب‌وکار خارجی که در زمان حاضر با همه شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها مواجه است، استفاده می‌شود.

بنابراین، با پذیرش Agile، ما استدلال می‌کنیم که سازمان‌ها نسبت به سایرین که ممکن است هنوز از روش‌های خطی و مرحله‌ای زمان‌بندی کار استفاده می‌کنند، آمادگی بیشتری برای پاسخگویی به چشم‌انداز سریع در حال تغییر کسب‌وکار خارجی داشته باشند.

چگونه Embracing Agile به مزیت اولین محرک و زمان کوتاه‌تری برای بازار تایمز منجر می‌شود

البته، ممکن است به خوبی بپرسیم که چگونه سازمان‌ها می‌توانند از روشی که به ظاهر تصادفی است، بهره ببرند، جایی که هیچ مرز مشخصی بین اعضای تیم و نقش‌هایشان وجود ندارد و همه چیز قابل تغییر و تغییر است.

پاسخ به این سوال در نحوه تعریف متدولوژی چابک نهفته است. برای شروع، هر سازمانی که زمان زیادی را صرف پاسخگویی به رویدادهای در حال تغییر سریع می‌کند، مزیت اولین حرکت دهنده را از دست می‌دهد، حتی در زمان‌های هدایت زمان به بازار که در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر فشرده شده‌اند. به عبارت دیگر، با انجام کارها به همان روشی که برای چندین دهه انجام می‌شد، سازمان‌ها در «تله میراث» گیر کرده‌اند که به آنها آزادی آزمایش و چابکی را نمی‌دهد.

علاوه بر این، Agile بر اساس اصول تغییر سیستمی عمل می کند که کل نگر است و توسط الزامات استراتژیک هدایت می شود.

همانطور که در نظریه SHRM (مدیریت استراتژیک منابع انسانی) مدلی از منابع انسانی به عنوان دارایی اصلی و منبع مزیت استراتژیک و رقابتی پیشنهاد می شود، روش های چابک کار تیم ها و واحدهای تجاری را در مرکز قرار می دهد. از جهان سازمانی و که به نوبه خود، بازخورد به محیط خارجی و بالعکس.

هدایت تغییر سازمانی از طریق چابک

با این حال، نمی توان واقعاً انتظار داشت که سازمان ها از Agile در «قطره کلاه» استقبال کنند، در واقع، چالش اصلی پیش روی رهبران کسب و کار این روزها این است که چگونه به روش شناسی چابک منتقل شوند بدون اینکه بسیاری از مسائل میراثی در راه باشد. فرآیند تغییر

بنابراین، آنچه کارشناسان برجسته مدیریت پیشنهاد می کنند این است که ابتدا روش های فعلی انجام کارها منجمد شود، روش چابک معرفی شود و سپس به تدریج به پارادایم جدید منتقل شود تا نتیجه خالص یا خروجی سازمانی باشد که از روش چابک استفاده می کند.

در حالی که مانند تمام تئوری های مدیریت، این روی کاغذ آسان به نظر می رسد، واقعیت این است که عملی کردن آن در عمل دشوار است.

بنابراین، آنچه ما توصیه می کنیم این است که رهبران کسب و کار، تغییر را هدایت کنند و بر این نکته تأکید کنند که استقبال از Agile در درجه اول بیش از هر چیز دیگری یک تغییر ذهنیت است و از این رو، ترکیب افراد و روش هایی که به یکدیگر می پردازند، موفقیت یا غیر آن را تعیین می کند. از تغییر پیشنهادی

نمونه هایی از دنیای واقعی

با توجه به این نکته که Agile برای رویارویی با دنیای VUCA مناسب ترین است، اجازه دهید چند مثال از دنیای واقعی برای توضیح دیدگاه خود بیاوریم. هم گوگل و هم فیسبوک به شدت به تغییرات سریع چشم انداز خارجی واکنش نشان می دهند و زمان زیادی را در تبادل سیمبیوتیک با کاربران خود و سایر طرف های خارجی صرف می کنند.

بنابراین، اگر آنها نیاز به پاسخگویی به هر رویداد خارجی، بازخورد یا تبادل اطلاعات از محیط خود داشته باشند، تیم‌های مسئول مربوطه نمی‌توانند بگویند که جزئیات را به تیم مربوطه منتقل کرده‌اند و دست خود را از موضوع بشویند.

درعوض، همه تیم ها و واحدهای تجاری باید به تنهایی قادر به دریافت، پردازش، اقدام و بستن حلقه اطلاعاتی باشند.

علاوه بر این، آنها باید این کار را به سرعت، با اطلاعات ناقص، و با احتمال پیشی گرفتن رویدادهای دیگر، انجام دهند.

به عبارت دیگر، این بدان معناست که با تغییر سریع رویدادهای خارجی، ابهامات موجود، پیچیده و نوسان، شرکت های چابک آنهایی هستند که می توانند پاسخگوی چنین الزاماتی باشند.

در واقع، بسیاری از متفکران کسب‌وکار بر این عقیده هستند که Agile نشان‌دهنده تحول طبیعی در تغییرات سازمانی از دیدگاه سیستم‌ها، دیدگاه سازمان باز، تا نمای چابک است که در آن سیال بودن وضعیت نیازمند پاسخ‌های بسیار غیرعادی (برای پرسنل دوره قبل) است.

نتیجه

در نهایت، Agile برای استارت‌آپ‌ها مناسب‌تر است و کارآفرینانی که می‌خواهند اولین کسانی باشند که نوآوری در حال تغییر بازی خود را به بازار عرضه می‌کنند، می‌توانند به خوبی از این روش استفاده کنند، زیرا نه تنها پذیرش بدون مشکلات میراث برای آنها آسان‌تر است، بلکه متناسب با زمان و بودجه‌شان است. مسائل محدودی که برای استارت آپ های اولیه رایج است.

برای نتیجه گیری، ما احساس می کنیم که Agile اینجاست تا بماند و از آنجایی که سازمان های بیشتر و بیشتر نقاط مثبت را می بینند و روی نقاط منفی کار می کنند، برای فارغ التحصیلان مدیریت، فارغ التحصیلان مهندسی، و برای هر کسی که کنجکاو در مورد روندهای کسب و کار است، منطقی به نظر می رسد که عمیق تر و عمیق تر کاوش کنند. در مورد این روش هیجان انگیز و تغییر بازی بیشتر بدانید.

بدون نظر

پاسخ دهید