3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

چالش های یافتن کشیش ها و کارکنان جدید برای کلیساها

یافتن رهبران جدید

ویلیام وندربلومن رئیس/مدیر عامل گروه جستجوی واندربلومن است که در آنجا به سازمان‌های مبتنی بر ایمان کمک می‌کند تا تیم‌های بزرگ بسازند. ما این فرصت را داشتیم که با ویلیام در مورد مشکلات مربوط به کارمندان یک کلیسا صحبت کنیم و یاد گرفتیم که چه چیزی یک کشیش را رهبر خوبی می کند.

کمی درباره سابقه خود به ما بگویید

چرا تصمیم به ایجاد یک سازمان کارکنان کلیسا گرفتید؟

پس از اینکه سال ها فرصت خدمت به کلیسا را ​​به عنوان کشیش ارشد داشتم، برای مدت کوتاهی وارد دنیای شرکت ها شدم. من برای یک شرکت بزرگ کار می کردم، اما این شغل مناسب نبود. با این حال، در طول مدت حضورم در آنجا، دیدم که این شرکت بزرگ با استفاده از یک شرکت جستجوی اجرایی چقدر سریع و مؤثر در یافتن استعدادهای برتر بوده است. کلیساها بسیار، بسیار کندتر و مؤثرتر حرکت می کنند. شروع به تعجب کردم، “آیا می توانیم راه حلی برای کلیسا بسازیم که به خوبی آنچه در دنیای تجارت وجود دارد؟” این یک سفر طولانی و شگفت انگیز از ترک شغل من (تازه ازدواج کرده، در سال 2008) و شروع یک تجارت روی میز کارت با اندکی پس انداز تا یک تیم سرگرم کننده متشکل از حدود 35 نفر که به کلیسا در سراسر جهان خدمت می کنند، آغاز کرد.

برخی از تفاوت های مهم بین تلاش برای پر کردن یک پست رهبری کلیسای شبانی یا مشابه و تلاش برای پر کردن یک موقعیت رهبری اجرایی در یک شرکت چیست؟

شباهت های زیادی وجود دارد، اما می توانم بگویم دو عامل در دنیای کلیسا برجسته است که منحصر به فرد هستند:

  1. تفاوت های ظریف. هر کلیسایی که با آن کار می کنیم منحصر به فرد است. این بخشی از این است که چرا لوگوی ما کمی شبیه دانه های برف است. از الهیات گرفته تا نظام های خانواده و تغییر مدارا، فهرست معیارها برای درک کلیسا ادامه دارد و ادامه دارد. در تجربه من، این حتی پیچیده تر از کشف فرهنگ شرکت است.
  2. مهارت های نرم مهارت های افراد در همه جا اهمیت دارد، به ویژه در سازمان های داوطلبانه مانند کلیساها. مهم نیست که چقدر یک رهبر خوب یا چقدر واعظ جذاب است، اگر یک نامزد فاقد مهارت های مردمی برای هدایت تغییرات، نمایش، و پستی و بلندی ها باشد، شکست خواهد خورد. که بسیار متفاوت از یک شرکت است.

این جمله را تمام کنید: “بزرگترین چالش پیش روی فردی که مسئول نظارت بر عملکرد یک کلیسا است این است…”

سرعت. متأسفانه، اگر در مورد یک کشیش با سابقه که از ظلم افتاده، سوخته، یا اخراج شده است، مطالعه می‌کنید، احتمالاً ما از آن مطلع بوده‌ایم و ممکن است به کلیسا کمک کنیم تا قطعات را انتخاب کند. صادقانه بگویم، به نظر می رسد که این مشکل بیشتر از همیشه است. همانطور که “چرا” پشت این همه گیری را مطالعه می کنیم، سرعت زندگی/کار/وزارت را به عنوان یک مخرج مشترک می بینیم. یک کشیش “سقوط” را به من نشان دهید، و شرط می بندم که می توانم یک خط مستقیم به کشیش خسته بکشم. مشاغل زیادی (در صورت وجود) وجود ندارند که زندگی حرفه ای، خانوادگی، رابطه ای و معنوی شما را مصرف کنند. در یک جهان متصل به über با رشد بسیار بالا در کلیسای بزرگ، سرعت بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

آیا دلایلی وجود دارد که یک کاندیدای کشیش واجد شرایط در یک کلیسای خاص عملکرد خوبی نداشته باشد؟

بله: عدم تناسب. می دانم که در هر محیط کاری مناسب است، اما قرار دادن کشیش در کلیسا شبیه پیوند قلب است. نمی خواهم دراماتیک به نظر برسم، اما وقتی از ما خواسته می شود یک کشیش جدید پیدا کنیم، اساساً از ما خواسته می شود که به خارج از یک هیئت محلی (جماعت) برویم و فردی بیگانه با بدن را پیدا کنیم تا وارد شود و سیستم های اصلی را اداره کند. کلیسا. برخلاف برخی از تنظیمات شرکتی که در آن یک رهبر جدید می تواند تغییر را اجباری کند، کشیش ها در توانایی خود برای تنظیم مجدد جدول محدود هستند. همانطور که قلب نمی تواند بدن را تغییر دهد، کشیش ها نیز باید متناسب باشند. و هر پزشک پیوند خوب به شما می گوید که می توانید قلب سالم را در بدن سالم قرار دهید، اما اگر بافت ها با هم مطابقت نداشته باشند، نتیجه کشنده است.

طبق تجربه شما، آیا کشیش ها کمتر یا بیشتر از یک فرد معمولی رهبران ماهری هستند؟

از برخی جهات، آنها در رهبری خدمتگزار بهتر از بسیاری از مدیران شرکتی هستند که من می شناسم. اما از راه‌های دیگر، مانند فکر کردن به P&L، سرمایه‌گذاری کمک‌های مالی کلیسا برای ارائه مؤثرترین بازده سرمایه‌گذاری، و اداره تجارت کلیسا، کشیش‌ها باید برخی از یادگیری‌ها را انجام دهند. من تا زمانی که بیرون از کلیسا نبودم و مجبور شدم بفهمم چگونه یک تجارت بسازم (که هنوز در حال کشف کردن آن هستم) چیزی را که نمی‌دانم نمی‌دانستم.

امروزه چه نوع مهارت های رهبری در بسیاری از رهبران یا مدیران کلیسا وجود ندارد؟

همه رهبران نیاز به رشد دارند. اما در دنیای شبانی، بین آنچه در کالج یا حوزه علمیه کتاب مقدس تدریس می شود و آنچه برای اداره یک کلیسا لازم است فاصله وجود دارد. من به یکی از بهترین حوزه های علمیه که می شناسم (پرینستون) رفتم و حتی یک کلاس در مورد اجرای بودجه، رهبری یک جلسه هیات مدیره یا هیات مدیره، یا تدوین یک برنامه استراتژیک ندیدم. خوشبختانه، من علاقه و رشد زیادی در ادامه تحصیل توسط و برای کشیشان در این مناطق مشاهده می کنم، و شرط می بندم که در سال های آینده پیشرفت کنند.

چه نوع سبک های رهبری هنگام مدیریت و اداره یک کلیسا به بهترین وجه عمل می کنند؟

کدام سبک ها معمولاً اصلاً خوب کار نمی کنند؟

یک کتاب کامل در این سوال وجود دارد، اما به طور خلاصه، “فرماندهی و کنترل” فقط در کلیساها کار نمی کند. حتی قوی ترین سخنرانان نیز باید بتوانند مردم را بدون اجبار رهبری کنند. مانند دنیای شرکت‌ها، که با ظهور نسل هزاره سروکار دارد، همکاری و سازمان‌های مسطح در حال افزایش هستند و در میان مؤثرترین کلیساهایی که می‌بینیم بسیار رایج هستند.

آیا یک کشیش باید یک رویکرد رهبری برای رهبری یک جماعت و یک رویکرد متفاوت برای رهبری هیئت و/یا کارکنان کلیسا داشته باشد؟

اصالت کلید رهبری شبانی است. هیچ کشیش «روی صحنه» و کشیش «اتاق هیئت» مجزا وجود ندارد. فرقی نمی کند سبک رهبری، اگر در کلیسا معتبر نباشد، افراد جدیدی را جذب نمی کند – و اعضای موجود را دفع می کند. بیل مک کارتنی، مربی سابق فوتبال کلرادو، زمانی گفت: “موفقیت زمانی است که افرادی که شما را به بهترین شکل می شناسند، شما را بیشتر دوست داشته باشند و به شما احترام بگذارند.” من فکر می‌کنم اگر کشیش‌ها بتوانند روی آن هدف تمرکز کنند، بقیه رهبری در جای خود قرار می‌گیرند.

آیا پیش بینی می کنید که کشیش های واجد شرایط کافی برای رهبری همه جماعت های آمریکا در آینده وجود داشته باشد؟

اعداد خوب به نظر نمی رسند بیبی بومرزها به تعداد بی سابقه بازنشسته می شوند و بحران جانشین پروری که سال ها درباره آن می نویسیم بسیار واقعی می شود. اما علیرغم اعداد و ارقام، خدایی که من می شناسم و به آن اعتماد دارم، خدایی است که زمانی فراهم می کند که به نظر می رسد راه دیگری وجود ندارد. من این تمهید را در نحوه برنامه ریزی و آموزش کلیساها برای آینده می بینم و این مرا امیدوار می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =