3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

ایجاد روابط مستحکم تجاری – موراگ بارت

ایجاد روابط مستحکم تجاری

موراگ بارت نویسنده پرفروش Cultivate: The Power of Winning Relationships و The Future-Proof Workplace است. است. او همچنین بنیانگذار و مدیر عامل SkyeTeam، یک شرکت بین المللی توسعه رهبری است. ما این فرصت را داشتیم که با موراگ در مورد اینکه چرا روابط قوی مهمترین عامل موفقیت تجاری است صحبت کنیم.

کمی در مورد سابقه خود به ما بگویید. چرا تصمیم به ایجاد SkyeTeam گرفتید؟

من در ابتدا قصد داشتم مهندس شوم، اما در عوض بیش از 10 سال را در امور مالی گذراندم. من این فرصت را داشتم که با بسیاری از شرکت ها و صنایع کار کنم و باید تصمیم می گرفتم که برای حمایت از برنامه های رشد آنها وام بدهم یا خیر. چیزی که من خیلی سریع متوجه شدم این است که داشتن یک محصول، خدمات یا ایده عالی برای تضمین موفقیت کافی نیست. شرکت‌هایی که موفق بودند (که در آن روزها به این معنی بود که می‌توانستند به بانک من بازپرداخت کنند) آن‌هایی بودند که زمان و تلاش زیادی را برای انجام کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کردند.

من SkyeTeam را راه اندازی کردم زیرا دیدم شرکت ها، تیم ها و افراد خوب به دلیل عدم توجه به ایجاد روابط حرفه ای شکست می خورند. ما اکنون با بیش از 4000 رهبر از 20 کشور و در 4 قاره کار کرده ایم. پیام واضح است: شما نمی توانید در تجارت یا زندگی موفق باشید مگر اینکه در ایجاد روابط برنده موفق باشید.

کدام مشکلات رایج در یک شرکت یا سازمان را اغلب می توان به روابط ضعیف یا غیرمولد ردیابی کرد؟

بیشتر مشکلات را می توان در انتظارات نادرست یا سبک های مختلف ردیابی کرد. این برچسب اشتباه “مهارت های نرم” است که تضمین می کند می توانید نتایج سخت را ارائه دهید!

  • کار با یک همکار دشوار
  • گرفتار بدترین سیاست اداری، تغییر اتحادها و سیلوها
  • به دنبال این هستید که حرفه خود را به سطح بعدی ببرید
  • یک پروژه مهم با شکست دیگری روبرو شده است

اغلب از ما خواسته می شود تا در حل مشکلاتی که به نظر می رسد در کسب و کار هستند، اما مسائل مربوط به رابطه هستند، کمک کنیم. به عنوان مثال، یک شرکت جهانی دو سال سرمایه‌گذاری کرده بود تا یک محصول جدید را عرضه کند، اما با افزایش هزینه‌ها و تاخیرهای مداوم مواجه شد. وقتی با تیم مصاحبه کردیم، متوجه شدیم که در مورد نقش‌ها و مسئولیت‌ها، عدم پاسخگویی به نتایج، و درگیری‌های درونی و سیاست درون تیم، شفافیت وجود ندارد. ما گروه را از طریق یک سری رویدادهای تسهیل‌شده طی کردیم که تضمین می‌کرد همه در یک صفحه هستند. شاید همه آنها همدیگر را دوست نداشتند، اما توانستند با احترام با هم کار کنند. در نتیجه، پروژه به مسیر خود بازگشت و به موقع راه اندازی شد.

“ذهنیت متحد” چیست و چرا برای موفقیت مهم است؟

یک “ذهنیت متحد” پایه و اساس پرورش روابط حرفه ای شما است. چه شبکه روابط شما به نفع شما باشد و چه علیه شما، شما قربانی نیستید. شما با عمل یا عدم اقدام به ایجاد سبد روابط خود کمک کرده اید. باهوش بودن و از نظر فنی عالی در کاری که انجام می دهید، شرط ورود به حرفه شماست. آنچه تحقیقات همچنان نشان می دهد این است که شما باید بر مهارت های بین فردی و اجتماعی تسلط داشته باشید و روی روابط حرفه ای خود سرمایه گذاری کنید تا از موفقیت طولانی مدت در حرفه خود اطمینان حاصل کنید. وقتی شرایط خوب است، متحد بودن آسان است. آزمون واقعی هر رابطه این است که وقتی قرار نیست همه چیز برنامه ریزی شود چه اتفاقی می افتد.

آیا چالش های پیش روی مدیران و رهبران شرکت ها در سراسر جهان یکسان است؟

یا بسته به کشور یا قاره تفاوت هایی وجود دارد؟

من این فرصت را داشته ام که با رهبران در سراسر جهان کار کنم، و همه آنها داستان ها و ناامیدی های مشابهی را از روابط با همکاران خود به اشتراک می گذارند. نحوه نشان دادن رفتار خصمانه ممکن است در منطقه متفاوت باشد، اما استرس اساسی و تأثیر روابط کاری ضعیف یکسان است.

برخی از مهم ترین مسائلی که امروزه دپارتمان های منابع انسانی با آن مواجه هستند چیست؟

بخش های منابع انسانی در خط مقدم تغییر هستند. تغییر انتظارات در مورد اینکه کار چیست، جمعیت شناسی با عمر کاری طولانی تر، و جهانی شدن چالش های جدیدی را برای نحوه سازماندهی و ساختار کار ما ایجاد می کند. متأسفانه، بسیاری از شیوه های منابع انسانی ما هنوز ریشه در قرن هجدهم دارند، زمانی که برای کنترل نیروی کار بی سواد طراحی شده بودند که در دفتر کار می کنند. آنها مطمئناً برای دوران مدرن نیروی کار انعطاف پذیر (اقتصاد گیگ) یا سرعت سریع تغییر طراحی نشده اند. من معتقدم که نگرش ما نسبت به کار، کجا، چگونه، چرا و زمانی که اتفاق می افتد باید تغییر کند.

هنگامی که یک برنامه تیم سازی را در یک شرکت اجرا می کنید، چگونه مطمئن می شوید که تیم ها پس از تکمیل برنامه، عملکرد خود را بهبود می بخشند؟

رویکرد ما تمرکز بر تیم سازی به عنوان یک سفر است، نه یک مقصد. این احتمال وجود دارد که تیم طی یک دوره زمانی به وضعیت فعلی خود رسیده باشد و به این ترتیب ظرف یک ساعت “درمان” یا به سطح بعدی منتقل نخواهد شد! این رویکرد ما است:

  • قبل – کل تیم را در تشخیص نقاط قوت، شکاف ها و نیازهای تیم مشارکت دهید. ما با همه مصاحبه می کنیم و سهامداران/مشتریان تیم را شامل می کنیم تا بفهمیم چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.
  • در طول – ایجاد یک عقب نشینی تیمی با تاثیر بالا و فعال که شامل نیازهای تجاری و تیمی است. موفقیت تعادل ظریف هر دو عنصر است.
  • بعد – شامل تقویت مداوم و مسئولیت پذیری برای اطمینان از اینکه رفتارها در نحوه انجام کار تیم تعبیه شده است.

وقتی می‌خواهید نیازهای یک سازمان را به‌عنوان بخشی از برنامه توسعه رهبری تشخیص دهید، آیا حوزه‌هایی وجود دارد که شرکت‌ها معمولاً در آن کمبود دارند که رهبران شرکت‌ها از آن بی‌اطلاع باشند؟

اغلب، متوجه می شویم که رهبران نقطه کور هستند. آنها یا از پرسیدن این سوال دست کشیده اند، “چگونه پیشرفت کنیم” و بنابراین دیگر نیازی به تغییر نمی بینند، یا سوال را می پرسند اما برای شنیدن پاسخ باز نیستند. متأسفانه، تغییر یک گلوله نقره ای نیست. نیاز به تلاش، تمرین و فراموش کردن رفتارهای قدیمی دارد. بدون تعهد به پرسیدن سوالات سخت، گوش دادن به پاسخ ها و پیگیری، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. کسری مشترک عدم تعهد به یک یا چند مورد از این زمینه ها است.

چه توصیه ای به مدیری دارید که در تلاش است تا یک تغییر شغلی دشوار را پشت سر بگذارد؟

بزرگ‌ترین اشتباهی که هر یک از ما می‌توانیم مرتکب شویم (و من می‌دانم چون این کار را انجام داده‌ام) این است که به تنهایی از پس هر تغییر شغلی دشواری برآییم. به همین دلیل است که داشتن یک متحد، یا در حالت ایده آل، تیمی از متحدان، ارزشمند است. وقتی در تیمی از متحدین هستیم، اشتباه کردن به یک فرصت یادگیری تبدیل می شود. ریسک آگاهانه به جای اینکه از آن اجتناب شود، یک انتخاب انرژی بخش و عمدی است و چالش را می توان به اشتراک گذاشت. خواه این انتقال را با تیم خود به اشتراک بگذارید، یا با یک مربی اجرایی/کارشناس رهبری مانند من، احتمالاً موفقیت شما افزایش یافته و خطرات کاهش می یابد. موفقیت سفری است که به بهترین نحو با یک متحد به اشتراک گذاشته شود!

در آینده، چه نوع رهبران شرکتی یا سبک‌های رهبری به دلیل ناموفق، بی‌سود و/یا غیرمولد بودن، کنار خواهند رفت؟

در محل کار ثابت آینده ، ما در مورد اینکه چگونه سبک رهبری فرماندهی و کنترل مدرسه قدیمی کنار خواهد رفت، بحث می کنیم. “حرکت درخشان” که ممکن است در گذشته تحمل شده باشد، در آینده پذیرفته نخواهد شد. در عوض، ما شاهد حرکتی آشکار به سمت رهبری خدمتگزار و رهبری مشارکتی خواهیم بود – رویکردی که به یک هدف بزرگتر و یک میراث مثبت مرتبط است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =