هر فلسفه مدیریتی و فرآیندهای مرتبط با آن جوانب مثبت و منفی دارد. مدیریت استعدادها نیز از این امر مستثنی نیست. در حالی که بسیاری از سازمان‌ها صرفاً از داشتن آن در زیر چتر خود خودداری می‌کنند، زیرا هزینه آن برای خزانه‌داری تمام می‌شود، برخی دیگر به همان اندازه آن را به‌عنوان یک فرآیند مدیریت افراد مؤثر تأیید می‌کنند.

قبل از بحث در مورد مزایای مالی مدیریت استعداد، موارد زیر ممکن است مورد علاقه ما باشد و ارزش فکر کردن را داشته باشد:

  1. بیشتر سازمان ها وقتی صحبت از مدیریت افراد می شود، کوته بین هستند.
  2. مدیریت مردم ممکن است با سرمایه داران خالص خوب پیش نرود.
  3. سازمان ها و صنایع با سرعتی سریع تر از سرعت تولید استعداد در حال رشد هستند.
  4. کمبود متخصصان با استعداد و ماهر هم در بالا و هم در پایین وجود دارد.
  5. به دلیل کاهش رقابت و در نتیجه فقدان متخصصان با استعداد، نرخ فرسایش در تمام صنایع، به ویژه در صنعت خدمات افزایش یافته است.
  6. شکار غیرقانونی به یک امر عادی تبدیل شده است. حفظ کارکنان به پاشنه آشیل شرکت ها تبدیل شده است.

تمام عبارات ذکر شده در بالا به وضوح نشان می دهد که استعدادها نمی توانند با صنعت در حال رشد همگام شوند و همچنین این صنعت نتوانسته است مجموعه ای از افراد با استعداد را مطابق با نیاز خود پرورش دهد. رشد سریع صنعت به این معنی بود که برای راه های آینده نیاز به متخصصان با استعداد وجود خواهد داشت و متأسفانه به نظر می رسید شرکت ها این را از دست داده اند. امروزه خانه‌های تجاری دارای علایق متنوعی در صنایع مختلف هستند، فرصت‌های شغلی به سرعت در حال ظهور هستند، اما متأسفانه استعدادها در حال کاهش است. این به میزان زیادی از امور مالی یک سازمان می گوید.

بیایید ببینیم چگونه.

فرسودگی کمتر به معنای هزینه کمتر برای استخدام است: BPOها و استارت‌آپ‌ها، برای مثال در جایی که نرخ فرسایش بالاترین میزان است، هر از چند گاهی در جستجوی افراد مشغول هستند. در حال حاضر این ضرر مالی به سازمان وارد می کند. یک سازمان نه تنها به یک کارمند برای کارش پول می دهد، بلکه مبلغ قابل توجهی را نیز برای آموزش و توسعه آنها هزینه می کند. انتقال مهارت و تخصص وجود دارد و زمانی که همان کارمند پس از مدت کوتاهی از سازمان خارج می شود، برای دومی هزینه دارد.

وقتی چنین سناریویی در سطح بالا رخ می دهد، مشکل حتی بدتر می شود. یک موقعیت اجرایی خالی می تواند هزینه گزافی برای یک سازمان داشته باشد. راه حل – یک مدیریت استعداد مناسب می تواند این مشکل را حل کند. حقایق زیر در اینجا قابل تامل است:

  1. کارکنان جدید فقط از نظر غرامت 30 تا 60 درصد بیشتر از کارمند فعلی برای شرکت هزینه دارند.
  2. هزینه های اضافی برای آموزش و پرورش فرد جدید متحمل می شود.
  3. فرآیند استخدام به خودی خود هزینه های زیادی برای یک سازمان دارد، از تبلیغات یک پست گرفته تا جذب استعدادها و در نهایت لیست کوتاه و استخدام یک نفر برای این کار. اغلب زمانی که نیاز فوری است در استخدام سازش وجود دارد.

سازمان ها به وضوح باید به دنبال راه حل ها و طراحی و توسعه استراتژی حفظ کارکنان، پاداش ها و شناخت بهتر باشند. مدیریت عملکرد باید مورد توجه قرار گیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =