3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

چگونه فهرست انیاگرام رهبری Mattone می تواند برای شما کار کند

بیشتر مردم به اندازه کافی خودآگاه هستند تا بفهمند شخصیت، خودپنداره، ارزش‌ها، آرایش عاطفی و الگوهای فکری آنها – به عبارت دیگر، نقاط قوت درونی آنها چیست. اما همه نمی دانند که چگونه نقاط قوت (و ضعف) درونی به ویژگی هایی تبدیل می شود که در سبک رهبری آنها مشهود است. این ویژگی های ظاهری رفتارهای رهبری هسته بیرونی ما هستند. یکی روی دیگری تأثیر می گذارد. قدرت، بلوغ، و کیفیت هسته درونی یک فرد از طریق قدرت رهبری هسته بیرونی، سرزندگی و اثربخشی به دست می آید.

ارزیابی رهبری

بلوغ چیزی است که رهبران بزرگ را از سایر رهبران جدا می کند.

هر شرکتی متفاوت است، و باید به روشی خاص هدایت شود، بنابراین هیچ سبک رهبری واحدی وجود ندارد که «درست» باشد. هر کسی که می خواهد مؤثرترین رهبر ممکن باشد باید نقاط قوت و ضعف خود را در رفتارهای درونی و بیرونی خود بداند. تعالی در رهبری تا حد زیادی مستقل از ویژگی غالب یک فرد است، اما بیشتر تابعی از بلوغ کلی ویژگی های فرد است. همه اینها در ترکیب منحصر به فردی قرار می گیرند که اثربخشی رهبری هر فرد را تشکیل می دهد.

بیست سال پیش، فهرست Mattone Leadership Enneagram Inventory یا MLEI را ایجاد کردم. چندین سال طول کشید تا بتوانم این ابزار ارزیابی قدرتمند را توسعه دهم، آزمایش کنم، و اعتبار سنجی کنم، و اطمینان حاصل کنم که MLEI به صورت تجربی و تجربی با مدیران اجرایی در مکان‌ها و صنایع مختلف مطابقت دارد. البته هیچ ابزار ارزیابی کاملی نیست، اما MLEI اندازه گیری دقیق بلوغ هسته درونی فرد است. نقاط قوت و هدایایی را که باید از آنها استفاده کرد و همچنین فرصت های بهبود را شناسایی می کند. من متوجه شده ام که مشکلات رهبری تقریباً همیشه به نوعی از عدم بلوغ منتهی می شود. خوشبختانه، نابالغی زمانی قابل غلبه بر آن است که بتوان آن را شناخت و درک کرد.

MLEI بر اساس یک انیاگرام، یک نمودار نه نقطه ای است که منشا آن را به دوران باستان مرتبط می کند. انیاگرام به افراد کمک می کند تا الگوهای فکری، عواطف و احساسات خود (یا شخص دیگری) را ترسیم کنند و اندازه گیری دقیقی از بلوغ کلی هسته درونی آن فرد ارائه می دهد. سه ترکیب اصلی ویژگی رهبر وجود دارد و هر یک از اینها به سه زیرگروه تقسیم می شوند. ما در هر سه ترکیب صفت عمل می کنیم و همه ما دارای هر یک از 9 صفت فرعی هستیم. اما رهبری بر اساس اینکه کدام ویژگی فعال‌ترین و غالب‌تر است، و همچنین میزان بلوغ هر یک از این 9 صفت (که تا حد زیادی سطح بلوغ کلی را تعیین می‌کند) متفاوت است.

افرادی که از صمیم قلب رهبری می کنند

“رهبران قلب” تمایل دارند که دریابید که احساسات آنها بزرگترین نقاط قوت و بزرگترین نقاط ضعف آنها است. با این حال، هنگامی که رهبر قلب بالغ است، یکی از تحسین برانگیزترین ویژگی های آنها توانایی آنها در ترکیب موفقیت آمیز احساسات خود در رهبری است تا آنها را روباتیک یا بی احساس نبینند. Heart Leaders شامل سه زیرگروه است:

  • یاوران، رهبران قلبی هستند که به ویژه همدل هستند و روابط نزدیکی ایجاد می کنند. وقتی بالغ می‌شوند، به خوبی از پس تعارض بر می‌آیند، اما بدون بلوغ می‌توانند افراد را دستکاری کنند و خودخواهی نشان دهند.
  • سرگرمی ها رهبران قلبی هستند که موفقیت را در جلو و مرکز خودپنداره خود قرار می دهند. سرگرم کننده نابالغ، کاریزماتیک و الهام بخش، می تواند نسبت به رقبا کاملاً حسود و خصمانه باشد.
  • هنرمندان سومین زیرگروه Heart Leaders هستند. همانطور که انتظار دارید، آنها خلاق و مبتکر هستند و در انتقال احساسات خوب هستند. با این حال، هنرمندان نابالغ می‌توانند بیش از حد خود را درگیر کنند و خواسته‌های غیرواقعی داشته باشند.

افرادی که از سر رهبری می کنند

مربیگری رهبری

برخی از رهبران تحلیلی و روشمند هستند و می توانند به تیم ها در دستیابی به نتایج شگفت انگیز کمک کنند.

به اصطلاح رهبران ارشد در فکر کردن و انجام کارها عالی هستند. در واقع، آنها می توانند کارهای شگفت انگیزی را انجام دهند. وقتی به بلوغ رسید، رهبران ارشد می توانند تیم ها را به سطوح حتی چشمگیرتری از موفقیت هدایت کنند. ناامنی معمولاً چیزی است که یک رهبر را از مسیر خارج می کند و مانع از کسب بلوغ لازم می شود. متفکران، مریدان و فعالان سه زیرگروه رهبران هستند.

  • متفکر تحلیل گر است و قادر است رشته های فکری پیچیده را به عمل تبدیل کند. آنها حلال مشکلات استثنایی هستند، اما می توانند کند عمل کنند و منتظر بمانند تا شرایط عالی باشد (که البته هرگز چنین نیست).
  • شاگردان قابل اعتماد، وفادار و سازنده هستند. در حالی که مرید بالغ می تواند بسیار مؤثر باشد، وابستگی بیش از حد به اقتدار و فقدان ابتکار می تواند مرید را از مسیر خارج کند.
  • فعالان، رهبرانی هستند که دائماً در حال تلاش و تلاش برای رسیدن به دستاوردهای تعریف شده هستند. اگرچه دیدگاه کلی مثبت است، اما استفاده از فعالیت برای فاصله گرفتن از درد پنهان می تواند یک فعال را از مسیر خارج کند.

افرادی که از روده رهبری می کنند

رهبران روده به شدت با محیط خود درگیر هستند، و بسیاری از ناامیدی رهبر نابالغ روده از این واقعیت ناشی می شود که ما در دنیایی معیوب زندگی می کنیم. رهبران روده می توانند ناامید شوند اگر به جایگاهی که می خواهند دست یابند، و همچنین زمانی که مردم انتظارات خود را برآورده نکنند. رانندگان، داوران و کمال گرایان سه زیرگروه Gut Leaders هستند.

  • رانندگان قاطع هستند و دوست دارند مسئولیت را بر عهده بگیرند، اما رانندگانی که بلوغ کافی ندارند، می توانند آنقدر روی «ساخت آن» متمرکز شوند که از دیگران استثمار کنند.
  • داوران رهبران اصلی هستند که می دانند چگونه زمینه های مشترک پیدا کنند و مردم را دور هم جمع کنند. مشکلات زمانی رخ می‌دهند که اعضای تیم به دیدگاه ایده‌آل داور در مورد آنها عمل نکنند.
  • افراد کمال گرا می توانند به نتایج شگفت انگیزی دست یابند که به سختی می توان از آنها ایراد گرفت. با این حال، در عین حال، آنها می توانند بسیار انتقادی باشند و به دلیل ترس از اشتباه باعث فلج شدن تیم شوند.

بلوغ برای موفقیت رهبری ضروری است

دانستن اینکه چگونه هر یک از سه نوع رهبر و زیرشاخه‌های آنها در یک فرد ظاهر می‌شوند، مهم است، اما همچنین مهم است که بدانید کدام افکار و رفتارها احتمال دارد آن شخص را از مسیر خارج کند. رهبری که نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسد، اصیل و صادق است و در صورت بروز نگرش‌ها یا اقدامات بالقوه منحرف‌کننده، برای بازگشت به مسیر آسان‌تر است.

اگر روندی را که در کتاب رهبری هوشمند من شرح داده شده است بخوانید ، می توانید در مورد ویژگی ها و سطح بلوغ خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. شما همچنین یاد خواهید گرفت که بهترین چیزها را در مورد ترکیب منحصر به فرد ویژگی های رهبری خود ایجاد کنید و بر نگرش ها و اقداماتی که شما را عقب نگه می دارد غلبه کنید. من از شما دعوت می کنم که همه وبلاگ من را بررسی کنید و یاد بگیرید که چگونه می توانید مهارت های رهبری و بلوغ مورد نیاز خود را در قرن بیست و یکم توسعه دهید. شما می توانید MLEI را به صورت آنلاین با هزینه اسمی دریافت کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =