چگونه یک ارائه عالی ایجاد کنیم؟

در اینجا چند نکته برای اطمینان از ارائه عالی وجود دارد …

 

  1. اهداف را بیان کنید: یک ارائه کننده باید مطمئن شود که هدف ارائه را درک می کند. گاهی اوقات یک ارائه خوب نمی تواند تأثیر بگذارد زیرا مخاطب مشخص نیست ارائه درباره چیست. یک راه خوب برای شروع یک ارائه، بیان واضح / ذکر / گنجاندن اهداف در ارائه است. 
  2. مخاطبان خود را تجزیه و تحلیل کنید: مجری باید بیشتر در مورد مخاطبان هدف خود بیابد. خواه مخاطب سابقه تحصیلی خاصی داشته باشد یا از طبقه متوسط ​​بالا باشد یا متوسط. بر اساس موضوع / موضوع ارائه، دانستن برخی جزئیات خاص از مخاطبان هدف بسیار مهم است. این همچنین به ایجاد ارتباط با مخاطب در حین ارائه کمک می کند. 
  3. از متن سنگین در اسلایدهای پاورپوینت اجتناب کنید: معمولاً ارائه ها با اسلایدهای پاورپوینت همراه هستند، با این حال، همیشه توصیه می شود از ترکیبی از اشکال مختلف یادگیری استفاده کنید. این می تواند یک فعالیت سرگرم کننده، یک مسابقه کوتاه یا داستان کوچک باشد. بیشتر اوقات، اینها روش های یادگیری هستند که باعث ایجاد علاقه در مخاطبان هدف می شوند. اگر همچنان می خواهید از اسلایدها استفاده کنید، در هر اسلاید 10 کلمه یا کمتر بنویسید. تا جایی که ممکن است از نقاط گلوله استفاده کنید. کلمات بیشتر در یک اسلاید خطراتی را به همراه دارد – مخاطب در خواندن آنچه نوشته شده است مشغول می شود تا آنچه ارائه دهنده می گوید یا ممکن است مخاطب با دیدن کلمات زیاد خسته شود. 
  4. تمرین… تمرین… و تمرین: زمانی که مجری در حال ارائه زنده است، احساس کاملاً متفاوت از زمانی است که او فقط در یک اتاق بسته تمرین می کند. ایده خوبی است که مجری در محل [در صورت امکان] تمرین کند. این به او کمک می کند تا با مکان و محیط اطراف آشنا شود. همچنین، یک مجری باید تا حد امکان یادداشت برداری کند و همچنین به سؤالات احتمالی که ممکن است در طول ارائه ارائه شود فکر کند. 
  5. بازبینی اهداف: هنگامی که یادداشت ها ساخته شدند، یک ارائه کننده باید ارائه را با توجه به اهداف ارائه به طور انتقادی تجزیه و تحلیل کند. او باید از خود سؤالاتی بپرسد: “آیا این ارائه با اهداف بیان شده مطابقت دارد؟”، “آیا این ارائه به طور منطقی جریان دارد؟” در سناریوی بازار امروز، اگر فردی بتواند متقاعدکننده فکر کند، بنویسد و ارائه دهد، نیمی از نبرد را برده است.

 

بدون نظر

پاسخ دهید