رابطه سالم کلید ایجاد فضای مثبت در محل کار است.

اجازه دهید چند مهارت ایجاد رابطه را مرور کنیم.

در روابط خود صادق باشید . هرگز به افرادی که با آنها نزدیک هستید دروغ نگویید. اگر به یک رابطه موفق و طولانی مدت فکر می کنید، اساس رابطه شما باید واقعا قوی باشد.

شنونده صبور باشید همیشه به حرف های طرف مقابل گوش دهید. هرگز کسی را دست کم نگیرید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی کسی می تواند یک ایده درخشان داشته باشد. هرگز سعی نکنید عقاید خود را به دیگران تحمیل کنید. واقعاً لازم نیست که طرف مقابل نیز به هر چیزی که شما فکر می کنید درست است، بله بگوید. به ایده او نیز گوش دهید، طوفان فکری کنید و سعی کنید به یک راه حل سودمند متقابل برسید.

در روابط تسلیم باشید همیشه از طرف مقابل انتظار نداشته باشید که به جای شما فکر کند. سعی کنید قدم اول را بردارید. همیشه به این فکر کنید که چگونه می توانید برای دیگران مفید باشید.

یاد بگیرید که کلمات خود را بشمارید. حواست باشه چی میگی. هرگز احساسات کسی را بدون توجه به نام و موقعیت خانوادگی او جریحه دار نکنید. شما حق ندارید به کسی توهین کنید فقط به این دلیل که او با اتوبوس محلی سر کار آمده است.

احترام گذاشتن به دیگران . مافوق باید به زیردستان خود احترام بگذارند، اگر در ازای آن همان انتظار را دارند. روزگاری که رئیس ها هیتلر بودند گذشته است. در سناریوی امروزی هیچ کس به چنین فردی گوش نمی دهد و تقریباً در کتاب های بد همه قرار دارد.

هرگز کسی را گمراه نکن را گمراه نکن اگر احساس می کنید که عضو تیم شما مسیر اشتباهی را طی می کند، فورا او را راهنمایی کنید. افراد در روابط از طرف مقابل انتظار دارند که آنها را در دست بگیرد و حتی در مواقع بحرانی در کنار آنها بایستد. به دیگران پیشنهاد درست بدهید.

همیشه باید در روابط رو راست باشید. هرگز در مورد کسی پشت سر او بد صحبت نکنید.

در روابط شفاف باشید شفافیت در تمام سطوح سلسله مراتب ضروری است. یک مافوق باید با زیردستان خود شفاف باشد و بالعکس.

فرد برای داشتن روابط موفق نیاز به برقراری ارتباط موثر دارد . طرف مقابل باید بفهمد که قصد دارید با چه چیزی ارتباط برقرار کنید. به یاد داشته باشید که باید کلمات صحیح را انتخاب کنید و پیام باید واضح باشد. طرف مقابل را در دوراهی قرار ندهید.

یاد بگیرید مودبانه و در عین حال محکم به مردم نه بگویید . دوستی با همکارانتان به این معنا نیست که باید تمام اسرار خود را فاش کنید و اطلاعات محرمانه خود را فاش کنید. شما باید بدانید که کجا خط را بکشید. هرگز استراتژی های تیم خود را برای هیچکس خارج از تیمتان فاش نکنید، مهم نیست چقدر به شما نزدیک است. اگر این کار را انجام دهید، بقای شما در دفتر یک علامت سوال بزرگ خواهد بود.

لحظه ای که وارد دفتر می شوید، نفس خود را پشت سر بگذارید. در واقع در روابط نیز جایی برای منیت وجود ندارد. با تک تک افراد مهربان باشید. در درازمدت پرداخت می کند.

از حسادت بپرهیزید. هیچوقت از کسی انتقاد نکن

یاد بگیرید که دیگران را ببخشید.

زمان یکی از مهم ترین عواملی است که سرنوشت هر رابطه را چه در روابط اداری و چه در روابط شخصی تعیین می کند. در دفتر، باید به زیردستان، اعضای تیم و اطرافیانتان وقت بدهید. به مشکلات دیگران گوش فرا دهید. با اعضای تیم خود ناهار بخورید، با آنها صحبت کنید اما هرگز در زندگی شخصی آنها دخالت نکنید. روز تولدشان را به آنها تبریک بگویید، با آنها برای گردهمایی های کوچک بیرون بروید یا هر چند وقت یک بار بعد از کار با آنها صحبت کنید. تبادل پیامک چنین ابتکارات کوچکی کمک زیادی به شکستن یخ و تقویت پیوند بین افراد می کند. به یاد داشته باشید، در محل کار، فرد حداکثر زمان خود را با همکاران خود می گذراند. بنابراین همیشه توصیه می شود برای داشتن یک شغل موفق، رابطه سالم با اطرافیان خود در محل کار حفظ کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =