اجازه دهید چند استراتژی ارتباط در محل کار را مرور کنیم:

با این تصور که همکاران اداری هرگز نمی توانند دوستان خوبی باشند وارد دفتر کار نشوید. در واقع افرادی هستند که بهترین دوستان خود را فقط در محل کار دارند. تمام مشکلات شخصی خود را پشت سر بگذارید. از لحظه ورود به دفتر کار را شروع نکنید. کار به این ترتیب یکنواخت می شود. با لبخند به همه سلام کنید. جلسات صبح را فقط در تیم های مربوطه خود شروع کنید. فنجان قهوه خود را همراه خود ببرید. به آنچه طرف مقابل می گوید گوش دهید. هرگز پیشنهادات دیگران را نادیده نگیرید. اعضای تیم باید قبل از نهایی کردن استراتژی‌های حیاتی، با یکدیگر بنشینند و ایده‌های خود را در میان بگذارند.

به جای خرچنگ زدن و شکایت کردن، همیشه صحبت کردن، بحث کردن و حل و فصل مسائل مختلف توصیه می شود . اگر با کسی مشکل دارید، در خلوت با فرد مورد نظر بنشینید و رودررو با او صحبت کنید. هرگز حتی کوچکترین مشکلات را بدون توجه رها نکنید. به من اعتماد کن؛ آنها بعداً منجر به مشکلات اساسی می شوند. مافوق باید در اولین فرصت، در صورت بروز مشکلات مهم، مداخله کنند.

انتقاد یکی از عوامل اصلی است که نه تنها روابط بین کارکنان را خراب می کند، بلکه منجر به ایجاد فضای منفی در محل کار می شود. همانطور که می گویند، حتی در انتهای تاریک ترین تونل نیز نور وجود دارد. به یاد داشته باشید، هیچ فردی در این زمین کامل نیست. شما فقط باید روی ویژگی های مثبت یک فرد تمرکز کنید نه اینکه روی ویژگی های منفی او غلبه کنید. به من اعتماد کن، جهل سعادت است.

جایی برای احساسات در محل کار وجود ندارد. فقط به این دلیل که همکارتان دوست شماست، بیش از حد مالکیت و احساساتی نباشید. از قطعات مقابل خود انتظار زیادی نداشته باشید. از اعضای تیم انتظار نداشته باشید فقط به این دلیل که کارتان تمام شده است برای سیگار کشیدن با شما بیرون برود. او ممکن است مشغول باشد. اگر یاد گرفتید که احساسات خود را کنترل کنید، به من اعتماد کنید. شما هرگز در روابط شکست نخواهید خورد رابطه سالم بین اعضای تیم به این معنا نیست که بتوانید از همکار خود بخواهید برای شما بلیط فیلم رزرو کند یا فرزندتان را از مدرسه انتخاب کند. در رویکرد خود واقع بین باشید.

کمک به یکدیگر در مواقع بحران ضروری است، اما در زندگی شخصی هیچ کس بیش از حد دخالت نکنید . به طور کلی توصیه نمی شود که در ساعات اداری در مورد امور، زندگی های عاشقانه، عشق ورزیدن، قرار ملاقات ها صحبت کنید. حتی اگر می خواهید این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که در ساعات ناهار در حال بحث و گفتگو هستید. بحث در مورد زندگی شخصی گاهی برای شکستن پیوند بین کارمندان ضروری است، اما مطمئن شوید که از حد خود عبور نمی کنید. من مطمئن هستم که هیچ کس دوست ندارد در مورد یک رابطه شکست خورده در محل کار بحث کند. نه حتی تو.

برای داشتن روابط بهتر بین کارکنان باید از علاقه مندی در محل کار اجتناب شود . رؤسا نباید از هیچ فردی صرفاً به این دلیل که خویشاوند آنهاست، طرفداری کنند. چنین چیزهایی در ادارات کار نمی کند. در مورد استراتژی های قابل اجرا برای همه در کابین های بسته بحث نکنید. با زیردستان خود شفاف باشید.

فقط زمانی به دیگران کمک کنید که کار خودتان تمام شده باشد. به یکدیگر انگیزه دهید و از حسادت بپرهیزید.

عادت کار گروهی را در خود ایجاد کنید. مسئولیت ها باید به طور مساوی بین کارمندان بر اساس تخصص و تجربه کاری آنها تقسیم شود.

صادق باشید. اگر فشار زیادی دارید، لطفاً بگویید. کارهای غیر ضروری را از اعضای تیم خود نپذیرید. چنین لطفی روابط را نجات نمی دهد. همیشه بهتر است در ابتدا یک “نه” مودبانه بگویید نه اینکه بعداً با موسیقی روبرو شوید.

به همکاران خود به خصوص همتایان زن احترام بگذارید . کارمندان زن باید در شرکت شما احساس راحتی و امنیت کنند. از صحبت‌های بی‌پرده با هر کسی در محل کار خودداری کنید.

هیچ یک از پرونده های شخصی، پیک ها یا نامه های اعضای تیم خود را فقط به این دلیل که او دوست شماست باز نکنید. چنین رویکردی غیرحرفه ای و غیرقابل قبول است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + نه =