همانطور که می گویند “مشتریان خدا هستند”. برای رشد و موفقیت بلندمدت، شخص واقعاً نیاز به ایجاد یک رابطه عالی با مشتریان و همچنین حفظ رابطه سالم با آنها دارد. شما واقعاً مجبور نیستید برای ایجاد و حفظ رابطه سالم با مشتریان خیلی تلاش کنید. فقط اتفاق می افتد.

با مشتریان خود صادق باشید. هرگز به تعهدات دروغین یا وعده های جعلی تکیه نکنید. اگر از چیزی مطمئن نیستید، لطفاً بگویید. این خودکشی است که به مشتریان خود دروغ بگویید.

در معاملات خود شفاف باشید . مشتریان خود را به خوبی در جریان بگذارید. از طریق ایمیل، اس ام اس یا تلفن با آنها ارتباط برقرار کنید. مشتری شما تمام حقوق دانستن حتی کوچکترین جزئیات یک محصول را دارد. پس از همه او / او برای همان پول می پردازد. چیزی را از آنها پنهان نکنید. آنها در هر صورت از این موضوع مطلع می شوند و همیشه توصیه می شود که از طریق شما به جای دیگران باخبر شوند.

دنبال زندگی مشتری خود نباشید تا سریع تصمیم بگیرید . به آنها زمان و مکان بدهید. تماس های زیاد تلفنی قطعا رابطه شما با طرف مقابل را خراب می کند. علاوه بر این، اگر دائماً مشتری خود را آزار می‌دهید، در زمان معین، او از تماس‌های شما منصرف می‌شود. به جای تماس هر روز با طرف مقابل، یک یادآوری ملایم از طریق اس ام اس یا ایمیل می تواند این کار را انجام دهد. از این گذشته، اگر کسی در مورد محصول شما متقاعد شده باشد، در هر صورت سرمایه گذاری می کند. مهم نیست که یک یا دو بار با او تماس بگیرید.

در مکالمات خود مودب باشید. هرگز از کلمات زشت در گفتار خود استفاده نکنید. کاملا غیر اخلاقی و غیرحرفه ای است. برای حفظ یک رابطه سالم با مشتریان خود، باید یاد بگیرید که کلمات خود را کنترل کنید. هرگز با مشتریان خود بی ادب نباشید.

شنونده صبور باشید به جای تحمیل ایده های خود به مشتریان، به حرف های مشتریان خود گوش دهید. در هیچ یک از جلسات کاری خود ناآماده نروید. به یاد داشته باشید، مشتری شما می تواند هر چیزی را از شما بپرسد. اگر در آن مقطع زمانی چیزی را نمی دانید، همیشه بهتر است به جای دروغ گفتن، بررسی کنید و بعداً با او تماس بگیرید. سعی کنید تمام سوالات مشتری خود را حل کنید.

سعی کنید در تمام جلسات کاری خود یک تماس شخصی بدهید. به مشتریان خود در تصمیم گیری کمک کنید . به آنها پیشنهاد درست بدهید.

هرگز در مورد رقبا و محصولاتشان بد صحبت نکنید. چنین رفتاری کاملاً غیراخلاقی است. اگر محصولات شما واقعاً خوب هستند و نسبت به رقبا برتری دارند، مشتری شما قطعاً روی آنها سرمایه گذاری می کند. لازم نیست خیلی زورگو باشید.

هرگز تماس های مشتری خود را نادیده نگیرید. اگر تماس‌های آنها را از دست داده‌اید، مطمئن شوید که بعداً با آنها تماس می‌گیرید.

به یاد داشته باشید که بازخوردهای مناسب را دریافت کنید . خدمات پس از فروش یکی از عوامل مهمی است که در حفظ رابطه سالم و طولانی مدت با مشتریان شما نقش اساسی دارد. اگر مشتری شما از هیچ یک از محصولات شما راضی نیست، بلافاصله آن را تعویض کنید. باید هرچه زودتر اقدام شود. مسائل را برای مدت طولانی معلق نگه ندارید.

همیشه یک پوشه از اطلاعات شخصی مشتریان خود نگهداری کنید. برای آنها در روز تولد، سالگرد یا هر مناسبت خاص دیگری آرزو کنید . این باعث تقویت بیشتر پیوند شما با مشتری می شود. علاوه بر این، اگر شما یک رابطه سالم با مشتری خود به اشتراک بگذارید؛ به من اعتماد کن آنها همیشه پیش تو خواهند آمد. در واقع آنها حتی فکر نمی کنند به سراغ رقبای شما بروند. شبکه سازی کلید موفقیت در سناریوی تجاری امروزی است. مخاطبین در دراز مدت کمک می کنند. همیشه به یاد داشته باشید که کارت ویزیت افرادی را که به صورت روزانه ملاقات می کنید ببرید. حتی اگر معامله خود را تمام کرده اید، مطمئن شوید که دائماً با مشتری خود در تماس هستید. گاهی اوقات او را به دفترش رها کنید یا برای نوشیدن یک فنجان قهوه به دفتر خود زنگ بزنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهارده =