نقش نوآوری در مدیریت تغییر

ما دیده‌ایم که چگونه عوامل مختلفی در انتشار تغییرات در یک سازمان نقش دارند. به عنوان مثال، تغییر را می توان از طریق عوامل تغییر کاتالیز کرد و می تواند از بالا و همچنین از پایین هدایت شود.

در این مقاله به نقش حیاتی نوآوری در ایجاد تغییر خواهیم پرداخت. مدتی است که مشخص شده است که شرکت‌ها برای اینکه از نظر رقابت‌پذیری جلوتر باشند، باید دائماً نوآوری کنند.

نوآوری می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و برخی از آنها نوآوری ناپیوسته، نوآوری مستمر و نوآوری مستمر پویا هستند. در پاراگراف بعدی به معنای هر کدام خواهیم بود. کافی است بگوییم که تا زمانی که شرکت ها نوآوری نکنند، نمی توانند در زنجیره ارزش بالا بروند و تا زمانی که زنجیره ارزش را بالا نبرند، نمی توانند رقابتی باقی بمانند. بنابراین، برای ایجاد تغییرات در فرآیندهای سازمانی و استراتژی آن، شرکت ها نیاز به نوآوری مداوم دارند.

نوآوری می تواند تغییرات ناگهانی و چشمگیری را در نحوه انجام تجارت و نحوه تجربه مصرف کنندگان تغییرات در محصولات و خدمات ساخته شده توسط شرکت ها ایجاد کند.

این نوآوری ناپیوسته است که ناگهانی است و تأثیر زیادی بر روشی که شرکت برای کسب و کار خود پیش می برد دارد. از سوی دیگر، نوآوری می تواند تدریجی و تدریجی باشد که روش نوآوری مستمر است به این معنی که شرکت اصلاحاتی را در محصولات خود ایجاد می کند تا مصرف کنندگان به صورت پلکانی تنظیم و سازگار شوند. در نهایت، نوآوری مستمر به صورت پویا وجود دارد که بر نحوه انطباق شرکت با شرایط متغیر بازار و تغییرات در روند رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد تا تأثیر مثبتی بر روان مصرف کننده بگذارد.

نکته اینجاست که مهم نیست شرکت چه نوع نوآوری را اتخاذ کند، پیش نیاز مدیریت تغییر، نوآوری است و بدون نوآوری، یک شرکت نمی تواند انتظار داشته باشد که محیط داخلی و خارجی آن به نفعش باشد. به عنوان مثال، اگر اپل با آیفون جدید خود وارد بازار شود و نحوه درک مشتریان از گوشی را مختل کند، این یک نوآوری ناپیوسته است. اگر اپل آیفون خود را به شیوه ای پویا مطابق با ترجیحات مشتری در حال تغییر تغییر دهد، این یک نوآوری دائمی پویا است. اگر آیفون خود را پس از تغییرات جزئی منتشر کند، نوآوری مداوم است. برای اینکه اپل در تجربه مشتری نشان دهد، باید دائماً در حال تغییر باشد و از این رو باید دائماً نوآوری کند تا در جریان روند مصرف کنندگان و رقابت قرار بگیرد.

نمونه ای از شرکتی که دائماً در تلاش است تا در مورد تغییر و نوآوری بهترین باشد، 3M Corporation است. این شرکت به‌خاطر تیم‌های نوآوری در سطح جهانی خود که تغییرات را در سراسر شرکت هدایت می‌کنند و مشتریان خود را راضی نگه می‌دارند و رقبای خود را سرپا نگه می‌دارند، شناخته شده است.

روشی که در آن 3M نوآوری را برای ایجاد تغییر هدایت می کند، در واقع مثال زدنی و شایسته تقلید است. از این رو، نوآوری باید شعار شرکت هایی باشد که می خواهند محیط داخلی خود را تغییر دهند و در این فرآیند روشی را که خود را در بازار خارجی نشان می دهند، تغییر دهند.

در نتیجه، ما در دورانی زندگی می کنیم که گردش سریع ایده ها و محصولات در بازار به مرحله ای رسیده است که دیگر برای بهترین بودن در کلاس کافی نیست. در عوض، تعالی و جست‌وجوی برتری، نشانه‌های بارز یک شرکت واقعاً موفق و در کلاس جهانی است و از این رو، همه شرکت‌ها باید تلاش کنند تا نوآوری و تغییر را در درون و بیرون هدایت کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید