خودانگیختگی نیرویی است که ما را به حرکت به جلو سوق می دهد. هر سناریویی که باشد، یادگیری و موفقیت مستمر را تشویق می کند. خودانگیختگی ابزار اصلی تحقق اهداف و پیشرفت ماست. اساساً به خلاقیت ما در تعیین اهداف پویا برای خود و ایمان ما به داشتن مهارت ها و شایستگی های لازم برای دستیابی به آن اهداف چالش برانگیز مربوط می شود. ما اغلب احساس نیاز به خودانگیختگی می کنیم.

راه‌ها/تکنیک‌های خودانگیختگی به شرح زیر است :

ارتباط برقرار کنید و صحبت کنید تا انگیزه پیدا کنید: برقراری ارتباط با یک نفر می تواند انرژی شما را افزایش دهد و باعث شود در مسیر درست حرکت کنید. با افراد خوش بین و با انگیزه صحبت کنید. آنها می توانند همکاران، دوستان، همسر یا هرکسی باشند که می توانید ایده های خود را با آنها در میان بگذارید.
خوشبین بمانید: هنگام مواجهه با موانع؛ ما همیشه تلاش می کنیم که چگونه بر آنها غلبه کنیم. همچنین باید خوب را در بد فهمید.
حوزه مورد علاقه خود را کشف کنید: اگر به کار فعلی علاقه ندارید، نباید آن را ادامه دهید و ادامه دهید. اگر فردی علاقه ای به کار ندارد، اما اگر انجام آن ضروری است، باید آن را با یک هدف نهایی بزرگتر مرتبط کند.
خودشناسی: فرد باید بداند چه زمانی سطح انگیزه اش اشباع شده و احساس می کند در بالای دنیاست. طرحی وجود خواهد داشت که به محض اینکه یک فرد تصدیق کند، می تواند به کار خود ادامه دهد و می تواند رشد کند.
موفقیت خود را کنترل و ثبت کنید: یک نوار موفقیت برای تکالیفی که در حال حاضر روی آنها کار می کنید حفظ کنید. وقتی هر پیشرفتی را مشاهده می کنید، بدیهی است که می خواهید آن را تقویت کنید.
افزایش سطح انرژی: انرژی برای خودانگیختی بسیار ضروری است. تمرینات منظم انجام دهید. خواب مناسب داشته باشید. در زمان استراحت چای/قهوه بنوشید تا سرحال باشید.
به دیگران کمک کنید، حمایت کنید و انگیزه دهید: نظرات و ایده های خود را با دوستان و همسالان خود بحث کنید و به اشتراک بگذارید و به آنها در ایجاد انگیزه کمک کنید. وقتی عملکرد خوب دیگران را مشاهده می کنیم، ما را نیز با انگیزه نگه می دارد. بازخورد دیگران را در مورد دستاوردهای خود دعوت کنید.
تشویق به یادگیری: همیشه یادگیری را تشویق کنید. منطق و جست خواندن را بخوانید و درک کنید. یادگیری باعث می شود که فرد در شروع تکالیف جدید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.
اهداف بزرگتر خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید: برای هر هدف کوچکتر ضرب الاجل زمانی کوتاهی تعیین کنید تا به موقع به هدف بزرگتر برسید.

بدون نظر

پاسخ دهید