گروهی که به سمت یک هدف مشترک حرکت می کند زمانی بهترین عملکرد را خواهد داشت که به عنوان یک تیم انگیزه داشته باشد. انگیزه تیم بر اساس میزان برآورده شدن نیازها و نیازهای اعضای تیم توسط تیم تعیین می شود.

برخی از نکات برای ایجاد انگیزه موثر در تیم به شرح زیر است:

هدف تیم باید به خوبی با نیازها و نیازهای اعضای تیم هماهنگ و هماهنگ باشد.
ماموریت تیم را به صورت کتبی ارائه دهید و اطمینان حاصل کنید که همه آن را درک می کنند (زیرا ماموریت پایه ای است که تیم بر اساس آن انجام می دهد).
برای حفظ انگیزه، تیم باید به طور مداوم با چالش هایی (که باید دشوار اما قابل دستیابی باشد) مواجه شود.
دادن مسئولیت تیمی همراه با اختیار نیز می تواند انگیزه خوبی برای عملکرد تیم باشد.
باید فرصت های رشد برای تیم فراهم شود. سطح انگیزه تیم زمانی بالا می‌رود که اعضای تیم احساس کنند در حال ارتقا هستند، مهارت‌ها و شایستگی‌های آن‌ها در حال افزایش است و به طور مداوم چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند.
رهبران مؤثر و واقعی می توانند محیطی را برای تیم ایجاد کنند تا به خود انگیزه دهد. آنها انگیزه ای برای رفتارهای خودشکوفایی اعضای تیم فراهم می کنند.
زمان با کیفیت/مولد را به تیم خود اختصاص دهید. با اعضای تیم خود رابطه خوش بینانه و خوبی داشته باشید. این باعث می شود که شما با آنها بیشتر آشنا شوید و می توانید از عملکرد آنها در انجام وظایف خود مطلع شوید. از نظرات و ایده های آنها استقبال کنید زیرا ممکن است مثمر ثمر باشد و همچنین روحیه آنها را تقویت می کند.
انگیزه همه چیز در مورد توانمندسازی است. مهارت ها و شایستگی های اعضای تیم باید به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد. توانمندسازی اعضای تیم باعث می شود آنها در قبال اقدامات خود پاسخگو باشند.
به طور مداوم به تیم بازخورد ارائه دهید. مربی آنها شوید. برای عملکرد خوب و برجسته تیم به رسمیت شناخته شود. به تیم بازخورد سازنده و نه منفی بدهید.
عواملی را که روحیه تیمی را دلسرد می‌کنند، مانند درگیری‌های زیاد، بی‌حالی، فرار اعضای تیم از مسئولیت‌ها، عدم رضایت شغلی و غیره، کشف و جبران کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید