تا چند سال پیش، اکثر کارشناسان استعدادیابی رسانه های اجتماعی را برای تبلیغ برند کارفرمای خود و جذب استعدادها چندان مفید نمی دانند. آنها به استقرار کانال های سنتی تر برای ایجاد و گسترش استخر استعداد برای سازمان های خود ادامه دادند. و آنها همچنین در مورد شکاف استعداد فزاینده ناله می کردند. در حالی که رسانه‌های اجتماعی چند سالی است که وجود دارند، از ظرفیت آن استفاده نمی‌کنند و برای جستجوی استعدادها استفاده نمی‌کنند.

رسانه های اجتماعی یک ابزار عالی برای استخدام است

دوگانگی جالب این بود که رسانه های اجتماعی در درجه اول به عنوان کانالی برای ارتباط با مشتریان و جلب مشارکت آنها در نظر گرفته می شدند. و بسیاری آن را به عنوان یک ابزار استخدام در نظر نمی گیرند. اما با گذشت زمان، طرفداران برند و متخصصان استعداد دریافتند که رسانه‌های اجتماعی نه تنها سریع‌تر عمل می‌کنند، بلکه در ایجاد وابستگی قوی به برند نیز بهتر عمل می‌کنند. این ابزاری برای ایجاد آگاهی، ترویج فرهنگ شرکت، و تقویت شهرت و تامین کارکنان بالقوه است.

اگرچه وب‌سایت شرکت یکی از مهم‌ترین دارایی‌های آنلاین است، اما به عنوان دومین کانال دیجیتال با بالاترین امتیاز و رسانه‌های اجتماعی به عنوان بهترین عملکرد شناخته می‌شوند. آخرین مطالعه Universum فعالیت های رسانه های اجتماعی 400 شرکت بزرگ آمریکایی را ردیابی کرد و کانال های برتر برای تبلیغ برند کارفرما را نشان داد:

استفاده از کانال های دیجیتال برای جذب استعدادها
نمودار بالا به وضوح نشان می دهد که استخدام در این سال ها بسیار اجتماعی تر شده است است. مطالعه دیگری که اخیرا توسط Jobvite انجام شد نشان داد که حدود 93 درصد از متخصصان استخدام و منابع انسانی در حال حاضر از رسانه های اجتماعی برای تقویت تلاش های خود برای استخدام استفاده می کنند یا قصد دارند از آنها استفاده کنند.

چرا کانال‌های اجتماعی علیرغم مفیدترین امتیازشان بسیار پایین است؟

نکته اصلی این است که کارفرمایان اهمیت رسانه های اجتماعی را درک می کنند. با این حال، آنها بیشتر نگران شایستگی مورد نیاز برای استفاده از کانال های اجتماعی برای برندسازی و استخدام کارفرما هستند. همین گزارش (Jobvite’s) همچنین نشان می‌دهد که استخدام‌کنندگان از مهارت‌های خود در استفاده گسترده از رسانه‌های اجتماعی چندان مطمئن نیستند. و احتمالاً این یکی از دلایلی است که نشان می دهد چرا آنها هنوز هم واکنشی گرم نسبت به استفاده از رسانه های اجتماعی برای جذب استعداد دارند.

اما این نباید تعجب آور باشد. برای انصاف،

 

 • استخدام‌کنندگان اخیراً رسانه‌های اجتماعی را به عنوان ابزاری مفید برای استخدام در نظر می‌گیرند. بنابراین، بدیهی است که آنها در مورد نحوه نمایش آنلاین نام تجاری کارفرما احساس شایستگی کمتری داشته باشند. 

   

 • برندسازی در کانال‌های اجتماعی به سطح خاصی از تخصص بازاریابی دیجیتال و دانش عمیق صنعت نیاز دارد – برای هدف قرار دادن نامزدهای منفعل، نمایش برند کارفرما، تصمیم‌گیری و ایجاد محتوا برای درگیر کردن استعدادهای بالقوه و اسکن فعالیت‌های دیجیتالی آنها. 

   

 • همچنین، ده ها پلت فرم اجتماعی وجود دارد. هر کدام به استراتژی ها و انواع محتوا برای جذب استعداد نیاز دارند. آنچه در فیس بوک کار می کند ممکن است در لینکدین کار نکند. بنابراین، آنها همچنین باید پلتفرم خاصی باشند. 

   

 • یکی دیگر از موانع عدم توانایی اندازه گیری اثربخشی محتوا در رسانه های اجتماعی است. مطالعه Universum نشان می دهد که تنها 52 درصد از شرکت ها تلاش خود را در کانال های اجتماعی اندازه گیری می کنند. موثر بودن مستلزم آزمایش دقیق و هوشیارانه، اندازه گیری و اصلاح استراتژی است. 

استفاده موثر از رسانه های اجتماعی برای ارتقای برند کارفرما و جذب استعدادها

استفاده موثر از رسانه های اجتماعی برای برندسازی کارفرما و جذب استعداد به عنوان یک استراتژی متقابل عملی است که در آن شما سعی می کنید به طور همزمان به دو هدف دست یابید. چندین راه وجود دارد که از طریق آنها می توان به این موارد دست یافت. با این حال، برای دستیابی به بهترین نتایج، استخدام‌کنندگان باید استراتژی‌هایی داشته باشند که بتوانند همزمان اجرا شوند.

با این حال، باید توجه داشت که هیچ دستورالعمل مشخص یا مجموعه ای از فعالیت ها با مسئولیت های قابل درک وجود نخواهد داشت. در عوض، این یک تلاش تیمی خواهد بود که مستلزم مشارکت فعال همه اعضای تیم است.

در اینجا چند چیز وجود دارد که شما به عنوان یک کسب و کار با آنها شروع می کنید:

 

 • تعهد به استخدام اجتماعی 

  زمان آن فرا رسیده است که شرکت‌ها وقتی دیگر ابزارها و ابزارهای استخدام شکست خورده‌اند، «استخدام اجتماعی» را پشت سر بگذارند و آن را آزمایش کنند. زمان آن فراتر از این تفکر فراتر رفته و «استخدام اجتماعی» به عنوان یک شایستگی اصلی و بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی استخدام است.

  و برای اینکه «استخدام اجتماعی» برای شما کار کند، برند کارفرمای شما به یک دارایی استراتژیک تبدیل می شود که داوطلبان بیشتری را برای همکاری با شما ترغیب می کند.

   

 • بستر مناسب استخدام را شناسایی کنید 

  همه پلتفرم های اجتماعی به شیوه ای مشابه کار نمی کنند. به علاوه، همه کانال ها برای شما کار نمی کنند. شناسایی پلتفرم های اجتماعی که در آن مخاطبان هدف شما وجود دارد، مهم است. به طور معمول، لینکدین هنگام استخدام به ذهن خطور می کند. با این حال، این تنها پلت فرم نیست. بسیاری دیگر وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید. با گفتن این، شما همچنین نیازی به حضور در هر پلتفرم ندارید. یک تحقیق عمیق انجام دهید و از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید تا بدانید کدام پلتفرم در صنعت شما و بین مخاطبان هدف شما محبوب است.

   

 • مدیریت و ایجاد محتوای مرتبط 

  هنگامی که پلتفرم های رسانه های اجتماعی مرتبط با صنعت و اهداف استخدام خود را شناسایی کردید، گام بعدی این است که از طریق محتوا با استعدادهای بالقوه درگیر شوید. می تواند متنی، تصویری، شنیداری یا گرافیکی باشد. مهم نیست که چه نوع محتوایی را انتخاب می کنید، باید جالب، مرتبط، به موقع و جذاب باشد. آنها را با محتوای بی ربط و خسته کننده بمباران نکنید. همچنین نیازی به تولید محتوا نیست. در واقع می توانید محتوا را مدیریت کنید و آن را دوباره بسته بندی کنید و به مخاطبان خود ارائه دهید. با این حال، فراموش نکنید که اعتبار را در جایی که باید ارائه دهید.

   

 • با آوردن پشت صحنه به کانون توجه راحت باشید 

  دلایل زیادی وجود دارد که چرا لازم است سازمان ها درون خود را به بیرون بیاورند. استعداد بالقوه علاقه مند به دانستن در مورد محیط کار و نظر کارکنان شما در مورد شما است. با این حال، مرز باریکی بین آنچه به اشتراک بگذارید و آنچه نباید به اشتراک بگذارید وجود دارد. دستورالعمل هایی را برای تولیدکنندگان و ناشران محتوا تنظیم کنید و مطمئن شوید که فقط پیام درست به اطلاع عموم می رسد.

   

 • نقاط فروش خود را شناسایی کنید 

  در حالی که آنچه برای دیگران مفید بوده ممکن است برای شما کارساز نباشد. بنابراین، شما باید نقاط فروش منحصر به فرد خود را که می تواند در رسانه های اجتماعی تبلیغ شود، شناسایی کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا درک بهتری از کسب و کار خود داشته باشید، بلکه به شما کمک می کند تا برند کارفرمای خود را به شیوه ای مؤثرتر نشان دهید.

   

 • تلاش های خود را بسنجید 

  بزرگترین اشتباهی که سازمان ها مرتکب می شوند این است که ابتکارات خود را دنبال نمی کنند و تلاش های خود را اندازه گیری نمی کنند. به همین دلیل است که آنها نمی توانند تأثیر مثبتی بر مخاطبان خود بگذارند یا حداکثر بازدهی را از سرمایه گذاری خود دریافت کنند.

  گاهی اوقات چیزهایی وجود دارد که به نفع شما کار نمی کند. و سپس ابتکاراتی وجود دارد که نتایج غیرمنتظره ای برای شما به ارمغان می آورد. این که چه کار می کند و چه چیزی نمی تواند فقط زمانی پیدا شود که اعمال خود را تجزیه و تحلیل کنید و عملکرد خود را اندازه گیری کنید.

استفاده از رسانه های اجتماعی برای برندسازی کارفرما و جذب استعداد یک هنر است. و با تلاش مداوم آن را با گذشت زمان کامل می کنید. تاج و طاق وجود خواهد داشت. ممکن است با یک فلات روبرو شوید. اما ارزش تلاش کردن را دارد. در واقع، اجازه دهید آن را اینگونه بیان کنیم – شما نمی توانید از رسانه های اجتماعی برای ایجاد هویت برند کارفرمای خود و ارتباط با هدف بالقوه استفاده نکنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =