اول چیزهای مهم! قبل از اینکه به بحث در مورد اهمیت جذب و حفظ استعدادها بپردازیم و چگونه برند کارفرمای شما به طور قابل توجهی با آن ارتباط دارد، بیایید اصطلاح “اقتصاد استعداد باز” را درک کنیم.

اقتصاد با استعداد باز که توسط Deloitte ابداع شده است راهی برای کار یا انجام تجارت در یک بازار بدون مرز و دارای فناوری است . دقیقاً، این بازاری است که در آن مشاغل و متخصصان به دنبال یکدیگر برای همکاری برای یک پروژه خاص یا دستیابی به اهداف تجاری خاص و از پیش تعریف شده هستند.

اقتصاد استعداد باز به افراد امکان می دهد آزادانه نقش ها را در سراسر مرزهای جغرافیایی تغییر دهند. این ترتیبی است که کارفرمایان و کارمندان را در یک پلتفرم برابر آورده است و حقوق و فرصت‌های برابر را تضمین می‌کند. اقتصاد استعداد باز مجموعه ای از پیمانکاران مستقل، فریلنسرها، کارمندان، مشاوران و کارگران موقت است. در واقع، سریع‌ترین رشد جمعیت را کارکنان مجازی تشکیل می‌دهند که ارتباط رسمی با هیچ کسب‌وکاری ندارند. این امکان جریان رایگان افراد و خدمات را در سراسر مرزها فراهم می کند.

تغییر در محیط کار/ساختار

جذب استعداد برای شرکت ها برای به دست آوردن مزیت رقابتی حیاتی است. در واقع، این موضوع به اندازه هر جنبه دیگری از تجارت آنها مهم است. این بدان معنی است که این جنبه خاص باید به طور منظم و به طور مداوم مورد مراقبت قرار گیرد. استخدام، توسعه و حفظ فرآیندهای یکباره نیستند.

تغییر در محیط کار و ساختار یکی از دغدغه های همیشگی کارفرمایان بوده است. با این حال، نگرانی های اصلی در اقتصاد استعداد باز، پیچیدگی و سرعت تغییر است. بنابراین، چه چیزی باعث این تغییر می شود؟ چه چیزی کسب و کارها را وادار می کند که به دنبال افراد حرفه ای باشند، و مجموعه استعدادهای گسترده تری ایجاد و حفظ کنند؟

عوامل متعددی در تغییر محیط کار نقش دارند. بازار متصل 24 ساعته، فناوری تلفن همراه و سهولت جابجایی شخصی به افراد امکان می دهد آزادانه در داخل و بین سازمان ها و کشورها حرکت کنند. فرصت های کاری بیش از هر زمان دیگری برای آنها وجود دارد.

 

 • بازار متصل 24 ساعته: بازار استعدادها دسترسی جهانی دارد. ابزارهای جدیدی برای استخدام وجود دارد. ایده ها آشکارا سفر می کنند. و از همه مهمتر مردم علاقه مند به سفر به نقاط مختلف دنیا هستند. 

   

 • فناوری تلفن همراه: این احتمالاً یکی از مهمترین عوامل ایجاد تغییر در بازار استعدادها است. این همکاری را در زمان واقعی آسان‌تر و سریع‌تر کرده است. کار را می توان از هر مکانی برای هر شرکتی انجام داد. 

   

 • تحرک شخصی: انجام حرکات شغلی آسان تر از همیشه شده است. با این حال، افراد به مهارت ها و دانش فنی نیاز دارند تا در حین حرکت موثر باقی بمانند. 

   

 • رسانه های اجتماعی: پلتفرم های اجتماعی فقط برای ارتباط با دوستان نیستند. اینها همچنین می توانند برای ایجاد شبکه های حرفه ای پویا و برند کارفرما استفاده شوند. اکنون است که بیشتر سازمان ها در حال آزمایش با رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی و انتقال پیام های برند هستند. 

بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که سازمان ها دوباره و به شیوه ای متفاوت به استعداد فکر کنند. کسب استعداد دیگر هزینه کسب و کار نیست. بلکه یک سرمایه گذاری است و مانند هر سرمایه گذاری دیگری، باید به صورت استراتژیک برنامه ریزی شود و خروجی آن باید بر حسب بازگشت سرمایه (ROI) اندازه گیری شود.

جذب استعداد در اقتصاد استعدادهای باز

اقتصاد باز استعدادها بر دسترسی به استعدادها به جای داشتن استعداد تأکید دارد. و این امکان پذیر نیست اگر کسب و کارها به شیوه های قدیمی و آزمایش شده استخدام محدود شوند. در واقع، آنها باید دنده خود را تغییر دهند تا به آخرین روند جذب استعدادها برسند.

 

 • فراتر از دیوارهای دفتر نگاه کنید 

  افق خود را گسترش دهید و به فراتر از دیوارهای دفتر نگاه کنید تا با جوامع گسترده تر ارتباط برقرار کنید. در حالت ایده آل، کارفرمایان باید ترکیبی از کارمندان تمام وقت، قراردادی و آزاد داشته باشند. اقتصاد استعدادهای باز فرصت های بزرگی را برای همه به ارمغان می آورد. به ایده های نوآورانه ضربه بزنید و به مردم کمک کنید تا ایده های خود را تحقق بخشند و راه اندازی کنند. این نه تنها برند کارفرمای شما را تقویت می کند، بلکه به ایجاد مجموعه ای از استعدادها که علاقه مند به معاشرت با شما هستند کمک می کند.

   

 • به کارمندان داخلی وابسته نباشید 

  شکستن یکنواختی و ساده کردن جریان منابع انسانی مهم است. شرکت ها باید بر وضعیت یک طرفه خود غلبه کنند و ترتیبی اتخاذ کنند که در آن بتوانند هر زمان که نیاز باشد به منابع خارجی دسترسی پیدا کنند. در واقع مدل کسب و کار باید به گونه ای باشد که تیم های داخلی و خارجی مکمل یکدیگر باشند. آینده در همکاری با افراد و موسسات مختلف خارج از سازمان شما نهفته است.

   

 • از قدرت جمعیت استفاده کنید 

  Crowdsourcing ترکیبی از crowd و outsourcing است که به معنای انجام کار از جمعیت یا گروه بزرگی از مردم است. این یک ترتیب کاری آنلاین برای به دست آوردن ایده ها، خدمات و محتوا از طریق درخواست مشارکت از جامعه ای از افرادی است که کارمندان شرکت نیستند. مزیت این مدل ترکیبی از عقل، ایده ها و تلاش های مشارکت کنندگان از نقاط مختلف جهان است. در واقع، این یکی از بهترین راه‌ها برای بهره‌گیری از مهارت‌ها و قابلیت‌های سراسر جهان در نظر گرفته می‌شود.

  یکی دیگر از جنبه های جذاب Crowdsourcing این است که شما در مقیاس بزرگ در مورد کسب و کار خود آگاهی ایجاد می کنید. بعلاوه، باعث شهرت کارفرمای شما می شود و باعث می شود افراد بیشتری در خانه شما را بزنند.

   

 • جذب استعدادها نظارت می کند 

  بزرگترین مزیت دنیای متصل این است که شما نیازی به محدود کردن 9-5 ساعت اداری ندارید. در عوض، کارکنان شما باید در پربارترین ساعات کار خود آزاد باشند. اقتصاد استعداد باز نه تنها این امکان را فراهم می کند، بلکه دسترسی به منابع در مناطق دوردست را نیز امکان پذیر می کند. مزیت این است که می توانید کسی را داشته باشید که شبانه روز برای شما کار کند. ترکیبی از منابع را ایجاد کنید که می تواند در دراز مدت به شما مزیت رقابتی بدهد.

به یاد داشته باشید که هر یک از اقدامات شما بر استعدادهای بالقوه تأثیر می گذارد. وقتی افراد را برای پروژه آتی خود دعوت می کنید، مراقب باشید که چگونه و چگونه پیامی منتقل می شود. این باعث می شود یا اعتبار شما را به عنوان یک کارفرما از بین می برد.

ساختن برند کارفرما و استراتژی جذب استعداد

مهم نیست که کسب و کارها چقدر تمایلی به انطباق با این تغییر ندارند، در نهایت به یک استراتژی برای دسترسی مستمر به یک استعداد بزرگ نیاز دارند. با این حال، قبل از ایجاد یک استراتژی استعداد، مهم است که پاسخ این سوالات را بیابید:

 

 • چشم انداز استعداد شما چیست؟ 

  یک استراتژی تنها زمانی قابل تعریف است که مجموعه ای از اهداف و چشم انداز از پیش تعریف شده داشته باشید. به «قبل» و «پس از» استراتژی استعداد خود فکر کنید. این بدان معناست که پس از اجرای استراتژی، وضعیت فعلی و وضعیت ایده آل خود را درک کنید.

   

 • مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟ 

  البته، همه افراد روی سیاره زمین مهارت لازم برای کار روی پروژه های آینده شما را ندارند. نه هر حرفه ای مخاطب شماست. دریابید که چه کسانی می توانند نیروی کار مهم شما را داشته باشند. آنها باید چه مهارت هایی داشته باشند؟

   

 • برنامه استعدادیابی ایده آل برای کسب و کار شما چه خواهد بود؟ 

  اگر در گذشته برای رقبای شما مفید بوده است، لزومی ندارد که یک روش خاص برای شما مفید باشد. شما می توانید چندین ترتیب را در محل داشته باشید. با این حال، شما باید چند نفر برتر را که می خواهید در آنها سرمایه گذاری کنید، انتخاب کنید.

   

 • چگونه می خواهید کیفیت را تضمین کنید؟ 

  یک کسب و کار استراتژی استعداد خود را در اقتصاد باز با تعیین استانداردهای کیفیت تعریف می کند. برنامه‌ریزی فعال، توالی فعالیت‌ها، معیارهای صنعت و فرآیندهای بررسی باید برای اطمینان از اینکه استراتژی استعداد شما به دستیابی به مزیت رقابتی کمک می‌کند، وجود داشته باشد.

اقتصاد باز استعدادها مدل های جدیدی از جذب استعداد را معرفی می کند. اما مانند هر مدل دیگری معایب خود را دارد. نتیجه به نحوه برنامه ریزی و اجرای استراتژی استعداد خود بستگی دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید