3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

در قسمت قبلی خود در این مجموعه، ما در مورد اولین دلیل از بسیاری از دلایلی که مدیران عامل به مربی نیاز دارند، صحبت کردیم، یعنی “در اوج تنهاست.” من یک ویدیوی کوتاه با حضور اریک اشمیت، مدیر عامل گوگل، در مورد اینکه چرا مربی دارد، قرار دادم. در تجربه من (و در نتیجه گیری بسیاری از مطالعات تحقیقاتی اخیر که اکنون وجود دارد)، اکثر مدیران عامل در ذهن خود می دانند که کار با یک مربی ایده خوبی است. با این حال، وقتی نوبت به دستیابی به یک مربی می‌رسد، از ترس اینکه یک انگ منفی به مربیگری وارد شود، در نهایت در مقابل آن تصمیم بگیرید. این بدان معناست که متأسفانه بیشتر مدیران عامل بیشتر نگران این هستند که هیئت مدیره و سهامداران کلیدی آنها به کوچینگ به عنوان یک فرآیند اصلاحی یا نشانه ای از ضعف نگاه کنند، در حالی که در واقع برعکس است.

موفقیت مدیر عامل

خوشحالم که مدیران عاملی مانند اریک اشمیت داریم که مایلند در مورد اینکه چرا کوچینگ سرمایه گذاری برجسته ای برای بهترین ها و درخشان ترین هاست صحبت کنند. اگر می‌خواهیم این سوزن را در جهت مثبتی حرکت دهیم، مدیران عامل بیشتری باید کار خود را با یک مربی و مزایایی که تجربه کرده‌اند تصدیق کنند. با این حال، بسیاری از مربیان هنوز از مربیان می خواهند که توافق نامه های عدم افشا را امضا کنند تا اطمینان حاصل شود که کار آنها با یکدیگر کاملاً محرمانه برای دنیای خارج نگه داشته می شود.

من به عنوان یک مربی مدیرعامل، به این تصمیم احترام می گذارم و می دانم که این تصمیم از کجا می آید. با این حال، من قویاً معتقدم که بهترین مدیران اجرایی (مانند جف بزوس آمازون، تایگر تیاگاراجان از Genpact، آن مولکاهی مدیر عامل سابق زیراکس و بیل لوگ مدیر عامل سابق فدکس فریت) تمایل خود را برای آسیب پذیر بودن و مشارکت در مربیگری به عنوان یکی از آنها ذکر می کنند. تصمیمات منحصر به فردی که به آنها اجازه می داد تا از راه بروند و به عظمت رهبری دست یابند.

تصمیم آسیب‌پذیری تصمیمی است که برخی از رهبران در ابتدای کار خود می‌گیرند، در حالی که برخی دیگر ارزش آسیب‌پذیری را بعداً درک می‌کنند. برخی از رهبران هرگز در مورد آسیب پذیری تصمیم نمی گیرند. و این به دومین دلیل قوی من منجر می شود که چرا مدیران عامل به مربی نیاز دارند. یک مربی اجرایی مؤثر به مدیر عامل کمک می کند تا ارزش آسیب پذیری را درک کند و آنها را به طور مؤثر راهنمایی کند تا این تصمیم را بگیرند و آن را به گونه ای اتخاذ کند که همه سود ببرند.

این تصمیم برای آسیب پذیر بودن بدون شک سخت ترین و در عین حال رهایی بخش ترین تصمیمی است که یک مدیر اجرایی می گیرد، هر زمان که در مسیر شغلی اتفاق بیفتد. این در مورد اعتراف به این است که در حالی که خوب هستید، آنقدر که می توانید خوب نیستید. درونی کردن و کنار آمدن با این درک قدرتمند، و سپس داشتن شهامت برای به اشتراک گذاشتن آن با همتایان، کارمندان و اعضای هیئت مدیره یک تجربه موفقیت آمیز است، دقیقاً به این دلیل که شما را آزاد می کند تا روی دو اهرم حیاتی برای بهبود تمرکز کنید: تقویت استعدادها و استعدادهای خود. و به کمبودهای رهبری خود رسیدگی کنید.

پتانسیل کامل را باز کنید

اعتراف به اینکه شما ناقص هستید، کلیدی است که مقدار زیادی از پتانسیل را باز می کند.

هیچ اشتباهی نکن. شما نمی توانید واقعاً این اهرم ها را بدون تصمیم گیری برای آسیب پذیر بودن فعال کنید. و هیچ ایرادی وجود ندارد که مدیران اجرایی به دنیای خود اجازه دهند تا بدانند که آنها انسان هستند – افراد واقعی و معتبر. زمانی که کارمندان، همتایان، اعضای هیئت مدیره و دیگران بدانند که مدیر اجرایی می‌داند که او آسیب‌پذیر است، یک عنصر شخصیت قدرتمند غیرمنتظره رهبر را آزاد می‌کند: فروتنی.

مربی موثر مدیر عامل به مدیران کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آسیب پذیر باشند و آنها را از طریق به اشتراک گذاشتن این تصمیم با دنیای خود راهنمایی می کند و به آنها کمک می کند تا مزایای متعدد اعتراف به انسان بودن و ناقص بودن را درک کنند. فقط به قدرتی فکر کنید که وقتی یک مدیر ارشد به هیئت مدیره، تیم اجرایی، کارمندان یا حتی مشتریان می گوید:

  1. من می دانم که خوب هستم، اما همچنین می دانم که می توانم بهتر باشم.
  2. من به بازخورد صادقانه شما در مورد آنچه که به عنوان نقاط قوت و استعداد رهبری من و همچنین زمینه هایی که در آن جا برای پیشرفت من وجود دارد، نیاز دارم.
  3. من متوجه هستم که بدون شما و بازخورد صادقانه و مداوم شما نمی توانم مؤثرترین رهبر باشم.
  4. من یاد خواهم گرفت که هدایا و استعدادهای خود را درک کرده و بپذیرم و همچنین یاد خواهم گرفت که چگونه از آنها در حمایت از اهداف شما، اهداف من و اهداف سازمانی خود به بهترین شکل استفاده کنم.

شاید تعجب کنید که بدانید در کار مربیگری خود، متوجه یک مشکل واقعی شده ام که بسیاری از مدیران در مورد نحوه پذیرش و پذیرش هدایای خود دارند. هیچ چیز مثبتی در مورد منحرف کردن بازخوردهای مثبت و تمجیدها وجود ندارد. درعوض، رهبر مؤثر یاد می‌گیرد که چگونه ویژگی‌هایی را که در گذشته به خوبی انجام داده‌اند، اعمال کند، تقویت کند و صیقل دهد. شجاعت و تمایل به پذیرش نقاط قوت و ضعف و کار بر روی هر دو برای رهبران لازم است تا پتانسیل خود را به کار گیرند. من شما را دعوت و تشویق می کنم که درباره گزینه های مربیگری رهبری خود و نتایج مثبتی که می توانید انتظار داشته باشید بیشتر بدانید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هجده =