به نظر شما چرا کارمندان به مدیران و مافوق خود دروغ می گویند؟ موارد متعددی وجود دارد که کارکنان احساس می کنند مجبورند حقیقت را از بزرگان خود پنهان کنند.

اجازه دهید برخی از موارد را مرور کنیم که عبارت “صداقت بهترین سیاست است” کار نمی کند.

یک کارمند هرگز به مدیر خود نمی گوید که اهداف تحمیل شده به او غیر واقعی و غیرممکن است . افراد تمایل دارند به هر کاری که رئیسشان از آنها می خواهد، بله بگویند. شما باید مذاکره کنید. اگر احساس می‌کنید چیزی ممکن نیست، اگر نمی‌خواهید بعداً با موسیقی روبرو شوید، در ابتدا صحبت کنید. مدیران نباید اهداف غیر واقعی را برای اعضای تیم خود تعیین کنند. اهداف غیر واقعی کارکنان را وادار می کند که به روسای گزارشگر خود دروغ بگویند. کارکنان باید آزادی بیان نظرات و دیدگاه های خود را داشته باشند. اگر احساس می‌کنید مدیرتان غیرمنطقی است، همه حق دارید که او را اصلاح کنید. مودب بودن را فراموش نکنید. هرگز در محل کار با کسی بی ادب نباشید.

مسئولیت های شغلی باید بر اساس تخصص، زمینه های مورد علاقه و قابلیت های کارکنان به آنها واگذار شود. برخی از کارمندان برای به دست آوردن شغل دروغ می گویند، اما به عنوان یک مدیر باید آنقدر باهوش باشید که بفهمید در چه موقعیت هایی یک فرد می تواند حقیقت را از شما پنهان کند. چیزی را به اعضای تیم خود تحمیل نکنید. لحظه ای که کار برای کارمندان بار سنگینی می شود، شروع به دروغ گویی می کنند.

دنبال زندگی یک کارمند نباشید تا کارها را تمام کنید. رقابت برای استخراج بهترین ها از کارکنان ضروری است، اما مراقب باشید که نباید منجر به فشار بی مورد در بین کارکنان شود. کارمندان زمانی دروغ می گویند که فشار کاری غیر ضروری بر آنها وارد می شود. به آنها زمان کافی برای تکمیل تکالیف خود بدهید مشروط بر اینکه مشتری نخواهند در کوتاه ترین چارچوب زمانی ممکن نتیجه بگیرند.

وقتی مدیران چیزهایی را با آنها در میان نمی گذارند، کارمندان چیزهایی را از مدیران پنهان می کنند . به یاد داشته باشید که به عنوان یک مدیر، باید آنقدر صادق باشید که از کارمندان خود انتظار صداقت داشته باشید. این ضروری است که با اعضای تیم خود شفاف باشید. با اعضای تیم خود روی یک پلت فرم مشترک بنشینید. ضمن تدوين راهبردها و سياست‌هاي مهم، پيشنهادات آنها را نيز بپذيرند. کارکنان باید قوانین و مقررات سازمان را کاملاً روشن کنند.

اگر مدیران انتظار دارند که اعضای تیم با آنها صادق باشند، باید عاقل باشند. آیا فکر می کنید اگر به زیردستان خود اجازه ندهید در روز تولدش مرخصی بگیرد، در آینده با شما صادق خواهد بود؟ او قطعاً بهانه دیگری برای مرخصی در روز خاص خود پیدا می کند. منطقی باشید بعضی روزها خاص هستند و هیچ کس دوست ندارد در روز تولد یا سالگرد خود کار کند.

کارمندان خود را مجبور نکنید که به مشتریان تعهدات نادرست بدهند . لحظه ای که از کارمندان خود بخواهید به مشتریان دروغ بگویند، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها نیز با شما صادق باشند.

مدیران نباید در زندگی شخصی هیچ کارمندی دخالت کنند. از کارمندان خود چیزی که به شغل آنها مرتبط نیست نپرسید. اگر از یکی از اعضای تیم خود بپرسید که آیا او با همتای زن خود می رود، آیا فکر می کنید هرگز پاسخ صادقانه ای دریافت خواهید کرد؟ از صحبت های شخصی در محل کار خودداری کنید. دفتر جایی نیست که بتوانید در مورد امور، مشکلات شخصی، لباس ها، جواهرات و غیره صحبت کنید.

اگر در محل کار رویکردی مانند «هیتلر» داشته باشید، کارمندان چیزهایی را از شما پنهان می کنند . کارمندان تمایل دارند با اطلاعات بازی کنند، اگر بیش از حد با آنها سخت گیری کنید. شما باید با کارمندان به طور معقول و بالغ برخورد کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =